Jump to content

[ çözüldü ] Geforce Experience Sorunu

Emre028
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese ' Hayırlı Ramazanlar !! '..

Sorunum başlıktada belirttiğim üzere NVIDIA GeForce Experience açılmama hatası.

Ekran kartım Gtx 1660 modeldir.

1903'te herhangi bir sorun yoktu. 1909'da başlayan sorun hala devam etmektedir. Şuan da 2004 sürümünü kullanmaktayım. Windows 10 Enterprise x64 Yapı 2004..

Denenen incelediğim çözümler şunlardır..

* cmd ile ağ bağdaştırıcısı resetlendi.

* hizmetlerden yetki verildi.

* DDU ile kaldırılıp en baştan kuruldu.

* uyumluluk modunda denendi

5jVWfT.png

uArhRi.png

Konu hakkında bilgisi olan farklı bişey bulan yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar..

çözüm bulundu.

ek olarak bazı NVIDIA servislerinin hatalı olarak durdurulması veya 3.parti uygulama ile devre dışı bırakılmış olmasında dolayı oluşan hatalar için gerekli bat dosyaları şunlardır.

Nvidia Telemetry Container - Experience için gerekli servistir.

NvidiaTelemetryContainerRecovery.bat -  2 KB

Nvidia Container - Grafik sürücüsü için gerekli servistir.

NvidiaContainerRecovery.bat -  2 KB

Edited by Emre028
Çözüm eklendi.

senyor3, 26 dakika önce yazdı:

Bence bir eski sürümü kur driverın, kurarken temiz kurulumu işaretle ve açmaya çalış. Benim 950M'de de böyle bir sorun vardı. Ben bir türlü açamıyordum bu şekilde düzeldi.

Bunu yaparım yapmasına ancak güncel oyunlarda kasma ve fps kaybı yaşatıyor. experience açılsa bile oyunlarda fps kaybı yaşayacağımı düşünüyorum.

hasan835, 34 dakika önce yazdı:

üstad, hayırlı Ramazanlar dilerim, Allah kolaylık versin,  verdiğim linkteki video'yu izlemenizi öneririm, sanırım probleminiz giderilir kanaatindeyim, video'yu hazırlayan ve sunan kişininde aynı ekran kartı mevcut (gtx 1660)

İçeriği Görüntüle

Hasan kardeşim kurulmama sorunu yok. Kuruluyor ancak experience uygulamasına giriş yapamıyorum. Güncel oyunları donanımıma göre optimize ettiği için experienceyi istiyorum.

senyor3, 8 dakika önce yazdı:

1 versiyonun bu kadar fark yaratacağını düşünmüyorum ama bir dene yine de :)

Kardeşim fark yaratıyor o yüzden nvidia ekipleri tüm geri dönüşlere özveri ile cevap verip sürüm güncellemesi veriyor

xarax, Bir saat önce yazdı:

Nvidia ile ilgili şu konuyu incelemenizi öneririm. 

https://www.sordum.net/39614/nvidia-grafik-surucusundeki-telemetry-yi-engelleme/

Kurulum yaparken de şu şekilde yapmanızı öneririm.

https://www.sordum.net/44603/nvidia-grafik-karti-surucusunu-casus-yazilimsiz-kuralim/

Telemetri exprerience ile birlikte geldiği için kurmak zorundayım.

hasan835, 27 dakika önce yazdı:

üstad, yanlış yazmışım, (özür dilerim) haklısınız, Complete Internet Repair yazacağıma, (Reimage Repair yazmışım.) 

İngilizce Japonca Çince olarak denedim bölgeleri sonuç yinede ayrı. Şimdilik bir çözüm buldum müsait bir anımda bu konuyu Detaylı olarak anlatıcam 

Çözümü şöyle izah edeyim Experience 3.20.3.63 sürümünü Revo uninstaller ile kaldırdım ve geride bıraktığı kalıntıları ve reg kayıtlarını temizledim. bilgisayarımı yeniden başlattım.

Ardından sorunsuz sürüm olarak nitelendirilen Experience 3.20.2.34 sürümünü yükledim. Şuan için 3.20.3.63 sürümü ile 3.20.2.34 sürümü arasında çok ufak fixler dışında oyunlarda saptırmaya ve buga sokacak ayarlar barındırmıyor.

Experience 3.20.2.34 indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Alıntı

Revo uninstaller indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. 

Alıntı

Grafik sürücünüze güncelleme gelirse bile kurulum esnasında şimdilik Experience sürümüzünü yükseltmeyin. Kurulumu ayarken özelleştirerek kurunuz. temiz kurulum yap seçeneği işaretleyip kurulumunu başlatın. Ama unutmayon experience'deki tiki kaldırın.

Gördüğünüz gibi sorunsuz çalışıyor. Oyunlarımın hepsini eklemeye fırsatım olmadı. steam kurulumunu henüz yapmadığım için. apex forza gta5 battlefield pes 2020 gibi oyunlarım gözükmüyor.

bu söylediğim ayarlar aşağıdaki ekran kartı serilerinde sorunsuz çalışacaktır. Diğer sürümlerde çalışmayabilir.

Please register to see this content.