Jump to content

Satılık Sorunsuz Komple Amd Masaüstü Sistem...

VaSiLLi

Recommended Posts

çok memmun olduğum, hiçbir sorun yaşamadığım ve gözüm gibi baktığım masaüstü bilgisayarımı nakit ihtiyacım nedeni ile komple satıyorum. sorunu olmayan gayet düzgün çalışan bir sistemdir. aramızda benzer sistemleri kullanmış olanlar vardı sanırım onlarda bilirler böyle bir sistemin uyumunu. parça satışı olmayacaktır lütfen teklif etmeyiniz.

anakart msi k8n neo2 platinum

prod_2f25f16aabf00f03cf9be07b63c6933d.jpg

işlemci amd athlon 64 3000+ s939

athlon64_logo_86x94.gif

bellek kingston 2*1gb 400mhz dual ddr pc3200

7bc9_2.jpg

ekran kartı : asus ati a9550 256mb

Asus_9550_2.jpg

hdd samsung 160gb 7200 rpm sata

samsung-80-gb-7200-rpm-8-mb-cache-ncq-sata.jpg

monitör : ag neovo f417 17" lcd (siyah/gri)

30588538-2-300-overview-1.gif

harici : samsung writemaster dvd-rw + lg cd-rw

samsungdvddl.jpg

kasa : kodegen siyah/metalik gri airduck

codegen.jpg

modem airties rt 103 adsl

rt103.jpg

A4 tech webcam

a4-tech636ma.jpg

klavye a4 tech kb-21 multi media (siyah/metalik gri)

A4%20TECH%20KB%2021%20PS%202%20KLAVYE.gif

disket sürücü

O.FDD.ALP.S.jpg

ses kartı (dahili) realtek ac97 7.1 bulunmaktadır

not : resimler temsilidir.. sadece alacağınız ürünün nasıl göründüğü hakkında fikir vermesi için koyulmuştur.

kasa içi sirkülasyonu güçlendirmek amaçlı öne ve arka kısma 8 lik fanlar ilave edilmiş olup powersupply ın çıkışındaki ızgara ve ekran kartı fanının üstündeki ızgara iptal edilmiştir.. bilgisayarda overlock hiçbirzaman uygulanmamıştır ölü piksel yoktur. lg cd-rw cd leri biraz sesli okumaktadır. sıcaklık 35-43 derece arasında mevsime göre değişiklik gösterip genel olarak stabildir. mavi ekran ve kitlenme hiç yaşamadım..

her iki ram bu yaz alınmış olup 3-4 aylıktır faturaları muhasebeye gittiği için veremeyeceğim. kalan parçaların ve monitörün faturası mevcuttur.. sanırım kitapçıklar ve bi kaç kutuda hala sağlam duruyordu.

fiyat 700ytl dir.. ankara içi elden teslim, hatta bana göre ters bi yerde oturulmuyosa (batıkent eryaman ostim balgat ziyabey civarı uygundur) uygun bir zamanda kapıya teslimde edebilirim bunun dışında ürün paranın yatırıldığı aynı gün kargoya verilir (babam arabayı alıp kaçarsa ertesi gün :rolleyes2: ) kargo parasını alıcı öder.

alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun

garanti malesef mevcut değil.. ramleri yazın almıştım ve ömür boyu garantisi var ama faturaları muhasebeye gitti.. takip eder alabilirsem fotokopilerini alırım isteyen olursa.. modemin faturası 01-10-2007 çıkışlı sanırım 1 yıl daha garantisi var. webcam 11-01-2008 çıkışlı ondada garanti olmalı.. diğer parçalarda ise fatura mevcut fakat garantileri sona ermiş durumda.. o konudada diyebileceğim açıkcası hiçbir sorun yaşamadım sizde yaşamazsınız gayet stabil çalışıyor makina.. overclok için durum ne olur onu bilemem hiç öyle bişe denemedim.. bilen bilir sistemde uyum sorunu veya sorun çıkaracak parça yoktur..

