Jump to content

Hdd Acilmiyor

hayatın_içinden

Recommended Posts

Arkadaşlar benim sorunum şöyle pc ye yeni format attım ama bir türlü hdd leri çift tıklamayla açamadım ms dos komut sistemi cıkıyor tam olarak anlayamadım siyah bi ekran cıkıyor aniden anca diskin üzerine sag tıklayıp aç dedigimde açılıyor malesef yeni format attıgım için vürüs falan yok pc 'de geyet stabil bi şekilde çalışıyor o sorun olmasa şeyet ..bunu nasıl çözebilirim ?

nod32 veya kaspersky kur bi tara pcyi. Format atmayı şayet becermişsen virüs bi önceki sisteminden yeni kurduğun sisteme bulaşamaz ama elindeki xp cdsinde virüs varsa ne kadar kursanda boş belki virüs olmayabilirde. Elindeki cd'de bi sorun olabilir başka bir cd ile dene bakalım neolacak sonuç.

nod32 veya kaspersky kur bi tara pcyi. Format atmayı şayet becermişsen virüs bi önceki sisteminden yeni kurduğun sisteme bulaşamaz ama elindeki xp cdsinde virüs varsa ne kadar kursanda boş belki virüs olmayabilirde. Elindeki cd'de bi sorun olabilir başka bir cd ile dene bakalım neolacak sonuç.

elimdeki cd lite xp morningin çalışması ayrıca nod 32 kurulu virüs falan yok pcde dedigim gibi virüste olsa geyet stabil çalışmazdı diye düşünüyorum normal açılması lazım bunun ama bir türlü açılmıyor ?

Arkadaşım aşağıdaki linkten dosyayı indirip içindeki sil programını çalıştırırmısın. Bu şekilde çift tıklama sorunları için özellikle yapılmış çok küçük bir program. Belki de sorununa çözüm olabilir.

Yukarıdaki programdan başka birde aşağıdaki küçük programıda önerebilirim.

Temizleme aşamaları :

1) Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

(ben güvenli kipte başlatmadan Virüs programı yaparak yaptım gayet başarılı...)

2) Combofix.exe yi masaüstünüze indirin ve oradan çalıştırın..Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıkla***** “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.

3) Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

4) Bu aşamada klavye veya mouse’a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Son olarak işlem bittiğinde bir rapor penceresi gözükecek.. Ondan sonra işlem tamamlanmıştır..

Please register to see this content.

Arkadaşım aşağıdaki linkten dosyayı indirip içindeki sil programını çalıştırırmısın. Bu şekilde çift tıklama sorunları için özellikle yapılmış çok küçük bir program. Belki de sorununa çözüm olabilir.

Yukarıdaki programdan başka birde aşağıdaki küçük programıda önerebilirim.

Temizleme aşamaları :

1) Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

(ben güvenli kipte başlatmadan Virüs programı yaparak yaptım gayet başarılı...)

2) Combofix.exe yi masaüstünüze indirin ve oradan çalıştırın..Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıkla***** “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.

3) Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

4) Bu aşamada klavye veya mouse’a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Son olarak işlem bittiğinde bir rapor penceresi gözükecek.. Ondan sonra işlem tamamlanmıştır..

Please register to see this content.

eyvallah hocam saolasın sorunu bu sayede çözdüm tahminen bu virüsten deildi regeditden explorer içine dword degeri girdim yerel disk c ve d iconunu deyiştirmek için ama birdn ms dos komutu cıktı çift tıklamayla hdd yi açınca anlamadım giddi....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...