Jump to content

Multibot Disk Hazırlama Yardım Ricası

Share

Recommended Posts

Windows işletim sistemlerinin olduğu bir disk yazmak istiyorum, fakat birden fazla sistem olacak şöyle ki; windows 7 professional 32 & 64 bit, Windows 8 Professional 64 bit, Windows 10 Professional 64 bit.
Yukarıda saydığım tüm sistemlerin iso dosyaları elimde mevcut, bunu harici diskimin içene yazdırmak istiyorum fakat şöyle bir problemim var, biliyorsunuz ki bazı anakartlar UEFI destekli bazıları EFI destekli, UEFI olanlara GPT tablolama sistemi ile yazmam gerektiğini biliyorum, EFI içinde MBR, benim burada ki istediğim anakartın desteği ne olursa olsun, yukarıda ki sistemleri diskime yazdırdığımda formatlama işlemini yapabilmem lazım. bunun için ne yapmalıyım? ISO dosyalarımı MBR olarak yazarsam, hem UEFI hem EFI anakartlara sorunsuz yükleme yapabilir miyim?

Yada bunu doğrudan nasıl yaparım tarif edebilir misiniz?
Teşekkürler.

Bir multiboot kurulum sistemi kuracağını anlıyorum doğru ise ;

uefi desteği için gpt zorunluluğu işletim sistemini  kuracağın hdd için gerekli,  kurulum dosyaları için multibootun olduğu hdd veya usb fat32 mbr olması gerekir.

Kendi hazırladığım sistemdeki videoları birizlemeni öneririm.

https://www.tnctr.com/topic/723162-mx-multiboot-2020-uefi-legacy/

gsbaran, 18 dakika önce yazdı:

çok teşekkür ederim üstad çok detaylı bir konu açmışsın tamda aradığım şey

burdan bir soru sorayım ozaman ordaki windowsları kendi yanımdakilerle nasıl değiştirecem peki :(

iso olarak dursun  zaten isodan çalıştırma seçenekleri var biraz düzenleme yaparak.