Jump to content

Monitör Devreye Girmiyor

KaaB

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarı çalıştırdığımda monitör devreye girmiyor ışığı yanıp sönüyor reset atıyorum gene açılmıyor. elektik baglantııı kesiyorum 30sn sonra ışığı sönuyor. ekran kartının monitöre baglatığımız kobloyu çıkarınca acılıyor takınca gene yanıp sönuyor ışık monitör acılmıyor. bu mesajı atabılmek için 30dk uğrastım yardım lütfen

litexp (morning)

samsung SnycMaster 793 monitor

ati x1550 ekran kartı

Problem monitöründe değil ki =) Kabloyu çıkartınca No Signal uyarısı veriyor demişsin. Ozaman sorun kasada.

Bilgisayarın power tuşuna bastığında bir süre sonra numlock ışığı yanıyormu mesela öncelikle buna bak. Eğer yanıyor ve görüntü gelmiyorsa ekran kartında sorun var. Eğer gelmiyorsa diğer parçalardan olabilir. Ram ve ekran kartını çıkartıp tekrar tak düzelmezse biosu sıfırla ( mümkünse jumler ile yap pil ile yapma ) donanımsal bir arıza vardır.

Problem monitöründe değil ki =) Kabloyu çıkartınca No Signal uyarısı veriyor demişsin. Ozaman sorun kasada.

Bilgisayarın power tuşuna bastığında bir süre sonra numlock ışığı yanıyormu mesela öncelikle buna bak. Eğer yanıyor ve görüntü gelmiyorsa ekran kartında sorun var. Eğer gelmiyorsa diğer parçalardan olabilir. Ram ve ekran kartını çıkartıp tekrar tak düzelmezse biosu sıfırla ( mümkünse jumler ile yap pil ile yapma ) donanımsal bir arıza vardır.

.

Pil İle Biosu sıfırlayabilirimde jumler nedir onuda öğreneyimde ondanm sonra test edeyim.

kardeş aynı sorun bende oldu kafayı kırdım gittim anakart işlemci ram ne varsa aldım geldim. içime dert etti eski pc yi tekrar topladım sorun BİOS PİLİ ymiş :D sadece 1 ytl lik pil :p aklında olsun bence pilinden kaynaklanıyor...

internetcafede 7 tane makinenin başina geldi bu anlatılan olay her seferinde aanakrtı değiştirdim.bios pilinden kaynaklan billeceği hic aklıma gelmedi .bide jumper dan bios resetleme nasıl yapılıyor.yukarda bahsi gecen sorunun(işlemci anakart devrede iken monitöre görüntü gelmemesi)cözümü hakkında bilen arkadaşlar paylaşımda bulunabilrmi.

benim sorunumda aynı power a basınca belirli bir müddet sonra gelmesi gereken dit sesi gelmiyor.sonrası monitöre görüntü gitmiyor...

internet cafede sistem biraz eski ve bu tür sorunlarda devamlı anaakrt değiştirmrk baya bir masraflı oluyor.yardımlarınızı bekilyorum

pc yi açınca dit sesi gelmiyorsa anakart yanmış diyebilirim,bende olmuştu anakartı değiştirdim ancak oraya gelmeden bios pilinden reset , ram i değiştirme, işlemciyi deneme,ekran kartını dene.kaplonun pinlerine bak bunu satın almadan başka pc yardımıya yap son çare anakart ama dit sesi gelmiyor işlemcinin fanı da çalışıyorsa anakart derim .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...