Jump to content

Senyor3 Ve Kinghaze Kod Hırsızlığı Suçlaması ?

agitsonkurt63
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba S..........com(siteyi uzun zamandan eridir kullanırım ,hiç bir bağım yoktur) sitesinde bi kaç defa bu isimler hakkında kod hırısızlığı iddası gördüm ve bu isimleri az çok tnctr.com bildiğim isimler adamın dediğine göre ve gösterdiği kaynaklara göre haklı bu kişiler acaba bu konu hakkında ne diyecekler merak ediyorum kod hırsızlığı bence çok ciddi bir konu

tnctr.com sitesin uzun zamandır kullanıyorum ve hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım burada olan çoğu insan emeğe saygılı olarak gördüm izinsiz bir şey alındığını görmedim şahsen kendimde bazı paylaşımları alıntı yapıp sitemde paylaşıyorum ve yorumda belirtiyor ++ alıntı yaptığım siteyi ve hazırlayan kişinin ismini veriyorum bu kişiler beni ve sitedekileri aydınlatırsa sevinirim teşekkürler

Edited by agitsonkurt63

"Ühü ? " Gelecek tüm eleştirilere cevabım bu olacak yerimi şimdiden aldım.

Adamın kendi sitesinde "fastzeit" isimli kişi solid'den ücretli tüm içerikleri alıp kimisi üzerinde değişiklik yapıp yayınlıyor. Kimisini birebir aynı yayınlıyor (konu sunumu içeriği bile aynı) bana hırsız olduğumu söylüyor. Önce kendi sitesindeki elemanlara sahip çıkacak sonra gelip beni suçlayacak :)

• Like 2

Silentalldaki Windows’lar hep solidshare sitesinin Windows’ları. Konu başlık ve içerikleri bile aynı. Dikkat edin solidshare Windows paylaşıyor hemen peşinden aynı isim ve bileğilerle ***** sitesi paylaşıyor. Bu alenen belli. Bu benim gördüğüm. 

• Like 2

senyor3, 35 dakika önce yazdı:

"Ühü ? " Gelecek tüm eleştirilere cevabım bu olacak yerimi şimdiden aldım.

Adamın kendi sitesinde "fastzeit" isimli kişi solid'den ücretli tüm içerikleri alıp kimisi üzerinde değişiklik yapıp yayınlıyor. Kimisini birebir aynı yayınlıyor (konu sunumu içeriği bile aynı) bana hırsız olduğumu söylüyor. Önce kendi sitesindeki elemanlara sahip çıkacak sonra gelip beni suçlayacak :)

umarım yanlış anlamıyorumdur hocam alıntılar karşılıklımı yapılıyor ?

Pardon ama tarafsızım bu arada. Siz de bağım yok dediniz de. Afedersiniz de sizene ? neden bir cevap bekliyorsunuz ? hadi diyelim var böyle bir konu. Konunun Muhatapı siz misiniz ? geçmiş yıllara bakın orası konu açıyor çalıyorlar diğeri başlık açıyor çalıyorlar. 

Örnek verecek olursam mesela while döngüsünün yazışı while döngüsüdür.   Mantığı aynıdır döndürür durursun. Yazılımcılar da yazılım dilinden çalıyorlar.  Kendilerine Has dil yazamıyorlar hepsi hırsız. Library kullanıp geçiyorlar.

Bahsi geçen mevzular Katılımsız.  paketlemeleri aynı  neyin nereye atılacağı aynı.  AMA BEN KODUMUN SONUNA NOKTALI VİRGÜL KOYMUŞTUM. oda koyacak tabi yoksa hata verir :D

Güneşin altında yeni bir şey yok.

Özelden PM atarsınız kendi merakınızı giderirsiniz. Böyle bağım yok ayağına herkesin göreceği şekilde kişiye suçlayıcı tavırlar ile hesap soramazsınız.

• Like 2
  • Haha 2

agitsonkurt63, 14 dakika önce yazdı:

umarım yanlış anlamıyorumdur hocam alıntılar karşılıklımı yapılıyor ?

Alıntı falan yok. Kodlar sanki 100 farklı yolla yazılıyorda ben onun yolunu seçmişim gibi davranıyor. Kod şablonu aynı olabilir ama ben o şablonu solidden aldım.

Ve solidde modluk yapıyorum bu arada :)

Edited by senyor3
  • Like 4
  • Haha 1

VentMois, 4 dakika önce yazdı:

Pardon ama tarafsızım bu arada. Siz de bağım yok dediniz de. Afedersiniz de sizene ? neden bir cevap bekliyorsunuz ? hadi diyelim var böyle bir konu. Konunun Muhatapı siz misiniz ? geçmiş yıllara bakın orası konu açıyor çalıyorlar diğeri başlık açıyor çalıyorlar. 

Örnek verecek olursam mesela while döngüsünün yazışı while döngüsüdür.   Mantığı aynıdır döndürür durursun. Yazılımcılar da yazılım dilinden çalıyorlar.  Kendilerine Has dil yazamıyorlar hepsi hırsız. Library kullanıp geçiyorlar.

