Jump to content

Wireless Modem İle Ev Ağı Kurma

babyface

Recommended Posts

arkadaşlar benim sorunum şu;arkadaşlarda pikatel marka kablosuz + portlu adsl modem var.

arkadaşım kablosuz bağlanıyo,diğer ortaları ise kablolu.kendi aralarında ev ağı kurmak istiyolar.

bunu nasıl gerçekleştirebiliriz.yani kablosuz bağlanan pc ile kablolu bağlanan pcleri kendi aralarında nasıl haberleştirebiliriz?

Ağ kurulmuş zaten. Ne yapmak istiyorsunuz? Yazıcı mı paylaşacaksınız yoksa klasör mü? Üzerlerinde sağ tuş tıklayıp paylaşıma açın, daha sonra diğer bilgisayarlardan bu bilgisayara ismiyle veya IP adresiyle ulaşın.

arkadaşım kurulmuş diyorsun ama çalışma grubu bilgisayarlarımı göster dediğimde hiç bi pc görünmüyo

ayrıca paylaşıma açılmış kalsörler,hdd birimleride buna bağlı olarak görünmüyo.kablolu ağ bağlantısı ile 2 veya 3 pcyi bağlamak kolay tabikide ama bunu wireless modem kullanarak nasıl yapabiliriz?

1 kablosuz bağlanan pc ile 2 kablolu bağlanan pc arasında nasıl ev ağı kurarız???

arkadaşlar şunda hemfikirim;

çalışılan pclerin hepsi kablolu yada kablosuz olsa orası kolay zaten.çalıştığım şirkette bunu uyguladım.

ama bahsettiğim biraz farklı .yani bu elma ile armutu toplamak gibi bişey.iki farklı dili konuşan pcyi anlaşır hale getirmek gibi de diyebiliriz. :drinks:

arkadasım senın dedıgın olayı ben 200mt den yapıyorum bende kablosuz modem var 200 mt ılerde de acces poınt kullanıyorum senın dedıgın gıbı bırı elma bırı armut olayı deyıl

ılk once sunu bı dene agdakı bılgısayarlarda başlat/calıstır /cmd acılan dos ekranına ping modem ıp sı

orn:ping 192.168.2.1 gıbı bak bakalım haberlesme varmı burda calısma grubu onemlı deyıl

eger yoksa kablosuz olarak baglanmak ıstedıgın pc sınyali gormuyordur ayrıca modem ıcınde mac ayarı yapılmıs olabılır yanı sadece guvenılır pc ler baglansın gıbı bunalrı kontrol et bunu bı cok nedenı var tektek denemek lazım en son sunu dene butun pc lerde ag baglantılarımına gır yenıden ag olustur ag kurulum sıhırbazından takrar hepsıne kulurum yap

kolay gelsın

• 1 yıl yıl...

Arkadaşlar buna benzer bende bir ağ kurmak istiyorum konu varolduğundan buraya yazayım dedim bende klasörleri paylaşıma açmak istiyorum airties rt-205 modem kablo ile masaüstü pc ye bağlı laptop ile de kablosuz nete bağlanabiliyorum bunlar arasında dosya paylaşımı yapmak istiyorum adım adım anlatacak var mı acaba? bu arada laptop vista masaüstü xp

Arkadaşlar dediginiz olay bende var kablosuz zyxel bir kablosuz modemim var ama şuna dikkat hem laptopta hem masaüstünde windows 7yüklü ag oluşturuyorum sonrada laptopta agın şifresi var onu yazıyorum istedigimi paylaşıyorum hatta lan ile oyun bile oynadım ama windows 7yüklüyken xp yada vistayı bilmiyorum.

Ben ağ bağlantılar-çalışma grubu bilgisayarını göster dediğimde görüyor pc yi fakat tıkladığımda .... bağlantısını yap altında da kullanıcı adı parola istiyor acaba bağlanıcağım laptopa kullanıcı hesaplarından parola mı koymalıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...