Jump to content

Windows Embedded 8.1 X64//ofis 2019//uefi//esd//3,3gb//yandex

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

Beklediğiniz çalışma geldi.. Açıkçası Windows 8.1 i, Windows 10'a tercih ediyorum..

Sanal sistemde Windows 10 boşta ram tüketimi 1,6/4 GB, 8.1in ise 0,8/4GB

Malumunuz Windows 7 devri bitti. Win 7 güncelleme almıyor artık. Windows 8.1 in 2023'e kadar desteği sürecek..

Bildiğiniz Windows Embedded 8.1 , ufak tefek şeyler dışında dokunulmamış.. Deaktif edilen servis, defender hariç silinen bileşen yok.

Sade Windows severim.. Bütün düzen varsayılan. Değiştirilen tema/simge/çalışmanın herhangi bir yerinde reklam vs yok.. 

Bu sebeple öyle sisteminiz uçacak kaçacak gibi iddiam yok.. Sistemi stabil ve iş görür olarak nitelendirdiğim için paylaştım.

Sıfırdan MSDN Windows Embeded 8.1 Industry Pro ile çalışıldı. Dism++ ile 136  kritik ve önemli güncelleme entegre edildi..   Nisan 2020 ile güncel sayılır.

Kısaca bahsedersek

Defender harici bir bileşen silinmemiştir.  Masaüstü simgeleri aktif gelir.
Mephisto üstadın Nisan 2020 de güncellemiş olduğu, Ofis 2019 x64 entegredir.

ESD SIKIŞTIRMA YAPILMIŞTIR. UEFİ kuruluma uygundur.
Sistem katılımsız değildir. Kullanıcı adı vs bilgileri kendiniz gireceksiniz. Otomatik aktivasyon yoktur. Dilerseniz masaüstü Prg klasöründe Mephisto üstadın aktivasyon aracı var.

Yapılan İşlemler/Özellikler

Spoiler

Masaüstü simgeleri aktiftir,  
Net Framework 3.5 ve Directplay Aktif edildi,
İso dosyasındaki software klasörüne ekleyeceğiniz katılımsız programları kurar
(Hepsini kurmaz/kuramaz baştan söyleyim, %95 diyelim. Tutup da katılımsız antivirüs falan gibi özel izin gerektiren program atmayın, kurmayabilir.
Abc.exe gibi basit isimlendirme yapın.Özel/Türkçe karakter-rakam vs kullanmayın, sadece harf)
Startisback  ekli // Denetim Masası-Program ve Özelliklerden kaldırabilirsiniz
Microsoft Office 2019 Professional//Nisan 2020 güncel kurulu (Word-Excel-Powerpoint-Outlook)// Denetim Masası-Program ve Özelliklerden kaldırabilirsiniz
"7zip v19.00, Directx 9.c , Visual C++ paketleri, Winrar 5.9 entegre " // Denetim Masası-Program ve Özelliklerden kaldırabilirsiniz
"Süper Yönetici" aracı eklendi //dilerseniz kaldırabilirsiniz
Sağ tıka, klasöre taşı, klasöre kopyala, sahiplik al seçenekleri eklendi
Masaüstü bilgisayarım sağ tıka, denetim masası, disk yönetimi, hizmetler eklendi

Bağlantının kesilme ihtimaline karşın 4 parça halinde Yandex'e upload edilmiştir. Kurtarma kaydı eklendiği için 3,3 GB olarak indireceksiniz.

Spoiler

EMBD81OFF19.part1.rar 880Mb
CRC32: 013141A1
MD5: 7BED3F1915FD1A3BA6280DC31336EE96
SHA-1: EAB6018F419307CC286BFA1AA6ED1F197298BB17
https://yadi.sk/d/mDdFHlrLWbXIGg

EMBD81OFF19.part2.rar 880Mb
CRC32: B0BEFD5F
MD5: 728D53B58E9BAF7CE4DEAF2525496A91
SHA-1: 53800F06192672929D6BAEFB916098DA6D4C92D4
https://yadi.sk/d/pUwUeGyAnvGIug

EMBD81OFF19.part3.rar 880Mb
CRC32: C4FFC7E0
MD5: 55AEBAF5EE85D390A4A0D8ADA3319350
SHA-1: 6E244082E5C8A9C7BF7BBD96AC56D5D54A7354A5
https://yadi.sk/d/A9IjtOWv99ajdg

