Jump to content

Gpedit.msc Eğitimi-bilgisayarınıza Hükmedin !..

favori17

Recommended Posts

XP de denetim masası-yönetimsel araçlar veya çalıştıra gpedit.msc ile girilen veya Bilgisayarım sağ tık yönet ile girilen bölümlerde yapılabilecek işlemler nelerdir?

Arkadaşlar bu konudaki tecrübelerini paylaşırlarsa güzel olacağı kanaatındayım. :|

nasıl yaptığını açıklarsan tam bir eğitim olur ayrıca konu yanlış yerde sanki yine saol

Aşağıdakileri not defterine yapıştır,noktalı yerlerin noktalarını sil istediğin bir şey yaz ve farklı kaydet de ismini de İEisim.reg yap mesela kaydet ve sonra çift tıkla gelen sorulara evet de İE yi yeniden başlattığında ismi değişmiş göreceksiniz.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Window Title"="......''

Aşağıdakileri not defterine yapıştır,noktalı yerlerin noktalarını sil istediğin bir şey yaz ve farklı kaydet de ismini de İEisim.reg yap mesela kaydet ve sonra çift tıkla gelen sorulara evet de İE yi yeniden başlattığında ismi değişmiş göreceksiniz.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Window Title"="......''

Biz burada GPO ile yapılan işlemleri topluyoruz.Regedit değil ! :friends:

Biz burada GPO ile yapılan işlemleri topluyoruz.Regedit değil ! :unsure:

Tamam doğru söylüyorsunuz da ben sadece

gpedit.msc'yi denemiştim internet explorer başlığını değiştirdim

internetmn7.jpg

Bunu nasıl yaptığını sormuş

nasıl yaptığını açıklarsan tam bir eğitim olur ayrıca konu yanlış yerde sanki yine saol

arkadaşımız da onun için söyledim.Ordan da yapılıyor mu bilmiyorum ama?

Aslında açıklamalarıyla birlikte yazıyor orda. Birçok kısıtlama yapılabilir ordan. Görev yöneticisi, regedit, messenger,movie maker, denetim masası devre dışı bırakbalir. diskler gizlene bilir, erişim engellene bilir. Başlat menüsü, windows gezginindeki bir çok şeyi kaldırabilirsiniz vs. vs. uzayıp gidiyor.

• 2 ay sonra...

gpedit.msc den bir çok şey yapılabilir anlatsak buraya sığmaz.

Bütün çalışan windows hizmetlerinin çalışıp durdurulması, ağ yönetimi, şifre ile bağlanma, windows temel ayarlar için yetkiler, sistem kontrolleri için yetkiler, hesaplar üzerindeki kontroller,... vs bi sürü şeyi yapabilirsin.

tam olarak ne yapmayı istiyorsun onu yaz daha net çözüm bulalım

gpedit gruoup policy leri duzenlemek için yapılmış mmc konsol kısayoludur. Anlatıma gerek yokdur hepsi turkce yazıyor ayrıca zira bu ayarları bilmiyenlerin oynaması sistemde sorunlar yaratabilir ogrenmek için 2003 server group polciylere bakabilirsiniz genelde active directory ve domain yapılandırmasında kullanılır. Ev kullanıcıları için USer admin guest gibi hesaplara hazır policy ler uygulanmıştır karıştırılması önerilmez. ( Bilen biliyor ogrenmek istiyen mcse kurslarında daha ayrıntılı ogrenebilir)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...