Jump to content

Hp Pişmanlık Hikayesi...

tonic
 Share

Recommended Posts

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

servisin ihmali yada pişkinliği koskoca HP ye maledilmemeli vurun abalıya mantıgı çok yanlış bende hp nx 61 25 var yeni pc lere taş çıkartır tanıdığım biçok insan farklı markalardan şikayetçi sen hp yi karalamak yerine hp merkeze bir mail at servisin kulağını çeksin

bence hp servislik verdiği yerleri iyi seçsin ben kapı kapı dolasıp kendimi neden tüketeyim almam aldırtmam ne halleri varsa görsünler

servisin ihmali yada pişkinliği koskoca HP ye maledilmemeli vurun abalıya mantıgı çok yanlış bende hp nx 61 25 var yeni pc lere taş çıkartır tanıdığım biçok insan farklı markalardan şikayetçi sen hp yi karalamak yerine hp merkeze bir mail at servisin kulağını çeksin

sadece servis de değil. destek merkezi de bi halta yaramaz. onlarla uğraşıcam derken 1.5 ay hem sinir katsayım hem de 250 kontörüm gitti. daha adamlar sana bi sorunun cevabını veremiyorlar. soru soruyorsun karşındaki görevli cevaplayamadığı için susup kalıyor. soruyu bilen birine bağla diyorsun kimse bilmez yetkili benim diyorlar. aman ne güzel...

hpyi bundan sonra hep karalıcam ve çevremde kimseye de aldırmıcam kesinlikle. hpye mail atma da bir işe yaramıyor. kaç kere mail attım ama tenezzül edip cevap vermediler bile...

Hp hayatta almam aslında epson diye bir yazıcı aldım. ama kartuşleri çok pahalı pişman oldum ama bir cdcide daha ucuzunu buldum yani fazla fiyat ödemekten kurtuldum :)

arkadaşlar muhalefet etiyor gibi olmak istemem ama hp compag6110 kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır daha 1 kere servise gönderdim ve 3 gün içinde anakart ve cd okuyucu sıfırlanmış bir şekilde gönderdiler hiçbir şekilde problem yaşamadım pc dende cok memnunum allah nazardan korusun bu güne kadar aldığım en dayanıklı ve servisinden şikayetçi olmadığım elektronik eşya.hp ye güvenim sonsuz......

dostum öncelikle geçmiş olsun diyorum bende hpden bir yazıcı almıstım bayağı bir sorun yasadım anlıyorum seni... www.sikayetvar.com bu siteye hp ürünleri altına şikayetini dile getir çözülecegine eminim .

• 3 ay sonra...

DOSTUM BENDE DE HP DV5 1040ET VAR FAKAT BENDE ISINMA PROBLEMİ HİÇ OLMADI ÇOK ŞÜKÜR. SANIRIM SENİN ALDIĞIN O ÜRÜNÜN SERİSİNDE BİR ARIZA VARDIR.FAKAT BENDE TEK PROBLEM XP DRIVER SIKINTISI ÇEKİYORUM.HER YERDE SES KARTININ VE PARMAK OKUYUCUSUNUN DRIVERINI ARADIM FAKAT BULAMADIM.

• 3 years yıl...