EMBD81OFF19.part4.rar 724Mb
CRC32: 74AC28F7
MD5: F6960EA8A19E800C9AEDFECF554EEAB3
SHA-1: 273B90A0D8BF00083C6CFB222A429851B308B4D2
https://yadi.sk/d/IWTDIt84oC9hrA

rar şifre:tnctr

HlkFnU.gif

Edited by amd_turkey
resim eklendi

yazmadım ama windows 10 kurulum dosyaları kullanmıştım :) Boot. wim, windows 10 a ait ama bu önemli değil, sonuçta kurulan 8.1

Masaüstündeki ufak tefek programlar sizin kullanımınıza yöneliktir. Ben birkaç ayar dışında bir şey yapmadım.. Lisansı olanın aktivasyon klasörü ile işi yok mesala.  süper yönetici zaten kurulu, bu neymiş ben bunu kaldırmak istiyorum diyorsa  prg klasörü içindeki setup ına ihtiyaç duyacak mesela... Yani klasör ihtiyari. 

Cpu kullanımına yönelik bir ayar yapmadım. Servisler falan olduğu gibi bırakıldı demiştim.Msdn win 8.1 kursan da rem de küçük dalgalanmalar olur.. 

Edge, windows 10 da varsayılan geliyor ama win 8.1 de yok. Açıkçası ben android da chrome, pc de Firefox cuyum. Edge ile işim olmaz :)

İlla da hazır gelsin diyorsan, edge katılımsızını iso içindeki software klasörüne at, otomatik kurar.. 

dedim ya benim bir iddiam yok, benden çok daha bilgili ve yetenekli arkadaşlar var.. Şu an masaüstü Pc de bu windows 8.1 kurulu bende :)

Umarım ihtiyaçlarını karşılar, güzel günlerde kullanman dileğiyle.. 

ozanbey86, 5 saat önce yazdı:

üstadım öncelikle tşk ederim  şimdi bu yukarıdaki güncellemeleride yaptım hatta bir tık ileri gidip 4.8 Net Freamwork'ü de yüklemiş bulundum oda hata ile oldu neyse  :( directx ve visiuallar zaten yüklü diye belirtmişsin benim sormak istediğim şimdi bu güncellemelerle windows 10 ' u yükleme hizmeti ile windows defender yok diye güncellemelerini alıcak mı veya  yüklettirecek mi ?  UAC kapalı olduğu için sıkıntı yaratmaz mı ? aceleyle sormayı unutmuşum :)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   ayrıca sürüm notları: kurduğum programlar hep aynı gözlemliyerek belirtiyorum bu net freamwork'ten sonra biraz daha iyileşti sanki aslında ağırlaştıracağından korktuğum güncellemeleride hesaba katarsak  yine  800 mb ram stabil  windowsun açılış hızıda win 7 basic ' e göre çok daha iyi özellikle basic olduğunu belirtiyorum çünkü win 7'nin en hafif sürümü. insan windows 10 ile niye can çekişir ? :)

defender olmaması güncelleme almasına engel değildir.  Telemetry güncellemeleri silindiği/gizlendiği için windows 10 a yükseltme güncellemelerini almayacaktır. 

Halihazırda kolay kolay 4gb altı rem e sahip olan yok.. Dolayısı ile 800 yada 1100/1200 Mb boşta tüketim bence kabul edilebilir. 

Embeded da, sadece mağaza var.. Edge vs hiç bir metro uygulaması yok. 

Mağaza nın kaldırılmasının rem tüketimini azaltmaya ciddi katkısı olduğunu sanmıyorum.. 

Kendim de lite sistem yaptım/kullandım, ne kadar çok bileşen silersek o kadar çok hata alıyoruz :)

• 1 ay sonra...

Cankusa abi, belki windows 10 daki daha iyi ama 7 veya 8.1 deki defender ı işe yaramaz buluyorum..

Özellikle, sadece defender kullananlar için, ilgili programın açıklarından yararlanan virüs geliştirildiğine yönelik

iddialar mevcut..

Ben bilinçli kullanıcıyım deniyorsa, windows 10 daki yetinilebilir ama win 81 dekinin yeterli geleceğini sanmıyorum.

Please register to see this content.