Jump to content

(sistem) Ne Olur Yardım Arkadaşlar

SdT35

Recommended Posts

ASUS P5Q DELUXE INTEL P45/ICH10R DDR2-1200 FSB 1600MHz SOKET 775 ANAKART

INTEL CORE 2 QUAD Q9400 2.66GHz 6MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ

SAPPHIRE ATI HD 4850 512MB 256BIT GDDR3 (DirectX 10.1) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI 11132-11-20R

KINGSTON HYPERX 4GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM KHX6400D2K2/4G

SEAGATE 1 TB 7200 RPM 32 MB CACHE NCQ SATA2 SABİT DİSK ST31000340AS

FEEL HURRICANE AI-03 SİYAH KASA FL550BB

COOLER MASTER RP-600-PCAP 600W ATX POWERSUPPLY

LG DVD RW ve Extra FAN..

Arkdaşlar bu sistemi arkadaşa toplattırdık. İzmir de bir firmadan. Kasayı aldıktan sonra xp , oyun vb. kurduk. Oyun oynayınca belli bir süreden sonra donmaya ekran kararmaya görüntüler karışmaya başladı. Bizde sorun driverden kaynaklanıyor diye ekran kartı riverini güncelledik ama sorun devam etti (Bide ekran vpu recovery hatası verdi.)

Hangi yolu denediysek olmadı. Kasayı aldığımız yere ******ürdük problem ekran kartındandır diye onu değiştirdik ve yerine zotac 9800 gt aldık ama problem çıktı yine. Oyun oynarken kilitlenmeye başladı.

Adamlar sisteminizde uyuşma sorunu var dedi. Benimde kafam karıştı uyuşma sorunu nerde şimdi o zaman. Bütün parçaları birbiriyle uyumlu olacak diye çok titizlendik.

Arkadaşlar sizce problem nerde. Cevaplarınızı bekliyorum

güç kaynağın bu kadar bileşeni kaldıracak kadar kaliteli olmayabilir mesela ilk aklıma gelen o 600w tamm ama gerçekte okadarmı bence onun yerine sen temiz 800w falan taktır high power tagan yada ocz .gigabyte bunların hepsi kaliteli güç kaynağı üreten firmalar cooler master ne kadar iyi tartışılır

arkadaşlar güç kaynagıı dediler onuda aldıkkk feel kendi güç kaynagı vardı 400 w onu deiştirdimmm fark verdim 600w aldımm yeterli dedilerrr bu sorun neyden kaynaklanıyoo pekiii oyunda donuyo rees atmadan pc kendini toplamıyoo

tammda keşke daha iyi bir güç kaynağı alsaymışsın 9800 en az 650w güç ister seninki 600w ve gerçek cıkışı okadar bile olmayabilir ve sistem bu nedenle kilitleniyor olabilir 9800 harici güç girişi var onlara yeteri kadar güç vermezsen o ekran kartı randımanlı çalışmaz

kasada ısınmada yok buz gibi kasa ısınma olsa güç kaynagı dicem oda yok buz gibi kasaaa sadece oyunlarda sorunum var oyunlarda vpu recovery hatası ve sonradan donma oluyo ve takılıyo pc xp sp3 yukledim vista yukle diyolar ama sorun nedir çözebilsek hepberaber ççözelim arkadaişlar yardımlarınızı beklıyorumm halledelim şu sorunu :)

bak kardeşim eğer pc yeteri kadar gücü alamazsa güç kaynağından kendini korumaya alır ve kapatır bu nedenle olabilir ısınma olmaz yani eğer yazılımsal bir hata varsa format at bence zaten sistem hızlıdır senin fazlasıyla fazla sürmez elinde vista varsa at ne olacak dosyaları yedekle eğer donanımsalsa fark etmiyecektir

bence google amcaya danış sorunların nedenleri içerisnde güç kaynağı yetersizliğide mevcut

http://www.google.com.tr/search?q=vpu+recovery+hatas%C4%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a[/CODE]

ekran kartı gelişmiş ayarlardan vpu özlelliklerini kontrol et gerkirse devre dışı bırakıp dene

güzel kardeşim saol düşüncen için onu yaptım oda bi fayda etmedi onu kapatınca ekran kartı sıfırlıyo görüntü gidiyoo en fazla oyun 2 saat oynayabiliroyum ama pes lerde hiç hata vermiyoo sadece cod 4 farcry2 crysis gibi oyunlarda vpu veriyo ve sonra donma oluyo rem lerin voltajıda normall 2 sizcer sorun kesin olarak neyden kaynaklanıyo aldıgım günden beri pc den hayır görmedim bu sroun yüzünden gitmedigim pc de kalmadıı bilen ve yardımcı olan arkadaşlara hep duacı olurum :)

