Jump to content

Bilgisayardaki interneti Wifi Modeme Aktarmak istiyorum

ougzahn
 Share

Recommended Posts

Telefonu usb ile bilgisayara bağlayarak internet kullanıyorum. Bu bilgisayara aktardığım interneti de wifi modeme aktarmak istiyorum. Laptopun antenleri bu konuda yetersiz olduğunu düşünerek bu işi en iyi wifi modemin yapacağını düşünüyorum. Nasıl yapabilirim?

şu anda telefonu modem olarak kullanıp bilgisayardan internete giriyorsunuz, bilgisayarınızdan bağlantımı paylaş seçeneğiyle diğer cihazların bilgisayarınız üzerinden bağlanmasını sağlamanız en mantıklı seçim olur, bu halde bile sağlıklı bir bağlantı olmayabilir, ilanihaye telefonunuzdaki internet paketiniz kaç cihazın ihtiyacını karşılayabilecek

sizin sorunuza gelince modemi ethernet kablosuyla bilgisayara bağlayıp bilgisayardan modeme interneti aktarıp dağıtmak mümkünmüdür orası soru işareti

bununda en pratik yolu 3g yada 4,5g wifi dongle alıp direk modeme takarak paylaşım yapmak tabi ki uyumlu modem gerekli

hocam  önce modemden dhpc yi kapatın sonra Bilgisayarınızı Telefonunuza wifiden bağlayın. Bilgisayarınızın ethernetinden modeme kablo bağlayın. ardından ağ bağlantılarından ethernet ile wifi kartınızı seçip sağ tıklayarak köprü yap deyin.

Edited by tamircin
  • Like 2

tamircin, 3 saat önce yazdı:

hocam  önce modemden dhpc yi kapatın sonra Bilgisayarınızı Telefonunuza wifiden bağlayın. Bilgisayarınızın ethernetinden modeme kablo bağlayın. ardından ağ bağlantılarından ethernet ile wifi kartınızı seçip sağ tıklayarak köprü yap deyin.

Teşekkür ediyorum hocam. Köprüle seçeneği değil de asıl internet olan kartın seçeneklerine girip paylaşım sekmesinden modemin olduğu ethernet'i seçtim. Bayadır araştırıyordum cevap veren bile çıkmıyordu sizin de söylemlerinizle az kurcalayarak çözdüm. Çok sağolun.

sercaniz, 22 saat önce yazdı:

şu anda telefonu modem olarak kullanıp bilgisayardan internete giriyorsunuz, bilgisayarınızdan bağlantımı paylaş seçeneğiyle diğer cihazların bilgisayarınız üzerinden bağlanmasını sağlamanız en mantıklı seçim olur, bu halde bile sağlıklı bir bağlantı olmayabilir, ilanihaye telefonunuzdaki internet paketiniz kaç cihazın ihtiyacını karşılayabilecek

sizin sorunuza gelince modemi ethernet kablosuyla bilgisayara bağlayıp bilgisayardan modeme interneti aktarıp dağıtmak mümkünmüdür orası soru işareti

bununda en pratik yolu 3g yada 4,5g wifi dongle alıp direk modeme takarak paylaşım yapmak tabi ki uyumlu modem gerekli

öncelikle cevaıbınız için teşekkürler hocam. laptoptan da paylaşım yapabiliyordum evet ama alt ve üst kata aktarım yapabilecek donanımı olmadığı için modeme aktarmaya çalışıyordum. 

• Like 1