Jump to content

Multiboota Xp Açılışı Koymak

morning

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba.. Forumunuza Yeni Katıldım.. Mxp Yükledim Bilgisayarıma Fakat Windows 7 Şeklinde Açılıyor.. Bunu Değiştirme İmkanım var mı? Varsa Nereden? Cevap Yazanlara Şimdiden Teşekkür Ediyorum.. :)

• 6 ay sonra...

Sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki yöntemi kullanabilir!

Ayrıca hex editor ile vakit kayıp etmemeniz için autoit ile ufak bir çalışma yaptım.

Belki ilerde bende kullanırım :)

Maddeler halinde yazıyorum.

1 - Disk1 klasöründeki ezboot klasörünün ismini 4 harfli bir klasör olarak değiştin.

Klasör ismi büyük olacak. Ben 0EZB yapıyorum.

2 - Klasör ismini değiştirdikten sonra klasörün içindeki esayboot dosyanızı açıp kaydet tuşuna tıklayınız.

Bu işlem loader.bin dosyasının yeniden oluşması için gereklidir.

3 - BIR_TUS.EXE uygulamasını çalıştırıp bu dört harfli klasörünüzü gösteriniz.

4 - Herangi bir sorun çıkmaz ise boot mesajını düzenleyeceğiniz ekran gelecektir.

Ordaki kısma istediğiniz bir mesasj giriniz. Tabi 50 karakterlik bir limitimiz var.

5 - Açılış dosyası olarak MESAJ.BIN dosyasını gösterip iso oluşturunuz.

Daha sonra sanalpcde test yaparsınız.

Kolay gelsin arkadaşlar...

Edit: Link vermeyi unutmuşum...

Please register to see this content.

Sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki yöntemi kullanabilir!

Ayrıca hex editor ile vakit kayıp etmemeniz için autoit ile ufak bir çalışma yaptım.

Maddeler halinde yazıyorum.

1 - Disk1 klasöründeki ezboot klasörünün ismini 4 harfli bir klasör olarak değiştin.

Klasör ismi büyük olacak. Ben 0EZB yapıyorum.

2 - Klasör ismini değiştirdikten sonra klasörün içindeki esayboot dosyanızı açıp kaydet tuşuna tıklayınız.

Bu işlem loader.bin dosyasının yeniden oluşması için gereklidir.

3 - BIR_TUS.EXE uygulamasını çalıştırıp bu dört harfli klasörünüzü gösteriniz.

4 - Herangi bir sorun çıkmaz ise boot mesajını düzenleyeceğiniz ekran gelecektir.

Ordaki kısma istediğiniz bir mesasj giriniz. Tabi 50 karakterlik bir limitimiz var.

5 - Açılış dosyası olarak MESAJ.BIN dosyasını gösterip iso oluşturunuz.

Daha sonra sanalpcde test yaparsınız.

Kolay gelsin arkadaşlar...

Edit: Link vermeyi unutmuşum...

Please register to see this content.

Disk1 klasöründeki ezboot klasörünün ismini 4 harfli bir klasör olarak değiştin.

ismi değiştirdiğimiz için bir hata oluşması söz konusumu acaba hocam. ve i386 içindeki bootfix.bin dosyalarını her iki xp dende silmelimiyim şuan deniyorum sonucu bildireceğim ilginiz iiçin teşekkürler

bekliyoruz çalışmanı :)

NOT: aynen şu şekilde denedim ama mesaj yine çıkmadı ! dediğiniz editör ile mesajımı yazıp oluşturdum mesaj.bin dosyamı. zaten fazla karaktere izin vermiyor.

easyboot ekran goruntulerım ve cdimagegui ile oluşturdugum ekran görüntülerim ayrıca klasör görüntülerim aşağıdaki gibidir.

71682164.png

55879115.png

31864051.png

25114061.png

86766414.png

76910817.png

22394182.png

@SoundMax

Hayır herangi bir hata söz konusu deyil. I386'dan bootfix.bin dosyasını silmene gerek yok!

msldr.bin dosyası ile yaşadığın soruna gelirsek; sorun kısaca dosya isimleriyle alakalı gibi görünüyor.

Yani dosya isimleri msldr.bin içerisinde yazandan farklı ise hatar verebilir. (Büyük - küçük harf sorunu.)

Ben mesaja yönlendirme için w2ksect.bin dosyasını kullandım....

birde easybootun kendisi ile deniyorum resim oluşturma resmi aşagıdaki gibidir

38710203.png

denendi fakat sonuc olumsuz. şimdi ise blue_life hocamın tavsiyesi üzerine sıfırdan bir multiboot ile deniyeceğim sonucu bildiririm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...