Jump to content

Klasör Silinmiyor

karmakoo

Recommended Posts

açdığım bir int.sayfasını explorerden dosyalar dan farklı kaydet dedim çıkan sonuçlarıda bir klasöre atdım.Fakat sonra bu

klasörü silemedim shift+delete yle , sonra tuneup 2008 le çeşitli şekillerde denedim ama o zamanda içini boşaltdı ama

klasör gine duruyor.En sonunda çöp kutusuna yolladım.Fakat bu seferde klasör görünmüyor ama boşalt seçeneği var ve simgesi

dolu gözüküyor boşalt diyorum ama dosya silme hatası dosya silinemiyor uyarısı çıkıyor.Çöpe giden diğer dosyalarda bu sefer silinemiyor

acemiyim yardımcı olursanız teşekkür ederim.

c cleaner programını denedinmi onunla dosyayıda geri dönüşümüde boşaltabilirsin veya başlat donatlar sistem araçlarında disk temizle vardır ordanda geridönüşümü boşaltabilirsin.

Unlocker ve c cleaner programlarını denedim ama malesef olmadı.bu arada bir kaçkerede reststart yapdım ama gine olmadı ( proğramları

bulup kurmam biraz zaman aldı ) çöpe giden diğer dosyalarda silinmiyor.

Başlatdan takip etdim ama ordada c-d-e sürücü seç seçeneği çıkıyor ve incelemeye başlıyor bende acemeliğimden yanlış bir şey yapmamak

için devam etmedim çöp seçeneği olmadığı için...

Şunu bir dene.

1.Çöp kutuna sağ tıkla ve özellikleri seç.

2.Dosyaları Çöp kutusuna Taşıma Seçeneğinin işaretle.Ve dosyaları silmeyi dene.Ve sonra sistemi yeniden başlat.

Hala olmadıysa dosyalarınız çöp kutusunda kaldı ise sisteminizi cd den çalışan bir xp ile açıp masaüstünüze gelin ve çöp kutusunun içeriğini siliniz.Sakın çöp kutusunun kendisini silmeyesin.Çift tıklayıp aç ve tümünü seçip temizle.Sonra da CD yi çıkar ve sistemi yeniden normal biçimde başlat.

hepsini yapdım ama olmadı gine çöp dolu gözüküyor

Cd den çalışdıracak xp de yok.Teknolojiden geri kalınca böyle oluyor.Zaten bildiklerimide

formumuzdaki izlenimlerimle öğreniyorum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

birde küçük bir ihtimal ama normal xp cdsi varsa onu pcye tak ve başlat çalıştıra

sfc /scannow[/CODE]

yazaıp bir dosyaları gözden geçirmesini sağlarsan belki küçücük bir ihtimal düzelebilir denemekte fayda var ama önce sistem geriyüklemeden geriyükleme noktasıda oluştur sonra yukardakini yap...

birde arkadaşım hiç sistemini tarattınmı?herhangi bir virüs programıyla ?

icon changer gibi bir program kuruluysa onunla icon ayarlarını kontrol et

çok nadiren de olsa bu şekilde problemler olabiliyor

güvenli mod da silim işlemini deneyebilirsin alternatif yol olarak

komut istemiyle silmeyi biliyorsan onu da denemende yarar olabilir

son bir test olarak da,güven olmaz bu xp lere, herhangi bir dosyayı çöpe yolla

ardından pcye r-start çek

çöpü boşaltmayı dene

bakarsın olur;)

Güvenli modda denedim ama olmadı.

Dosya gönderip reststart yapmışdım oda olmadı

Panda 2008 kullanıyorum ve Spyware Doctor bulunuyor.Taramalarımda her hangi birşey çıkmadı.

sabah bir xp cd bulup sfc /scannow deneyeceğim, ilginiz için tşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...