Jump to content

Tnc Xp Raid Okumuyorr

tranquila

Recommended Posts

Yaptiginiz xp versiyonlari icin sizi tebrik ederim sorunumu konu olarak actim fakat cozumleyemedik

Bilgisayarimda suanda standart xp sp2 kurulu sizin yaptiginiz bircok tnc xp versiyonunu indirdim ancak bilgisayarima kuramiyorum

sorun raid driverindan kaynaklaniyo standart xplerde kurulum esnasinda f6 ya basip disketi gostererek kurulumum sorunsuz yapiliyor.

Ancak tnc xp versiyonlarinda ayni islemi yapip driver gostersemde,gostermesemde kurulumum gerceklesmiyor format sonrasi dosya kopyalama işlemi bitiyo bilgisayar resetlenip acildiginda mavi ekranda kalio hata veriyor bir sorun algilandi ve bilgisayarinizin zarar gormesi önlemek icin windows kapatildi uyarisiyla karsilasiyorum bana yardimci olabilirmisiniz.

Benim anladigim kadariyla; anakartin raid driverini gostermeden kurulum gerceklesmiyor.Tnc xp f6ya basip gostersemde benim raid driverimi disketten okumuyor kendi icersindekilerde karsilamiyor ve isin sonunda ben tnc xpleri kullanamiyorum

Standart xpler format sonrasi driver kopyalarkern disketide ariyo ve sis raid driverini disketten okuyup kurulum gerceklestirebiliyor...

Tnc xp versiiyonlarini kullanabilmem icin bana bir tavsiyeniz var mi ????

OEM önyükleme etkinleştirildiği için f6 ile sürücü tanıtma başarısızlıkla sonuçlanıyor.Bu yüzdendir.

OEM önyükleme devre dışı bırakmak için,

TNcXP (sp2/sp3 farketmez) isosunu Ultraiso ile açın, ve i386 klasöründeki winnt.sif dosyasını masaüstüne sürükleyin.

Dosyayı Not defteriyle açın.ve OemPreinstall satırındaki Yes'i No yapıp dosyayı kaydedin.Tekrar ultraisoya sürükleyin.dosya değişimini onaylayarak isoyu kaydedin.ve cd'ye yazdırın.Biraz karışık oldu, kusura bakmayın.

Hatirlarsaniz ki bunu ilk sorun ciktiginda sizin tavsiyeleriniz uzere yaptim ancak sonuc alamadim

Tnc xplerde f6 ya basip dosya gosterebiliyorum zaten ancak gosterdigimiz dosyayi format sonrasinda cddeki dosyalari kopyalamadan once disketten okuyup raid dosyalarinida kopyalamasi gerekiyor ancak bir turlu yaptiramiyorum

Sorunsuz calisan xpler

Xp Pro

Xp Home

Perfect xp lite

versiyonu benim yaptigim denemelerde sadece bu 3 işletim sistemine kurulum yapilabildi Oempreinstall=No yu elimdeki butun imajlara yaptim iso dosyalarina ama sonuc alamadim belki diceksiniz ne isin car birak kullan ama sorunun neden kaynaklandigini cok merak ediyorum...

ilginize teşekkür ederim inşallah hallolur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...