Bahsi geçen mevzular Katılımsız.  paketlemeleri aynı  neyin nereye atılacağı aynı.  AMA BEN KODUMUN SONUNA NOKTALI VİRGÜL KOYMUŞTUM. oda koyacak tabi yoksa hata verir :D

Güneşin altında yeni bir şey yok.

Özelden PM atarsınız kendi merakınızı giderirsiniz. Böyle bağım yok ayağına herkesin göreceği şekilde kişiye suçlayıcı tavırlar ile hesap soramazsınız.

dostum sananeli gibi kelimeler kullanman yanlış ben forumda uzun süredir bulunuyorum ve iddada bulunduğu kişileride az çok forumdan bilirim konularını beğenerek takip

ediyorum evet haklısın fazla bir kod  seçeneği yok ama bilirsinki bir çok yol vardır örneğin kimisi while kullanır kimi for kullanır kimisi işi 1 kodda işlemi hallederken kimisi uzaır 10 kodda yapar anlatmak istediğim şu ben bu kişileri suçlamıyorum sadece bu iddaların aslı nedir onu öğrenmek istedim. 

sanane gibi bir durum olamaz o zaman bende size nedensiz bi konuya cevap veriyorsunuz size ne derim uygun olurmu hocam ?

Edited by agitsonkurt63

agitsonkurt63, Şimdi yazdı:

dostum sananeli gibi kelimeler kullanman yanlış ben forumda uzun süredir bulunuyorum ve iddada bulunduğu kişileride az çok forumdan bilirim konularını beğenerek takip

ediyorum evet haklısın fazla bir kod  seçeneği yok ama bilirsinki bir çok yol vardır örneğin kimisi while kullanır kimi for kullanır kimisi işi 1 kodda işlemi hallederken kimisi uzaır 10 kodda yapar alatmak istediğim şu ben bu kişileri suçlamıyorum sadece bu iddaların aslı nedir onu öğrenmek istedim

Alıntı

iddada bulunduğu kişileride az çok forumdan bilirim

Forum da uzun süredir bulunmanız kişiyi diğerlerinin gözü önünde zanlı bırakacak şekilde başlık açmanızın  uygun olduğu anlamına gelmez. Uzun süredir varmışsınız en azından yol yordam bilinir en azından.

Aslı nedir öğrenmek için şahısa ulaşırsınız. SS alıp  konu açmazsınız.

• Like 1

dostum konunu amacı tam olarakda bu sitede bu kişilere küfür vs gibi şeyler yazılmış ve siteler arasında tnctr.com geçmiş ben tek değil bunu gören diğer kullanıcılarda işin aslını öğrenmiş olur. ama istemezlerse silebilirim forum açısından faydalı olur diye düşündüm

aslına bakarsanız ben solidshare bilge.pc slientall.com vs sitelerinin 3 ünüde kullanıyorum ve kişisel olarak hiç bir tanışıklığımız yok başlık biraz suçlayıcı olmuş :) evet haklısınız.

Edited by agitsonkurt63
  • Like 1

Siz böyle yaptıkça kendi sitesini reklam yapmış oluyor aslında :) Beni kullanarak siz de yapmış oluyorsunuz ama benim için sıkıntı yok. Site yöneticileri içinde sıkıntı yoksa dert değil. İnternette herkese ekmek var yeterki her şey bana ait benden çalınıyor demeyin :)

• Like 1

senyor3, 1 dakika önce yazdı:

Siz böyle yaptıkça kendi sitesini reklam yapmış oluyor aslında :) Beni kullanarak siz de yapmış oluyorsunuz ama benim için sıkıntı yok. Site yöneticileri içinde sıkıntı yoksa dert değil. İnternette herkese ekmek var yeterki her şey bana ait benden çalınıyor demeyin :)

haklısınız hocam reklam oldu biraz siteleri kaldırayım.

agitsonkurt63, 4 dakika önce yazdı:

aslına bakarsanız ben solidshare bilge.pc slientall.com vs sitelerinin 3 ünüde kullanıyorum ve kişisel olarak hiç bir tanışıklığımız yok başlık biraz suçlayıcı olmuş :) evet haklısınız.

Please register to see this content.
as

Ha bu arada full programlarda da ben varım :)

• Like 1
  • Haha 1

senyor3, 2 dakika önce yazdı:

Ha bu arada full programlarda da ben varım :)

öylemi çok kullanırım umarım yanlış anlamamışsınızdır beni (cevaplarınız tatmin ediciydi teşekkürler başka sorusu olan yoksa konu kilit bence )

Edited by agitsonkurt63
  • Like 1

Adamların kaç yüz dolarlık yazılımları ortalık malı oluyor buralarda... 3-5 satır koda takılıp kalmaya gerek yok... warezin kaderi bu... Kurumsal bir yazılım firmasının yetkilisi olup bu sitemi yapabilirsin ama warez sitede paylaşım yapıp sonra vay kodumu çaldı vay emeğim gitti demek biraz abes... Bizde bazen yapımcının isteği üzerine reupload konuları kaldırıyoruz ama "şahsi" fikrim gereksiz polemik. Bu ortamlarda yel değirmeni ile savaşamazsın.

• Like 7
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...