Jump to content

Taşınabilir Hdd'ye Fat32 Format Atmak

Mermereli

Recommended Posts

Arkadaşlar film merakım yüzünden tv'ye takılabilen Smart Media Mediaplayer Mp35 Plus aldım. Kutudan harddiski fat32 formatlamak için bir cd çıktı. Bildiğiniz üzere taşınabilir HDD'ler 200Gb ın üzerinde fat32 formatnamıyor ve fat32 formatı olmayan HDD ler usb kablosu yardımıyla DVD Playere takıldığı zaman DVD onu flash disk olarak görmüyor. Eğer ekte vereceğim programla HDD'yi formatlarsanız taşınabilir harddiskinizdeki filmleri, fotoları, müzikleri DVD Player yardımıyla dinleyebilirsiniz. Yapılacak iş HDD'yi bütün olarak formatlamak sonra içine medaiları doldurmak. Sonra HDD'nin bilgisyara bağlantı kablosunu (USB girişi) DVD Playere takıyoruz ve DVD Player HDD'yi Usb bellek gibi görüyor (bazı DVD markaları görmüyebiliyor). Sanırım anladınız.

http://asapload.com/136396[/CODE]

smartmedia olanlar zaten direk olarak tv çıkışına sahip diyebiliyorum neden dvd ye bağlyıyorusunuz ki

önce maxtor marka 750 gb lık hdd almıştım. 250 YTL ye fat32 formatlayamadığım için onu verdim aynı paraya 500 gb lık smartmedia aldım. Kayıp 250 gb Herkez benim düştüğüm hataya düşmesin istedim.

anladım kardeşim peki smartmediadan memnunmusun 5+1 ses cıkışıda var sanırım yani dvd arşiv yerine alıp onu kullanmamızı tavsiye edermisim sonuçta dvd arşivi sağlıklı değil

ses çok iyi ama görüntü kalitesi pc den çok az düşük sanırım tv nin çözünürlüğünden kaynaklanıyor. bende 2000 model tv var yeni tv de denemedim. kesinlikle tavsiye ederim.

• 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Smart media Player'iniza koydugunuz tum dosyalari TV'ye bagladinizda da gormek ve calistirmak istiyorsaniz eger, Fat32 format atmaniz gerekiyor. Bunun icin ya program kullaniyorsunuz -Fnet utilities-, ya da kutuda gelen instructionlari takip ederek yapiyordunuz hatirladigim kadariyla. Fakat ben kaybettim ve internetten indirdigim bir dosyayla fat32 format attim.

Fnet utilities fat32format icin CD Key'iniz yok ise, ve Kutuda gelen fat32format instruction'larini kaybettiyseniz eger:

Please register to see this content.

Yukaridaki siteden fat32format yazan mavi linketen, fat32format.exe dosyasini indirin.

Indirdiginiz dosyayi C'ye atin.

Simdi bu dosyaya ulasip calistiracaksiniz. Bunu yapmak icin de asagida verdigim basamaklari takip edin:

Start->RUN

cmd yazip ENTER'a bas

Sonra cikan siyah ekranda komutlari yazacaksiniz ve enter'a basacaksiniz:

-------------------------

CD /D c:\

->Bu komut C'ye ulasmanizi sagliyor.

fat32format e:

-> Bu komut ise harddiskinizi formatliyor. burada yazdiginiz hard onemli. Ben "e" yazdim cunku smart disk media player'im E harfi olarak gosteriliyor. bu sizde F,G vs. olabilir. Buna cok dikkat edin cunku harddiskinizdeki tum bilgiler silinecek.

Bu islemi yaptiktan sonra asagidaki yazi ekrana gelecek. Dosyalar silinecek, eminmisiniz diyor.

Warning ALL data on drive 'e' will be lost irretrievably, are you sure (y/n)

y yazip ENTER'a basin.

Islem 4 saniye surecek.VE asagidakilere benzer yazilar ekranda cikacak:

Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure

(y/n) :y

Size : 250GB 488392002 sectors

512 Bytes Per Sector, Cluster size 32768 bytes

Volume ID is 1bdb:2c1d

32 Reserved Sectors, 59604 Sectors per FAT, 2 fats

7629261 Total clusters

7629260 Free Clusters

Formatting drive e:...

Clearing out 119304 sectors for Reserved sectors, fats and root cluster...

Wrote 61083648 bytes in 0.988463 seconds, 61796609.106193 bytes/sec

Initialising reserved sectors and FATs...

Done

DONE yazisini gorduyseniz isleminiz tamamlanmis demektir. Simdi istediginiz dosyayi atip TVde calistirabilecek formatta harddiskiniz.

Kolay gelsin. :D

• 7 ay sonra...
  • 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Smart media Player'iniza koydugunuz tum dosyalari TV'ye bagladinizda da gormek ve calistirmak istiyorsaniz eger, Fat32 format atmaniz gerekiyor. Bunun icin ya program kullaniyorsunuz -Fnet utilities-, ya da kutuda gelen instructionlari takip ederek yapiyordunuz hatirladigim kadariyla. Fakat ben kaybettim ve internetten indirdigim bir dosyayla fat32 format attim.

Fnet utilities fat32format icin CD Key'iniz yok ise, ve Kutuda gelen fat32format instruction'larini kaybettiyseniz eger:

Please register to see this content.

Yukaridaki siteden fat32format yazan mavi linketen, fat32format.exe dosyasini indirin.

Indirdiginiz dosyayi C'ye atin.

Simdi bu dosyaya ulasip calistiracaksiniz. Bunu yapmak icin de asagida verdigim basamaklari takip edin:

Start->RUN

cmd yazip ENTER'a bas

Sonra cikan siyah ekranda komutlari yazacaksiniz ve enter'a basacaksiniz:

CD /D c:\

->Bu komut C'ye ulasmanizi sagliyor.

fat32format e:

-> Bu komut ise harddiskinizi formatliyor. burada yazdiginiz hard onemli. Ben "e" yazdim cunku smart disk media player'im E harfi olarak gosteriliyor. bu sizde F,G vs. olabilir. Buna cok dikkat edin cunku harddiskinizdeki tum bilgiler silinecek.

Bu islemi yaptiktan sonra asagidaki yazi ekrana gelecek. Dosyalar silinecek, eminmisiniz diyor.

Warning ALL data on drive 'e' will be lost irretrievably, are you sure (y/n)

y yazip ENTER'a basin.

Islem 4 saniye surecek.VE asagidakilere benzer yazilar ekranda cikacak:

Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure

(y/n) :y

Size : 250GB 488392002 sectors

512 Bytes Per Sector, Cluster size 32768 bytes

Volume ID is 1bdb:2c1d

32 Reserved Sectors, 59604 Sectors per FAT, 2 fats

7629261 Total clusters

7629260 Free Clusters

Formatting drive e:...

Clearing out 119304 sectors for Reserved sectors, fats and root cluster...

Wrote 61083648 bytes in 0.988463 seconds, 61796609.106193 bytes/sec

Initialising reserved sectors and FATs...

Done

DONE yazisini gorduyseniz isleminiz tamamlanmis demektir. Simdi istediginiz dosyayi atip TVde calistirabilecek formatta harddiskiniz.

Kolay gelsin. :)

kardeş çok tşk ederim verdiğin tüm bilgiler işe yaradı allah razı olsun ellerine diline sağlık

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...