[quote name='tonic' timestamp='1224780178' post='342322']
HP'nin yeni çıkan dv5-1040et modelini almıştım. Fakat bilgisayarda aşırı ısınma problemi vardı. Bilgisayardan iyi anladığım için (Birçok arkadaşıma bilgisayar konusunda yardımcı olurum ve almalarında tavsiyelerde bulunurum.) ve daha öncede birkaç dizüstü kullandığım için ısının fazla olduğunu biliyorum. Bunun üzerine 2 gün içerisinde yenisiyle değiştirmeye aldığım yere götürdüm. Yenisiyle değiştirip tekrar kullanmaya başladığımda bunda da aynı problemin olduğunun farkına vardım. Aldığım bilgisayar Centrino 2 teknolojisi ve daha az güç tüketiyor olması gerek. Ama bilgisayarın ısınması oyun oynarken veya güç isteyen bir işlem yaparken değil, sadece internette gezinirken ve kendi halinde beklerken oluyor. Bilgisayarın altındaki 3 bölgeye elinizi koymanız mümkün değil. Bir kere kucağıma aldım ve bacağımdaki kızarıklık 2 gün geçmedi. Üstelik bataryası da 1 saat içinde boşalıp 1.5-2 saatte doluyor anca ki yine Centrino 2 olduğu için daha uzun olması gerekli diğer bilgisayarlardan. Bilgisayarın özellikleri çok iyi olduğu geri vermek istemedim, servise götürdüm bakılması için. Bildiğim kadarıyla en iyi servis HP’ye aitti, taki o güne kadar. 1 hafta içinde arandım ve bilgisayarın normal olduğunu söylediler. Ben bilgisayardan anladığımı söyledim ve bir kez daha açıklama yaptım. Bunun üzerine biraz daha test yapalım dediler ve 1 hafta sonra ben aradığımda yurtdışından yedek parça beklendiği söylendi. Tamam dedim… 1 hafta bekledim parça gelmedi, 2 hafta bekledim gelmedi. Bir parça nasıl olur da 1.5 ay içinde gelmez ne zaman gelecek diye sorduğumda kimse bu soruya bir yanıt veremiyor. Biz bilemeyiz onu oluyor cevapları. Bir HP çalışanı bunu bilmezse kim bilebilir ki? Yurtdışından bir kargo 2-3 gün içerisinde geliyor, hadi 1 hafta olsun. Ama 1.5 ay nasıl olur?.. 30 iş günü sonunda tekrar aradım ve paramın iadesini istedim. Artık HP’ye kesinlikle güvenmiyordum ve istemiyordum. Ama söylenen paranızı en geç 2 ay içerisinde alabilirsiniz, Almanya’dan onay gelmesi gerekli bu da uzun sürer. Biz size bir üst model olan dv5-1041et verelim dediler ve onu almaya mecbur kaldım. Çünkü bilgisayarla çalışmam gerekiyordu. Artık uğraşmak o kadar sıkmıştı ki beni. Ama yeni bilgisayarı alıp sistemimi yapmaya başlayınca yeni bozukluklarla karşılaşmaya başladım. İlk karşılaştığım Vista haricinde bir disk bölümüne XP kurmak istemem. Bunu yapmak istediğim zaman bir takım hatalarla karşılaştım ve HP’ye destek için mail attım. Gelen yanıt biz yazılımlarla ilgili yardım edemiyoruz idi. İyi tamam kurmayıveririm dedim… Başka bir gün kurtarma diski (Diğer çoğu bilgisayar firması bunu ücretsiz verir. HP ise bunun için para istiyor, alt tarafı bir DVD.) oluşturmak istediğimde de bir hata aldım ve tekrar destek için mail attım. Bu kez gelen cevap ise HP servisine yollamam oldu. Tekrar yolladığımda kesin yine bilgisayarımı alamam eminim. Ben artık uğraşmaktan o kadar yoruldum ki. Artık kesinlikle bir daha HP ürünü almam, aldırmam. Verdiğim parayı helal etmedim ve etmicem de. Siz siz olun HP markalı bir ürün almadan önce bir daha düşünün, sonunda benim kadar uğraşması var…
[/quote]
ah be dostum amerikayı tekrar mı keşf edeceksin hp ne zaman iyi bir laptop yaptıki şimdi yapsın onun işi görüntü kalanı hikaye biz dv 5000 den sonra ne alırız ne satarız acer msı lenovva su an bu modellerden şikayetçi değilim

2 senedir HP Compaq kullanıyorum, performansını zorlayarak kullanıyorum; en ufak bir sıkıntım olmadı çok şükür. Babamda da 3 senedir DV 6000 serisi var, onda da tık yok. Her markada sıkıntılı seriler ve ürünler olabiliyor; bir iki tane model sorunlu ya da kullanıcı hor kullanıyor diye markaya çamur atmanın anlamı yok.

