Jump to content

Fotograflarımı Arşivleyip Kolayca Nasıl Bulurum?

burak06

Recommended Posts

jbg, avi, mpg.. gibi uzantılı fotograf/resim/video formatında bir cok dosyam var...

bunları yedekleyip birer dvd veya cd ye basıyorum... elimde cd katolog programı var...

ANCAK fotografları küçük küçük gösterse, video lardan sadece bir kare bile gösterse yeter... (video paylaşım sitelerinde oldugu gibi)

fotografın adı "hpim02321" e şimdi ne anladık :)

ama ufak şekilde gösterse bi karar verebiliriz ve gerekli disk i bulur takarız...

boyle bir program biliyormusunuz??

yada ne önerirsiniz...

teşekkür ederim..

ÇÖZDÜM :p

tamam... çözdüm olayı...

şimdi cd katolog prg ramını yüklüyoruz...

sonra snagit prg. yüklüyorz...

önce fotograflarımızı düzenledik...

sonra klasörü sağtıkladık... orda bir snagit sekmesi cıktı... ordan batch... li secenigi sectik...

ayarlamamızı söyle yapıcaz

image scaling - resize image - specific size

onu da 100 X 85 (en uygunu bu)

sonra klasik işlemler... bir klasöre cıkarttık...

bneim 3 gb lık fotograf albümüm 5 mb a düştü.. her fotograf minicik bişi kaldı... ama secebiliyorsunuz... karar verilebilecek halde...

sonra dilediginiz gibi ister bir dvd ister bir kac cd...

bastıgınız diski de cd katalog programına tanıttıktan sonra bitti..

gün geldi sabit diskinizde olmayan bi foto aradınız.. o minicik hallerinden hangisini aradıgınızı buldunuz... F2 ye bastınız adını kopyaladınız... cd katalog prg. da arattınız... o da size bu dosyanız bu bu cd lerde var kardesim dicek... sizde o cd yi takıp orjinal haline ulaşacaksınız...

oyle cok uzun sürmüur... orjinaline zarar gelmiyor... birisi daha iyi bir fikir sunana kadar deneyebilirsiniz...

byz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...