Jump to content

En Iyi Linux Sürümü Sizce Hangisi ?

milyondolar

En iyi Linux sürümü sizce hangisi ?  

68 members have voted

1. 1. En iyi Linux sürümü sizce hangisi ?

• Pardus
      31
    • Mandriva
      6
    • Suse
      7
    • Fedora
      2
    • Debian
      4
    • Slackware
      2
    • Ubuntu
      23
    • Centos :)
      3

Recommended Posts

şimdi burada düşünülmesi gereken bi sorun var hangi linux dağıtımı en iyisi diye bir soru sormak çok yanlış iyiliğini neye göre belirliyoruz. Linux dağıtımlarının her birisi farklı amaçlar için tasarlanmıştır. Örneğin multimedia ortamlarında iş yapabilmek için en iyi dağıtım ubuntu studio dur ancak içersine linux ortamında dağıtılan bir kaç ücretli lisansa sahip yazılımlar kurduğunuzda çok daha iyi olur.

Slackware, linuxunu tamamen özelleştirebilmek için hazırlanmış dağıtımdır. Çok az görsellik, çok fazla komut ve bol miktarda ince ayar.

Şimdi kriterleri belirledikten sonra ve hangi amaçla kullanılacağını belirttikten sonra bu sorunun sorulması daha doğru olur.

Arkadaşlar Linux Sürümlerini Direk Olarak Hangisi İyi Demek Yanlış Olur

Çünkü ;

Hepsinin Kullanıldığı Yerler Farklı

Mesela Sunucularda En iyi Linux Sistemi Hangisi Dense

-Centos

-FreeBSD

Örnek Falan Denilirdi

Yok Ev Kullanıcıları İçin İse :

Pardus vs gibi Denilirdi

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Yani Arkadaşlar Pardus Sürümlerini Direk Olarak Değerlendirmeyin

Yoksa Yanlış Sonuclar Ortaya Çıkar :D

arkadaşlar bu bireysel deneyimlerinize dayanarak denediğiniz ve beyenip yada beyenmediğiniz linux sürümüyle ilgili bir mini ankettir. işin akademik kısmına girmeyelim, öyle birşey aramış olsaydım googleye girerdim :D

Bu Mesajın Konuyla Hiç Uyuşmadı Aslında

Çünkü ;

Linuxün Bir Sürü sürümleri var hangisiyle ilgili beğenip beğenmediğimizi soruyorsun ama hangi platformda olduğu sormuyorsun

Bu sence anlamsız değilmidir ?

Eyer Konuyu Söle Değiştirebilirsen

Ev Kullanıcıları İçin Hangisi

Sunucular İçin Hangisi İyidir

Diye O zmn Olur Yoksa Böyle Kafa Karıştırıyor

Dipnot : Umarım Yanlış Anlamamıssındır Beni :D

fazla abartmaya gerek yok sadece bir anket. sana bi öneri; rahatla daha uzun yaşa :)

herkese açık bir ankettir, kullanıcı denemiş olduğu sistemi beyenmiştir veya beyenmemiştir, tecrübelerine dayanarak ister oylama yapar ister yorum. bu anket hepimizin arkadaşlar :D :D

fazla abartmaya gerek yok sadece bir anket. sana bi öneri; rahatla daha uzun yaşa :)

herkese açık bir ankettir, kullanıcı denemiş olduğu sistemi beyenmiştir veya beyenmemiştir, tecrübelerine dayanarak ister oylama yapar ister yorum. bu anket hepimizin arkadaşlar :D :D

Zaten bende yorum için bişi sölemedim Mesajımı okuduysan

Ankette ise herkez beğendiği sistemi yazsın demişsin

Ama hangi platformda olduğunu yazmamışsın

Sonrasında Ortaya Yanlış Sonuc Çıkar :)

apoo kardeş ne yaptıysam anlatamadım :) oy kullananlarıda yanıltıyosun. :D anketin amacını sana özel anlatıyorum okuyun; bu anketin amacı server veya desktop alanları gibi ikileme düşmeksizin kullanıcının birebir kendi deneyimlerini, bu ister server amaçlı olsun ister desktop ister laptop (ankete katılan kişi bunun yorumunu zaten yapacaktır şekilde olduğu gibi) olsun, ankete yansıtmasını amaçlıyor. Bu anket genel amaçlı kullanımlarda kullanıcı deneyimine yöneliktir kardeşim :):D

apoo kardeş ne yaptıysam anlatamadım :) oy kullananlarıda yanıltıyosun. :D anketin amacını sana özel anlatıyorum okuyun; bu anketin amacı server veya desktop alanları gibi ikileme düşmeksizin kullanıcının birebir kendi deneyimlerini, bu ister server amaçlı olsun ister desktop ister laptop (ankete katılan kişi bunun yorumunu zaten yapacaktır şekilde olduğu gibi) olsun, ankete yansıtmasını amaçlıyor. Bu anket genel amaçlı kullanımlarda kullanıcı deneyimine yöneliktir kardeşim :):D

O zmn Diyelim Sonuc Söle Oldu Pardusa Verilen Oy Daha Çok Oldu Ama Hangi Alanda ?

Asıl Siz Oy Verenleri Yanıltıyorsunuz

linuxda unix tabanlı bir işletim sistemidir. çekirdek unixdir.

Ben tekrar ediyorum FreeBSD kesinlikle Linux değildir. Unix işletim sistemidir. Tüm açık kaynak dünyasının bildiği bir konuyu burada tekrar ilan etmeye ya da bir başka deyişle Amerika'yı tekrar keşfetmeye gerek olduğunu sanmıyorum.

Aşağıdaki adresten indirebileceğiniz PDF dokümanı bu konuya yeterli bir açıklama getirmektedir. Baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

PDF dokümanından bir ekran görüntüsü:

freebsdsi1.jpg

Saygılarımla.

..:PROXY::..

.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...