Jump to content

Meb In Web Sitesi

Recommended Posts

arkadaşlar ben meb in okullara verdiği ücretsiz web alanını kullanarak okulumun sitesini hazırlamak istedim. sorun şu ki meb in verdiği ftp alanına klasörleri atıyorum ama onlar gözükmüyor. meb web alanı alınca direk olarak amblem ve okulumun adının yazılı olduğu bi site verdi sadece o gözüküyor. ben buna nasıl link ekleyebilirim. hiçbir değişiklik yapamadım. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Demo:http://orhangaziilkogretim.k12.tr/

Download:http://rapidshare.com/files/28794280/ibrahim_cakici_okul_portal.rar

sitenin özellikleri

1. tüm menuleri online ekleme

2. resim upload etme

3. personelin kendi kendini kaydetmesi

4. resim galerisi kategorilerle ayrılmış

5. sınıflar kategorilerle ayrılmış

6. personel kategorilerle ayrılmış

7. Duyuru ekleme

8. haber ekleme

9. forum bölümü sınırsız konu soru ve cevap ekleme

10. güvenlik çok iyi

11. üyelik ve üye olmayan kişilerin bazı sayfalara ulaşmasını engelleme

12. etkinlikler

13. başarılar.

14. iletişim sayfası

15. yönetici menu ekleme silme düzenleme

16. ziyaretçi defteri

17. site adresi (bağlantılar) ekleme silme

18. her açılışta yenilenen günün sözü ve atatürkün sözleri

19. hava durumu

20. minik popuplar halinde açılan radyolar

21. meb haber hazır ekli

22. eğitim haberleri hazır eklenmiş

23. anket

24. sayaç

25. meb bağlantıları

26. makale ekleme silme

27. mükemmel bir Atatürk sayfası Bu sayfa hazır geliyor.

28. masal sayfası ama daha hazır değil. eklediğimde güncelleyebilirsiniz.

sitenin kullanımı çok basittir.

tüm kullanıcı adı ve şifreler "admin" dir.

ancak dikkat edilmesi gereken konular var

1. personel resimleri teacher klasörüne atılacak. resimler maximum 140 px. genişliğinde olacak.

2. duyuru bölümü boş bırakılmayacak.

3. haber resimleri ve diğer tüm resimlerin genişliği maximum 460 px genişliğinde olabilir.

biraz incelediğinizde zaten herşey anlaşılacaktır. resimleri ilgili klasörlere atınız.

GÜVENLİK İÇİN VERİ TABANI YOLLARINI VE ADLARINI DEĞİŞTİRİN BUNU da

bag.asp veribag.asp ve veribag2.asp lerde değiştirmeyi unutmayınız.

site hatasız çalışıyor. birçok hostta denenmiştir.

İyi de arkadaşlar meb in verdiği ücretsiz host ta asp çalışmıyor. Ben mi yanlış biliyorum acaba.

işte o zaman yandık desene. ama meb in verdiği şablonları atıyorum ftp ye ama onlar gösterilmiyo sadece yukarıda dediğim gibi okulun adı ve amblem hocam eğer senin bi bilgin varsa nasıl olacağını açıklayabilir misin?

işte o zaman yandık desene. ama meb in verdiği şablonları atıyorum ftp ye ama onlar gösterilmiyo sadece yukarıda dediğim gibi okulun adı ve amblem hocam eğer senin bi bilgin varsa nasıl olacağını açıklayabilir misin?

Serdar hocam büyük ihtimalle sen dosyaları yanlış yere atıyorsun. Tabi benim ki tahmini bir cevap. Sen ftp ye girince orada index.html diye bir dosya görmen lazım. O dosyanın bulunduğu dizine dosyalarını at. Daha da olmazsa hostta bulunan index.html dosyasını bilgisayarına indir ve orada düzenleme yaptıktan sonra tekrar ftp ye at bakalım ne olacak.

Yarın iş yerinde bilgi alıp buraya yazmaya çalışırım. kullanıcı adı ve şifresi olmayınca cevap biraz havada kalıyor ama idare et gayri.

web host için ayrıntılı bilgi:

Please register to see this content.

ftp.meb.k12.tr üzerinde FTP kökü

Bu FTP sitesini Windows Gezgini'nde görüntülemek için, Sayfa'yı tıklatın ve ardından FTP Sitesini Windows Gezgini'nde Aç'ı tıklatın.

--------------------------------------------------------------------------------

12/11/2008 03:31 777 index.html

12/15/2008 10:18 Dizin okul

bu ftp sitesinde yukarıda dediği ftp gezginini açıyorum oraya atıyorum alttaki gibi dizin oluşturuyo ama adresi yazınca yukarıdaki index. html geliyo alta attığım dizin ona eklenmiyo.

dosyaları yüklerken index.htm ya da index.html şeklinde bir belge olması lazım.onun herhangi bir klasör içinde olmaması lazım.yani ana dizinde olmalı.aksi halde sayfa görüntülenmez.

dosya yüklerken ise cuteftp adında bir program var.onu kullanırsan rahat edersin.

Hocam, siteyi hazırlarken hangi programı kullanıyorsunuz. Front Page Kullanıyorsanız yardımcı olabilirim.

arkadaşım meb in bana verdiği hazır şablonları kullanıyorum onlarda index.html şeklinde ben işte bu indexleri meb in bana verdiği ftp ye aktarırken sorunlar yaşıyorum.

• 3 hafta sonra ...
arkadaşım meb in bana verdiği hazır şablonları kullanıyorum onlarda index.html şeklinde ben işte bu indexleri meb in bana verdiği ftp ye aktarırken sorunlar yaşıyorum.

arkadaşlar orada yüklü index.html dosyasını silmeden sizin hazırladığınız index.html dosyası görünmez

arkadaşlar orada yüklü index.html dosyasını silmeden sizin hazırladığınız index.html dosyası görünmez

Dostum zaten bir klasörde iki index.html fazla

arkadaşın sorununa gelince MEB'in ftp si açılınca ekrana ilk hangi klasörü getiriyo bilmiyorum ama

genelde public_html - httpdocs tarzı bir ana klasör oluyo

sizin alan adınızın tanımlandığı klasör bu dolayısı ile bu klasöre dosyalarınızı atmanız gerkiyor

size verilen şablon hala siteyi açınca çıkıyorsa demek ki siz doğru yere atmıyorsunuz dosyaları yada

kullandığınız sistemde index.php - default.asp - index.html tarzı bir açılış belgesi yok

bunların hiç biri uymuyorsa bence MEB'den destek alabilirsiniz.

Telefonlara cvp vereceklerdir diye düşünüyorum. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...