Jump to content

Coolermaster Rc-690 Için Kasa Fanı önermisiniz

bbaysal

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba yaklaşık 4 aydır cooler master rc-690 kullanıyorum. kasanın orjinal fanlarından çok ses geliyor. sistem sıcaklığı 21 derece civarında (bekleme durumundayken) bana önerebileceğiniz nispeten daha sessiz kasa fanı var mı? şimdiden teşekkürler.

Kullandığım Sistem:

Amd 5600+

Msi K9A2 CF

Gigabayt Ati hd 3870 (512 mb)

320 seagate hdd

3 gb kingston ram

Kasa:

11-119-137-02.jpg

Bu linkte aynı markanın fan ve soğutma ürünlerini inceleyebilirsin.Sessiz fan modellerinden birini bütçene göre seçersen çözüm olur sanırım

http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L1=OEM&L2=OEMCLL&Br=COOLER%20MASTER&Stok=0&Sort=11Π=0&Ps=25[/CODE]

kardeş bu ikisini bi incele ikiside güzel

Zalman CNPS8000

Uyumlu olduğu işlemciler:Pentium D,Celeron D,AMD 754 Sempron,Athlon 64,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX,Opteron

Ağırlığı: 350gr(heatsink) 20gr(fan)

Devir/ses:1,400rpm/18dB---2,600rpm/30dB

CNPS9500 AM2

Uyumlu olduğu işlemciler:Sempron,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX-62 [AM2],Sempron,Athlon 64,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX,Opteron

Ağırlığı: 530gr(heatsink) 20gr(fan)

Devir/ses:1,350rpm/18dB---2,600/27,5dB

Please register to see this content.

kuzgun

Ben size bir sürü PSU önerebilirim. Siz önce ayırdığınız bütçeyi söyleyin. Ona göre en iyi tercihleri sıralayalım.

benim ses sorunum psu dan değil kasa fanlarından kaynaklanıyor. bir tanesinin fişini çektim ses azaldı ama ısınma yapmaya başladı onun yerine fan almak istiyorum.

Bu linkte aynı markanın fan ve soğutma ürünlerini inceleyebilirsin.Sessiz fan modellerinden birini bütçene göre seçersen çözüm olur sanırım

CODE

bütün sitelere baktım ama ordaki değerler tam olarak karşılık vermiyor. sizin kullanıpta memnun olduğunuz bir kasa fanı varsa çok daha iyi olur.

kardeş bu ikisini bi incele ikiside güzel

Zalman CNPS8000

Uyumlu olduğu işlemciler:Pentium D,Celeron D,AMD 754 Sempron,Athlon 64,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX,Opteron

Ağırlığı: 350gr(heatsink) 20gr(fan)

Devir/ses:1,400rpm/18dB---2,600rpm/30dB

CNPS9500 AM2

Uyumlu olduğu işlemciler:Sempron,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX-62 [AM2],Sempron,Athlon 64,Athlon 64,Athlon 64 X2,Athlon 64 FX,Opteron

Ağırlığı: 530gr(heatsink) 20gr(fan)

Devir/ses:1,350rpm/18dB---2,600/27,5dB

Please register to see this content.

çok teşekkürler ama dediğim gibi benim sorunum kasa fanından kaynaklanıyor.

fanlardan ses gelmesinin sorunu ya ömrünün sonuna kyaklaşması yada fanların tam ortasında o pervanenin altında yağlanacak sir vida gibi yeri var oraya yağlayabilirsen eğer sessiz çalışmaya devam eder fanlar birde fanların arasındaki tozlardan dolayıda çok ses yapar temizlersen düzelir hemen fanı değiştirmene gerek yok derim...

fanlardan ses gelmesinin sorunu ya ömrünün sonuna kyaklaşması yada fanların tam ortasında o pervanenin altında yağlanacak sir vida gibi yeri var oraya yağlayabilirsen eğer sessiz çalışmaya devam eder fanlar birde fanların arasındaki tozlardan dolayıda çok ses yapar temizlersen düzelir hemen fanı değiştirmene gerek yok derim...

tavsiyeni deniyecem umarım işe yarar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...