Jump to content

Bu Virüsün çaresi Nedir?

halilt

Recommended Posts

format atmayı düşünüyorum bende 5 tane sp3 cd si var modifiyeli ve 1tanesi orjinal hepsıne kurmayı dusunuyorum onlem almada gec kalmıslar bastan makınalar kurulu ıken antıvırus programı yuklu olsa bu gıbı sorunlar olmaz zaten deepfreez de var :D

KARDEŞ deepfreeze felan hikaye...büyük ihtimalle deepfreeze açık kaldı 1 makinanın o makinaya yerleşti sonra ağdan yayıldı..deepfreeze olsa bile makinda ağ'ya bağlandığı anda o makinaya da bulaşır..mühim olan yumurtayı dağıtan makinayı tespit etmek...bu virüs hdd de bad sektör bile yapıyo...kendi cafemde 8 tane değiştirmiştim cok iyi hatırlıyom...

tanıdığım cafeci arkadaşlar dükkanlarını kapattılar bu virüsten kurtulamadılar , devrettiler , sattılar pc leri ...

eğer İP statik ise virüs sürekli de gelebilir....format atsan bile

ben cafemde bundan kurtulmak için aynı anda STATİK İP mi değiştirdim DİNAMİK YAPTIM...modemi değiştridim...switch değiştirdim...

hatta abartıp kabloları bile değiştircektim...o kadar insan korkuyorki SANKİ BU VİRÜS ORGANİZMA....

ama ELHAMDÜLİLLAH FDİSK yapıp SP3 kurdum kurtuldum...flash güncellemelerinide tabii..

bu virüs hayatımı mahfetti müşteri kalmadı her yolu denedim olmuyor bütün virüs programları hikaye çok güvendiğim kaspersky bile bazılarını tanımıyor nod32 de silemiyor spyware doktor buldum sildim diyor ama tekrar tarıyorum yine virüs buluyor formatla iş çözülse hepsini formatlıcam sinirlerim bozuldu 1 haftadır ilk defa yenildim virüse

Aynı sorunu 52 pc den oluşan cafemizde bizde yaşıyoruz. Benim belirteceğim tam çözüm olmasada sorunlu pcyi bulmaya yöenlik basit bir fikir.. Şöyleki ağ bağlantılarından giden ve gelen paketleri ağ bağlantı bildirim simgesi ( Hani şu ekranın sağ alt köşesi varya) oradan takip ederek zehirleme yapan pc yi bulabilirisiniz.

Bu durumda sadece giden paket sayısı coşan :D ve artmaya devam eden pc olduğunu bulabilirsiniz. Ayrıca teyit etmek açısından bu pc nin ethernet bağlantısını kesince sistemin normale döndüğünü göreceksiniz.

Sorunun giderilmesine gelince, açıkcası arkadaşı canlı ele geçirme yönünde tüm çabalarım sonuçsuz kaldı netice image basmak zorunda kaldım

JS/Trojandownloader .Iframe.NBM trojan iş yerinde bir makinede çıktı karşıma bazı siteleri engelliyordu nod 32 3.0 vardı sistemdede avg 8.0 kurduk pek bi sorun yok gibi gözukuo denemekte fayda var derim

http://www.download.com/AVG-Anti-Virus-Free-Edition/3000-2239_4-10320142.html?part=dl-AVGAntiVir&subj=dl&tag=button[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...