alıcıya tek tavsiyem termal macun alıp macunları yenilemesi olacak.. zamanla özelliğini kısmende olsa yitirmiş olabilir.

doğrudur.. ama reelde gördüğüm kadarı ile işler biraz değişmiş...örneğin

Pentium Dual Core E2160 (1.8GHz,800MHz,1MB,LGA775) BOX 81usd

BIOSTAR > 945GC-M7 TE (Intel 945GC, LAN, SATA, VGA, LGA775) 43 usd

256mb ATI Radeon HD 2400PRO 36 usd

SAMSUNG 160GB 7200RPM 8MB SATAII 44 usd

KINGSTON DDR2 667 1024MB DDR2 PC2 5300 18*2 = 36 usd

ENLIGHT 4113 350W ATX 350 54 usd

A4 TECH PK-635M Mikrofonlu Webcam 21 usd

HANNS-G HW173AB 17" LCD (Gümüş) LCD 17.0 0.255 149 usd

A4 TECH KB 21 Multimedya (Gri-Siyah) Kablolu PS/2 9 usd

SAMSUNG 22X dvd 26 usd

AIRTIES RT-103 ADSL2+ Router ADSL USB, Ethernet 39 usd

disket sürücü 7 usd

fiyatlar mavi bilgisayardan alınmıştır.. kabaca marka model yada uyumluluk (ayrıntıya girmeden)gözetilmeksizin o ürün grubu içinde en düşük fiyatlı olan model seçilmiştir toplam fiyat 545usd kdv dahil 643 usd ve ytl ye çevirdiğimizde 984 lira etmektedir... 4-5 ay önce core2duo o fiyata olabilr ama malesef artık piyasa koşulları budur.. bende 1.350 liraya almıştım bu sistemi ama bu fiyatı diyoruz ve ciddi alıcılarla pazarlıkta edebilirim..

bunu edeceği fiyat en fazla 350 400 ytl amd olması baştan kaybediyoo zaten uçmussun kusurbakma..

amd de intelde kullandım bi ayrım yapacak bişe görmedim açıkcası ve hatta bana amd sistemim biraz daha dayanıklı gibi geldi... kaldıki döneminin iyi sistemlerinden biridir niye baştan kaybetsinki!!! fiyat konusundada piyasası ne olursa olsun ölsem 350-400 e satmam.. sistem sorunsuz çalışıyor oyun oynatıyor her ihtiyacıma cevap veriyor niye cep telefonu fiyatına satayımki!! alıcısı çıkarsa gelir konuşur anlaşırız beğenmeyen başka bişeyler alır.. uçmak kuşlara mahsus!!

amd de intelde kullandım bi ayrım yapacak bişe görmedim açıkcası ve hatta bana amd sistemim biraz daha dayanıklı gibi geldi... kaldıki döneminin iyi sistemlerinden biridir niye baştan kaybetsinki!!! fiyat konusundada piyasası ne olursa olsun ölsem 350-400 e satmam.. sistem sorunsuz çalışıyor oyun oynatıyor her ihtiyacıma cevap veriyor niye cep telefonu fiyatına satayımki!! alıcısı çıkarsa gelir konuşur anlaşırız beğenmeyen başka bişeyler alır.. uçmak kuşlara mahsus!!

arkadsım ben pc teknikeriyim az çok piyasayı bilirim senin sisteminin tıkır tıkır çalışması onemli değil onemli olan donanım 400ytl yi bile ben seni kırmamak için yazdım zaten o fiyata ölene kadar satammssın bi saf vatandaş bulursan bilemem saygılarr...

bunu edeceği fiyat en fazla 350 400 ytl amd olması baştan kaybediyoo zaten uçmussun kusurbakma..