[quote name='fenomenby' timestamp='1347138012' post='1238948']
ah be dostum amerikayı tekrar mı keşf edeceksin hp ne zaman iyi bir laptop yaptıki şimdi yapsın onun işi görüntü kalanı hikaye biz dv 5000 den sonra ne alırız ne satarız acer msı lenovva su an bu modellerden şikayetçi değilim
[/quote]

[font=verdana,geneva,sans-serif]Düşünüyorumda galiba sen rüya gördün kardeş konu 2008 de açılmış ozaman vista vardı galiba en son çıkan işletim sistemi . ........[/font]
[font=verdana,geneva,sans-serif]Şimdi 2012 ve 9. aydayız sen şimdi cevap yazmışsın nerden aklına geldi bu konuya cevap vermek bende meraktan girdim benimde pc HP memnunum ama konuyu görünce aklıma o tarihler geldi.?[/font]

[font=verdana,geneva,sans-serif]o tarihte sony vaio aldım amerikadan ancak okadar ısınıyorduki inannın resmen mangal et pişirmek için bende başka bir pc ile değiştirdim ve HP 17 ekranlı olanlan deeğiştirdim modifikation neredeyse aaynıydı ama sony biraz daha gelişmiş gibi idi Hp halen canavarr gibi win 7 kulanarak ayakta bendekide yani şimdi kulandığım .[/font]

[font=verdana,geneva,sans-serif]Hp G6 2010ET Free dos ama ısınma sorunu hiç yok [/font]

[quote name='helehoyni' timestamp='1347147056' post='1238975']
2 senedir HP Compaq kullanıyorum, performansını zorlayarak kullanıyorum; en ufak bir sıkıntım olmadı çok şükür. Babamda da 3 senedir DV 6000 serisi var, onda da tık yok. Her markada sıkıntılı seriler ve ürünler olabiliyor; bir iki tane model sorunlu ya da kullanıcı hor kullanıyor diye markaya çamur atmanın anlamı yok.
[/quote]
Sana markayla ilgili de bir sıkıntı anlatayım da o zaman tekrar düşün çamur atmak mı... Bilgisayarı aldığımda servise verdiğim zaman diskinde verilerim vardı. İçindeki tüm fotoğraflar, msn konuşmaları vs. servis tarafından kopyalanıp başka bilgisayara yüklendiği ortaya çıktı! Benim tüm bilgilerimi çalan servis üstüne üstlük başka bilgisayarlara bile yüklüyor. Bu şerefsizliğe karşı o kadar uğraştım ve elim boş döndümki, hp müşterisine sahip bile çıkmıyor! Ben gerekli tüm araştırmaları yaptım. Bilgilerimin kopyalandığı bilgilerin seri numarasına kadar her bilgiyi topladım. Sistemlerinde kimin hangi bilgisayara baktığı yazıyor. Bu bilgilerle HP Türkiye ofisine gidip şikayette bulundum. Uzun uğraşlar sonucunda hp sadece avukatlarımız araştırdı yok öyle bir şey demekle yetinde. Bunun üzerine savcılığa gidip başvurdum bilgilerimin 3. şahıslara verilmesiyle ilgili. Ama ülkemizde teknoloji alanındaki suçlarla ilgili adaletin bilgisi olmadığından savcı ben nerden araştırayım bunu diye geri çevirdi. Yurtdışında olsa tazminat bile alırdım, çünkü tüm kanıtlar benim bile elimdeydi. Al sana HP hizmetinden bir örnek, bu yaşadığım olay ve çevremdeki herkes bunları bildiğinden uzak durur HPden. Markaya çamur atmak mı oluyor peki bu? Benzer şeyleri yaşamadın diye bunlar olmuyor değil...

Evet çamur atmak oluyor. İnternet Cafeciyim ne ben yaşadım ne de yaşayanına rastladım yüzlerce bilgisayara bakım yaptığım halde. O bilgiler de herhangi bir sistem çökmesi, vb. gibi durumlarda veri kaybı yaşanmaması amacıyla yedekleniyor kim ne yapsın senin yazışmanı, fotoğrafını; padişah mısın milletvekili mi? senin gibi yüzlerce müşteri geliyor adamlara.

arkadaşlar bunun hp ile alakası yok
hp dv 6 1371et var hiçbir sorunum yok sadece bataryam şarj tutmuyor değiştireceğim oda gayet normal

bilgisayar alırken oyun oynamayacak aarkadaşların harici ekran kartlı modellerden almamalarını öneririm

HP aldım çok meymnunum 3 yıl oldu daha 1 sene kullanacam yanlışla bataryaya yanlış şarrj aletini takınca bozuldu.Servisi aradım beleşe yenisini kapıma gönderdilrer ve eski batarya kendin kendine düzeldi.Sadece kardeşlerim çok sert kullandığı .için bi bozukluk oldu 100 lira ödedim(ama pc savaştan çıkmış gibi olmuştu :D )