Anakatin biosunu Güncelle ve Vista Kullan O zaman Sorun Çözülecektir

onun güncellemeside sonn ama vista kurulu xp sp3 yuklu kesin çözülürmüü diyosun vistada sorun benim kanatim driver çakışması ama bilmiyorum nedir kesin bişey bilmiyorum sistem yeni o kadar para verdim aam bi fayadaasını göremiyorum bi sorun hal olsaa ahh :)

güzel kardeşim saol düşüncen için onu yaptım oda bi fayda etmedi onu kapatınca ekran kartı sıfırlıyo görüntü gidiyoo en fazla oyun 2 saat oynayabiliroyum ama pes lerde hiç hata vermiyoo sadece cod 4 farcry2 crysis gibi oyunlarda vpu veriyo ve sonra donma oluyo rem lerin voltajıda normall 2 sizcer sorun kesin olarak neyden kaynaklanıyo aldıgım günden beri pc den hayır görmedim bu sroun yüzünden gitmedigim pc de kalmadıı bilen ve yardımcı olan arkadaşlara hep duacı olurum :)

bios ayarların sıfırla. oyun kapanırken mavi ekran hatası veriyormu

driver çakışması olmaz xp üzerine vista kurmayacksınız xp silip vista kuracaksınız ve ekran kartı içinde gelem cd de vista driverleride mevcuttur birde öyle denetyin arkdaşın dediği ısı olayıda önemli kart kendini korumaya alıyor olabilir bende bir keresinde ekran kartıma oc yapıp frekansını artırdım fazla ısıdan sistem sürekli reset atıyor ve senin hatanı alıyordum

biostan ekran modunu pcı-e olarak ayarla. oyun oynarken bir süre sonra ekran kartı çipinin ısısını elinle kontrol et.

eee sonra kardeş kesin bi açıklama ısıyı kontol ettikten sonraaa ne yapcammm

arkadaşım şuan çok uykum var sağlıklı düşünemiyorum. sorunu çözemezsen yardımcı olmak isterim pazar günü müsaitim. msn adresim: sahipemrahForumda msn, mail, adres, gerek isim vs. bilgilerinizi paylamaynz.com

geçkee şimdi yardımcı olabilsen kardeşşş biliyosan bi çözüm yoluuu yardım et kardeşş

tamam yerdim ediyoruz işte dağilmiş biras konu neleeri denedin olmadi anlatibi ona göre alternatif çözüm arayalim

kardeş remlerin voltajı yukseldi bions ayarı yapıldı pwer suply deiştii ekran kardtı geforce 9800 gt takıldı ondada aynı sroun donma oluyoo oyunlarda şimsi kendi ekran akrtım takılı ati readon hd 4850 servis düzeldi dedi ama yine başladı sorunn herşey buuu ne yapmalıyım şimdii

hocam niye anakartı değiştirmedin şimdiye kadar?ben şahsım adına konuşursam asus kullanmıyorum mecbur kalmadıkca almam da oyuncak gibi anakartları mevcut şimdiye kadar benden istenilen sistemlerin hepsinde gigabayte kullandım 1 tanesi geri dönmedi en ufak bi sebepten ötürü..asusu kötülemiyorum ama ısınamadım onun analartlarına... bence anakartı bi değiştir derim ben zaten bir o kalmış denemediğin....

hocam niye anakartı değiştirmedin şimdiye kadar?ben şahsım adına konuşursam asus kullanmıyorum mecbur kalmadıkca almam da oyuncak gibi anakartları mevcut şimdiye kadar benden istenilen sistemlerin hepsinde gigabayte kullandım 1 tanesi geri dönmedi en ufak bi sebepten ötürü..asusu kötülemiyorum ama ısınamadım onun analartlarına... bence anakartı bi değiştir derim ben zaten bir o kalmış denemediğin....

kardeşş sorun büyük bi sorunn deil amam neydrn kaynaklanıyo onu bulamadık şuana kadar saolsun arkadaşlarım fikir ürettii ama hepsi denedikkk bi vista kurulmadıı ekran kartım visa uyumlu diyolar bazılar kesin bi sonuç arıyoruzz amam şu ana kadar olumlu bi cvp alamadıkk :) bionstanmı peki bionsta ekran kartı ayarlamaları varmı servis çünkü hiç bişey yapmamış pc yee bide pc acele toplandıı yarımsaattemi neee heralde topladılar hemen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...