Jump to content

Tnc Xp Hdd Sorunu

ReDDeMoN

Recommended Posts

Şuanda Cafeye Komple Tnc Kuracağım Cdrom cdli takılı windows güzelce açılıyor ancak boottan cdye güzelce girip sonra kur bişileri yüklüyor ve hdd yerine gelince " Kur Bilgisayarınızda Hiç Bir Hdd Bulamadı " Diyor ve Çık seçeneğinden başka bişi gelmiyor ancak aynı cdden eve kurdum tncyi güzlce çalıştı. yardım ederseniz çok sevinirim :rolleyes::mellow:

Biostan dan raid denetimini kapat ide olarak ayarla diski görür.

slm arkadaslar

benimde Reddemon arkadastaki problemin aynisi var, yalniz ben pc den pek anlamadigim icin bu raid,ide ve sata nedir ve tam olarak nasil yapilir birturlu cikamadim isin icinden, bu biosa nasil girerim, raidi nasil yaparim biraz aciklarmisiniz lutfen,

aslinda resimli anlatim olsa daha cok makbule gecer,

yardimlarinizi bekliyorum ve simdiden tesekkur ediyorum sizlere

• 2 hafta sonra ...

bilgisayarı yeni actıgınızda ilk olarak siyah bir ekran geliyor alt tarafta press del to setup and f12 .... diye bi yazı oluoyor o esnada delete tusuna basıp (mavi bir ekran) bios ayarlarına giriyorsunuz yalnız dikkat edin bios ayarları her marka ve modelde değisiklik gösterebilir mümkünse iyibilen bir arkadaşınızı yada iyi ingilizcesi olan birini alın faydası olur :D ayarlar her bilgisayarda değişik olduğundan bu kadarını anlatabildim kolay gelsin.

Biostan dan raid denetimini kapat ide olarak ayarla diski görür.

slm neden biostan raid veya ide yapıyoruz sp3 sd sinde raid sürücüler var deniliyor yani biosdan ayarlara dokunmadan raid olarak tnc xp sp3 sd siyle kurmak olmazmı neden disk görünmez illa ide olarakmı göstermemiz lazım.benim hdd sata2 samsung simdiden teşekkürler.not:ben sp2 sd ile kuramadım. hata veriyor tnc xp sp3 indirdim onunla deniyecegim.

Sata sürücülerini normalde görüyor. Hatta normal xp bende görmüyodu bende pata yapıp flashıda kapatıp daha sonra sata driverleri yüklüyodum.ancak tncxp de şu anda herhenagi bi ayar yapmama gerek kalmadan grüyo çok şükür. Geçen bi kapanma sorunu vardı format attım düzeldi. Şu anda bluetooth sorunum var ama zaten kullanmıyorum.

slm neden biostan raid veya ide yapıyoruz sp3 sd sinde raid sürücüler var deniliyor yani biosdan ayarlara dokunmadan raid olarak tnc xp sp3 sd siyle kurmak olmazmı neden disk görünmez illa ide olarakmı göstermemiz lazım.benim hdd sata2 samsung simdiden teşekkürler.not:ben sp2 sd ile kuramadım. hata veriyor tnc xp sp3 indirdim onunla deniyecegim.

raid sürücüler var demesi her anakartı tanır demek değildir.Bazı anakartları tanımayabiliyor,O yüzden

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...