Jump to content

Driver Paketleri

Kloradis

Recommended Posts

Arkadaşlar bu adresten driver paketleri buldum.

http://driverpacks.net/DriverPacks/overview.php[/CODE]

Bunları nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

ayrı ayrı zipler halinde paketler. Mesela ses kartı sürücülerini A-b-c paketini aynı dosyada zipleri açıp bir cd ye kaydedersem sonra aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir özelliğiyle yükleyebilirmiyim. bu driveri.

Driver paketlerinin kullanımı ile ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Forumda olan 100000 adet driverin olduğu dvd yi indirdim. Ethernet driverimi tanıyamadı. Ses kartımı tanıyamadı. Belki bu paketler ile kökten çözüm elde ederim ama bu paketleri nasıl kullanıma hazır hale getirecem bilgim yok. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

en iyisi everest proramını bilgisayarına kur , bilgisayarımdan aygıt yöneticisine gel soru işareti olan donanımlara bak ethernet,ses vga gibi bunların açıklaması yazar everestte onu internetten ara bul indir ,,leptopsa pc nin markasına göre ara o seriyi bul driverları indir masa üstüyse anakartın sitesine gir msı gigabayt yada asus gibi indir üzerine tıkladında kurulur.güncelleden kurmak için bazısını öle kurmak gerekir diğer türlü yüklenmez.rar dosyasından çıkar üzerine gel sağ tıkla buraya çıkar de ondan sonra güncellemeden gel .pc markasını ve serisi yada anakart markası ve serisi yazsan daha açıklayıcı olurdu. birde yüklü olmayan donanımları yazsan.

Arkadaşım internetten driver bulmak çok zor. Ben bu paketleri buldum. bunları kullanmak istiyorum. Bu paketleri Xp cdlerine entegre ediyorlarmış cdler tüm driverleri tanıyormuş. Ben bu driverleri cd ye kaydetsem sonrada aygıt yöneticisinden ünlem işareti olanı seçip donanımı güncelleştir desem kendiliğinden cd den bulurmu.

Merak ettiğim bunları üç ayrı cd mi yapacam. Mesela ses kartı A-B-C olmak üzere üç parça halinde. bu üç parça zipleri tek bir klasöre çıkarıp veri cd si oluştur desem o cdyi bilgisayarıma taksam aygıt yöneticisinden ünlem olan aygıtı güncelleştir desem ses sürücüsü kurulurmu. Yani bu paketleri nasıl kullanacam. Bunu öğrenmek istiyorum. Arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim.

Arkadaşım internetten driver bulmak çok zor. Ben bu paketleri buldum. bunları kullanmak istiyorum. Bu paketleri Xp cdlerine entegre ediyorlarmış cdler tüm driverleri tanıyormuş. Ben bu driverleri cd ye kaydetsem sonrada aygıt yöneticisinden ünlem işareti olanı seçip donanımı güncelleştir desem kendiliğinden cd den bulurmu.

Merak ettiğim bunları üç ayrı cd mi yapacam. Mesela ses kartı A-B-C olmak üzere üç parça halinde. bu üç parça zipleri tek bir klasöre çıkarıp veri cd si oluştur desem o cdyi bilgisayarıma taksam aygıt yöneticisinden ünlem olan aygıtı güncelleştir desem ses sürücüsü kurulurmu. Yani bu paketleri nasıl kullanacam. Bunu öğrenmek istiyorum. Arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim.

olmaz arkadaşım o şekilde katılımsız kurulum bölümüne bak forumda orda çok detaylı anlatımlar war nlite gibi programlarla cd içine entegre etmelisin. Senin dediğin Şekilde kullanılamaz o paketler.

hepsini tek cd içine entegre edebilirsin windows otomatik olarak seninn bilgisayarına uyumlu olanı kurar..

ama söylediğim gibi programlarla cd ye entegre ediceksin seninki gibi olmaz ...

forumda modifiyeli xp ler mevcut araştır biras...

Ben modifiye xp yapmayacamki xp yi kuracam. ardından bu paketlerle tanıtım yapmayı düşündüm. Bana driver cd si lzım. her bilgisayarda driverleri bulup yükleyen bir cd lazım.

50000 yada 100000 driver diye arayın.Elinizde zaten 50.000 driver bulunan yükleme paketi varmış.Yükleme işini doğru yapabiliyormusunuz diye sormaktan başka bişey gelmedi aklıma.Aygıt yöneticisinden eksik olan aygıta tıklayarak otomatik bul diyerek cd yi taratıyorsunuzdur umarım.

ethernet kartımı tanımadı dediniz.Eğer anakartınıza ait chipset drıverları yüklenmediyse ethernet kartınızı görmeyebilir.Ses kartını da tanımadı demişşsiniz.Sisteminizin ses kartını gördüğünden emin olun.Sistem takılı olan kartı görmüyor ise zaten drıver yüklemeniz mümkün olmayacaktır.Kart yuvasını değiştirin.Eğer makinanız çok eski bir ses kartı kullanıyorsa ve bu kartın drıverı indirdiğiniz cd nin içinde mevcut değilse,ses kartınızın markasını ve kullandığı çipi öğrenin.Bu size drıver bulma konusunda oldukça fayda sağlayacaktır. Ethernet kartınız onboard ise önce anakart chipsetini kurmanız gerek. zaten anakart cd sinde genellikle ethernet drıveri bulunur.Eğer eğer harici ethernet kartı kullanıyorsanız dediğim gibi kartın sistem tarafından algılanıyor olmasına dikkat edin.

Aslında driveri buluyor. sürücüyü güncelleştir diyorum, otomatikman sürücüyü cd de arıyor. Buluyor ve yüklemeye başlıyor. Sonra yüklemenin yarısında bir uyarı çıkıyor, bu windows logo sundan geçmedi gibi birşey. Devam etmek istiyormusunuz diyor. Bende evet diyorum. biraz daha yüklüyor, sonra küçük bir pencere çıkıyor. Driverin yerini ona göstermemi istiyen küçük bir pencere. driverin yerini ben cd de nasıl bulurum anlamış değilim. Bu arada teknosada sekreterim, bu gibi bilgileri alırsam teknik servis bölümüne terfi edecem. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...