Jump to content

Bir Cok Vid.dan Bir Kac Kare Programı

burak06

Recommended Posts

slm

evet... yine ben ve yine bir arşıv sorusu :D :D

şimdi bir sürü video muz var ya... oyle bir program olsa ki ben ona örnegin 20 mpg uzantılı vid tanıtsam oda içlerinden eşit aralıklarla örnegin 4 fotograf cekse...

böylece her vid ile ilgili elimde 4 kare fotograf olsa..

örngin 5 dk lık bir videodan 1.2.3.4. dk lardan birer kare.. 9 dk lık bir vid. 2.4.6.8. dk lardan birer kare gibi..

tabi sadece mpg degil avi içinde aynısı gecerli olsun...

amaç ortada... 24mb lık bir mpg bulundurucagıma 4 -6 kare foto... okadar...

kare yakalama programları var... media player power dvd de yapıyor.. ama tek tek yüzlerce vid. ile ugrasmam mümkün degil...

amacımın ne oldugunu aktarabildiysem yardımlarınızı bekliyorum...

şimdilik bir prg buldum...

Image Grabber II

yeni sorum şu...

aynı işi yapan ama aynı anda birden fazla video için kareler oluşturan prg var mı?? yada bunu o hale nasıl getiririm??

TV de çalışanların eminim bunun içn kullandıkları bişi vardır

hallettim...ama nasıl??

çok komilk bi şekilde :drinks:

mantıgı: ghost mouse kullandım

sistem : bir örnek hazırla... sonra o kendi kendine defalarca aynısını tekrarlasın

önce karelerinin oluşmasını istediginiz vid. ların birer kısa yolunu yapın...

bir klasöre toplayın

sonra oluşturdugunuz fotoların kaydolacagı yeri de oluşturun...

bir kere yapın o tekrar etsin...

ÖNEMLİ NOKTALAR

önce prpgramda bir deneme yapın ... sonra kapatmadan ikinci denemeye başlayın...

ondan oncede ghost mouse yi çalıştırın...

1.

dosya aç

2.

bilgisayarım

3.

kısayolu bulunan klasörde ilk dosyayı sag tıklayın adını değiştir diyin kopyala diyin (hepsini fareyle!!)

4.

5.

karelemeye başla

6.

save

7.

bilgisayarım!!! oluşmasını istediginiz yeri bul

8.

isim yerine yapıştır

9.

save

10. !!!!!!!!!!!!

tekrar open file

11.

bilgisayarım

12.

kısayolların oldugu yer

13.!!!!!!!!!

ilk dosyayı sağ tıkla sil

14.

iptal

15.

ghost m. da stop

gelelim inceliklere

once masa üsünde

Image Grabber II ve ghost mouse yi actık...

print screen la fotosunu cektik

onu masa üstü olarak ayarladık

tam üzerlerine gelecek sekilde her iki prg. ramı da calıştırdık

ghost mouse yi bir miktar sağa kaydırdık!!!!!! (altındaki fotografa göre stop ve play çakışacak sekilde!!!!)

fotografların oluşturuldugu klasörüde işimizin olmadıgı bir yerde acık tutuyoruz (durum cubugu acık olsun... böylece dosya sayısının arttıgını görebiliriz)

NEDEN!!!!!!

ekranın fotografını cekiyoruz cünkü daha sonra dvm etmek istersen aynı kosulları yaratmıs oluruz

neden kısa yol?? cünkü vid. lar farklı klasörlerde olabilir... o her seferinde kendisi bulamaz!!

neden illa open file dedikten sonra bilgisayarımı tıklıyoruz ... cünkü kısa yol oldugu için o gercek dosyanın bulundugu klasöre gidecek

neden kısa yolu siliyoruz? cünkü her seferinde dokunulmamaıs klasörün aynı yerde bulunması gerek

neden başta deneme yapıyoruz?? cünk prg. ın open file penceresinin yeri anca bu sekilde sabitleniyor... yoksa sizin kayıtlarınız bunu tutmaz..

neden ghost mouse yi kaydırıyoruz?? cünkü iş bitince biz stop a bastık... ama istegimiz prg mın devamlı calışması... biz stopa bastıgımız yerde artık play var... böylece program tekrar tekrar kendini başlatıyor...

bizzat denedim... hatta su an diger bilgisayarda çalışıyor...

hem her fotograf orjinal vid. adında hem de nerede olursa olsun bulup yapıyor...

kusursuz oldu...

isterseniz işlem kısalsın diye hızlandırabilirsiniz (elinizdeki vid. lar cok uzun degilse... uzunsa kare aldıgı yerde biraz zaman kaybedebilir... yada kare sayısını ben 10 tuttum siz daha kücük tutarsınız...)

cok güvenli... ve her yoldan kısa :drinks:

şimdi böyle okuyunca kısa gibi gorunmuyor ama elinizdeki vid. sayısını ve farklı klasörleri düşününce....

örnegin benim bir vid. dan foto alıp kısa yolu silmem 55sn tutuyor...bun 20 sn ye kadar düşürebilirsiniz... hemde hiç şikayet etmeden defalarca aynı hareketi tekrarlıyor...

:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...