Jump to content

Office Dosyalarımı Açamıyorum (yardim)

Grameradam

Recommended Posts

Office (word ve excel) dosyalarımın bazıları yeşil renkte görünüyor. Bu dosyaları açamıyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı? Dosyaların nasıl göründüğünü ve hangi uyarıyı aldığımı aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

word1hf0.jpg

word2gh4.png

O dosyalar windows un kendi şifreleme yöntemi ile şifrelenmiş hangi makinede şifrelendiyse o makinede açılır yada o makinenin sertifika yedeğini alman gerekir sen başka bir pc den alıp kendi pc inde açmaya çalışıyorsan açamazsın.

hanginizin dediği doğru acaba arkadaşlar (modun dediği doğru geliyor çünkü açıklama yapmış...)

bildiğim kadarıylada kullanıcı tarafından yasaklanan dosyalar diğer kullanıcılarda gözükmüyor..

Dosyalar kendi bilgisayarımda yazıldı. Formattan sonra böyle oldu. Başkasından lamadım dosyaları. Açılmıyor malesef

Yukarıda bahsettiğim gibi format atmadan önce dosyayı şifrelediğin mevcut işletim sisteminden sertifika yedeğini alman gerekirdi sanırım sen almadın ve format attın o yüzden belgelerin üzerine soğuk su içebilirsin eğer senin için çok önem taşıyorsa hdd yi linux yüklü bir bilgisayara takıp açmayı dene windows ortamında bu dosyaları sertifika olmadan açman imkansız gibi birşey.

formattan once boyle oldu dedin ondan oyle dedim.

deneme amaclı yap bak nasıl oluyor cevap bekliyorum ?

Deneyebilmem için bir word dosyası kaydettikten sonra format atmam gerekir bu da çok zor. Bahsettiğim dosyalar formattan önce açılıyordu. Formattan sonra açılmaz oldu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...