Arkadaşım amd işlemci var diye baştan kaybediliyo denilir mi be :huh:

Ya sen bu işi bilmiyorsun yada kulakdan dolma laflara bakıyorsun.O zman ati radeon ekran kartlarınada bakma onlarda baştan kaybetti.Onuda amd üretiyo :)

Arkadaşım şuan ki koşullarda sistem 500-550 ytl edeceğini düşünüyorum

Arkadaşım amd işlemci var diye baştan kaybediliyo denilir mi be :huh:

Ya sen bu işi bilmiyorsun yada kulakdan dolma laflara bakıyorsun.O zman ati radeon ekran kartlarınada bakma onlarda baştan kaybetti.Onuda amd üretiyo :)

Arkadaşım şuan ki koşullarda sistem 500-550 ytl edeceğini düşünüyorum

düşünmeye devam et bu işi yapıyorum amd nin ikinci eli ozellikle para etmiyoo intel herzaman daha değerli daha çok talep goren işlemcidir o yuzden ikinci elide para etmiyoo bu sistemin benzerlerini ikinci el olarak 300 ytl ye birisuru ilan bulabilirm..neyse polimiğede girmek istemiyorum beğendisen istiyosan 600 ver ...

intelin tercih edilmesi bana göre satıcılardan ve/veya kulaktan duyma bilgilerle yola çıkanlardan kaynaklanmaktadır.. tamam amd nin geçmişte çok ısındığı sempron ları meşhurdur ama celeron unda tutulmadığını sadece reklamla sattığını biliyoruz.. yani ikisininde iyi kötüsü mevcut ve bu işlemci amd nin athlon udur yani iyi bir serisidir.. bu kadarda karamsar olmayalım lütfen.. ayrıca 550 de anlaşılmayacak fiyat değildir içince monitörle birlikte mantıklı bi fiyattır bence.. dolar 1,63 oldu hala 1,2 olduğundaki fiyatlar aklınızda kaldı sanırım..

intelin tercih edilmesi bana göre satıcılardan ve/veya kulaktan duyma bilgilerle yola çıkanlardan kaynaklanmaktadır.. tamam amd nin geçmişte çok ısındığı sempron ları meşhurdur ama celeron unda tutulmadığını sadece reklamla sattığını biliyoruz.. yani ikisininde iyi kötüsü mevcut ve bu işlemci amd nin athlon udur yani iyi bir serisidir.. bu kadarda karamsar olmayalım lütfen.. ayrıca 550 de anlaşılmayacak fiyat değildir içince monitörle birlikte mantıklı bi fiyattır bence.. dolar 1,63 oldu hala 1,2 olduğundaki fiyatlar aklınızda kaldı sanırım..

arkdaşım sen sıfır makine satmıyosun bazı pc firmaları bile sabit kura geçti gold gibi 1.3 gibi senin pek dolarla işin yok teklonişisi 2003-2005 arsında kalan ikinci el kullanılmış pcin için duyanda corei7 serisi satıyon sanacak....

arkdaşım sen sıfır makine satmıyosun bazı pc firmaları bile sabit kura geçti gold gibi 1.3 gibi senin pek dolarla işin yok teklonişisi 2003-2005 arsında kalan ikinci el kullanılmış pcin için duyanda corei7 serisi satıyon sanacak....

ne yapayım sen söyle.. bilgisayarı dolarla aldım zamanında.. benden alacak adamda piyasada dolar bazında fiyatlara bakıcak ona göre yorumlayacak... bende gidecem laptop alacam onunda hesabı dolarla olacak!!! büyük firmalar rekabetten ve durgunluktan kuru sabitledik diyorsa bizde pazarlık ediyoruz... nesi garip bu işin neresini anlamıyorki insanlar.. artı bizim yaptığımız polemiğin nesi doğru onuda anlamış değilim... bi insan www.tnctr.com daki ikinci el fiyatlarına bakıp bi ürün alıcaksa eminim piyasayı iyi kötü biliyordur. karar onunla benim aramdadır.. kimsede 300ytl ye makina beklememelidir ama bi orta yol elbet bulunur

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...