Jump to content

Katılımsız Temalar + Editlenmiş Dosyalar Sp3 Için

pc_insect
 Share

Recommended Posts

dosya iniyor şu anda inince bilgi veririm ben

edit:themes.exeye çift tıklayınca kuruluyor sessizce.Uxtheme yaması yapılmış olması gerekiyor (uxtheme patch diye aratın)

Diğer dosya ve $oem$ eklenti,xp cdye eklemek için.

Edited by morning

Arkadaşlar uzun zamandır nete giremiyorum onun için sorularınıza cevap veremedim :D

ilk yapacağınız temaları bilgisayarınıza yüklemek

yükledikten sonra

C:\WINDOWS\Resources\Themes\XPultimate Themes diye bir klasör oluşacak

onu xp cd nizde $OEM$\$$\Resources\themes klasörüne atarsınız temanız olur (klasörü kendiniz oluşturun)

daha sonra nlite ile temaları entegre edebilirsiniz

editlenmiş dosyalar zaten olduğu gibi atarsınız ($OEM$\$$\system32)

v'iso yu ise herseyi bitirdikten sonra xp cd nize uygularsınız

(Driver pack tan bile sonra)

ayrıca V'isonun yeni versiyonu çıktı yakında sizlerle paylaşırım.

Edited by pc_insect

valla arkadaşım normal bir sisteme yüklemeye kaktığımda olmuyor :D niye sorcaksan bunu bende anlamadım,verdiğin 2 dosyada

şuadlı dosyayı pc_insect_www.tnctr.com şunu bir klasöre çıkartım içinde theme dosyası geldi onu tıkladığımda Resources/Themes adlı klasör altında temaları attı.buraya kadar tamm ve masaüstünü sağ tıklıyorum temalardan sonuç bu ?

:) bide gördğünüz gibi temayı göstermiyor bu ben bişey anlamadım

normal bir sisteme yükleyebilmen için uxtheme yaması gerekir

google de uxtheme patcher diye arat bulursun veya forumda varmı bilmiyorum ama bi ara bakalım

Edited by pc_insect

sonuç yine aynı :D nerde hata yapıyorum anlayabilmiş değilim,xpde sorun vardır diye düşünerek temiz bir xp sp2 indirdim,sp3 entegre ettim,nr updatelerini yaptım,oem klasörüde tamam,uxtheme patchini nliteda aktif ettim,en son v_isoyu yükledim,logonda takıldı kaldı bu kezde delirtecek beni ya bu

$oem$ klasörü yardımıyla system32 ye atarsınız

demişsinde hocam bu klasör nasıl oluşturuluyor bir bilgi verebilirmisin

xpcdnin içine $OEM$ adında bir klasör oluştur onun içine $$ adında bir klasör daha oluştur

$$ klasörünün içinede system32 diye bir klasör daha oluştur ve dosyaları onun içine at

($OEM$\$$\system32\dosyaları buraya at)

Edited by pc_insect

• 4 hafta sonra ...

cursor yamasını nereye yapıcaz arkadaşlar yardımcı olurmusunuz...

not: uxpatcher kurdum yamaları uyguladım çok güzel oldu :)) ama cursor hakkında bişey anlatmamışsınız nasıl olucak? şimdiden teşekkür ederim...

edit: kusura bakmayın gecenin bu saatınde kafa anca bastı :)) aero klasorunun içinden çıkanları C:\WINDOWS\Cursors klasörünün içine attım sonra denetim masası fare üzerindne ayarları yaptım tek tek elle sonra farklı kaydettim...daha kolayı vardır ama böylede oldu :)) tşk ederim...

Edited by kafkafkaf

• 3 ay sonra...

arkadaşlar biri ban yardım etsin okumadığım döküman kalmadı beynim sulandı allahıma sorunum şu

dediğiniz gibi $$OEM$$ klasörü yaptım içine \$$OEM$$\$$\system32 klasörleri açtım içine wpi.cmd cmdow.exe xpsp1res.dll xpsp2res.dll xpsp3res.dll koydum aynı zamanda XPCD\$$OEM$$\$$\Resources\Themes diye klasör yaptım içine temamı koydum

C:\XPCD\$$OEM$$\$$\Web\Wallpaper yapıp walpaperlerimi koydum ama sanal makinada denediğimde bunların hiç birini belirtiğim yola çıkarmıyor nerde hata yapıyorum bi yardım lütfen

not: driver entegre etmek için DriverPacks BASE kulandım dolayısıyla oem die bi klasör kendi yarattı bende dediğim işlemleri $$OEM$$ de yaptım

Edited by murat_irfan

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar gerçekten çok faydalı bir site Özellikle morning kardeşimin yaptığı paylaşımları çok beğeniyorum.Mesela ben kendi Modifiye CD mi yaptım Simgeler bozuktu morning in yazdığı cevapta 32 bit yapın diyordu ben bi baktım 16 bitteydi hemen 32 bit yaptım düzeldi az kalsın CD kırıyodum.

• 4 hafta sonra ...
arkadaşlar biri ban yardım etsin okumadığım döküman kalmadı beynim sulandı allahıma sorunum şu

dediğiniz gibi $$OEM$$ klasörü yaptım içine \$$OEM$$\$$\system32 klasörleri açtım içine wpi.cmd cmdow.exe xpsp1res.dll xpsp2res.dll xpsp3res.dll koydum aynı zamanda XPCD\$$OEM$$\$$\Resources\Themes diye klasör yaptım içine temamı koydum

C:\XPCD\$$OEM$$\$$\Web\Wallpaper yapıp walpaperlerimi koydum ama sanal makinada denediğimde bunların hiç birini belirtiğim yola çıkarmıyor nerde hata yapıyorum bi yardım lütfen

not: driver entegre etmek için DriverPacks BASE kulandım dolayısıyla oem die bi klasör kendi yarattı bende dediğim işlemleri $$OEM$$ de yaptım

Yanılmıyorsam $ karekterlerini fazla giriyorsun $OEM$ Olması Gerekiyor Diye Bilyorum

• 1 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

merhabalar herkese;resimlerden kaliteli bir çalışma olduğu belli ancak linkler kırık olduğu için ve bir süredir yenilenmediği için bu çalışmayı bilgisayarımızda hayata geçiremiyoruz...ilginize şimdiden tşkler...

Edited by rocknozer

• 10 ay sonra...
  • 2 ay sonra...