Jump to content

Bilgisayarımdan Sanal Makinaya Nasıl Dosya Atarım?

Kingpin

Recommended Posts

Merhabalar;

Katılımsız kurulum çalışmalarımı sanal makina da denemek istiyorum. Ama bir sorum var. Virtual Pc 2007 veya Virtual Box da sistemi oluşturduktan sonra asıl sistemden bir dosya alıp sanal makinaya nasıl atarım. Programları internetten indirmek zor oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

Bunun iki yolu var.Microsoft virtual pc 2007 için ;

1.Sürükle bırak yöntemi.İlgili dosyayı gerçelk bilgisyarda tutup sürükleyerek sanal bilgisayarın masaüstü ekranına bırakın.

2.Sanal bilgisyarınızı açın.Sol alt köşede sarı dosya simgesi var.Ona sağtıklayıp shared folder i seçin ve gereçek bilgisyarınızda D diskinizi veya yeni oluşturduğunuz bir klasörü gösterin.Ardından o klasöre ve diske katılımsız programlarınızı kopyalayın.Bilgisayarıma çift tıklayın ve orada bağlantı simgesi göreceksiniz ona çift tıklayıp açın ve katılımsız dosyanızı kpyalayıp sanal bilgisayarınıza alın.Saygılarımla

Teşekkür ederim. Peki bu olayın tam tersini yapma imkanımız da var mı? Yani sanal makina dan gerçek bilgisayara dosya transferi yapılabilir mi?

Evet sürükle bırak yöntemi ile çift yönlü dosya atabilirsiniz.Ve 2. yöntemde de sanal bilgisyarda ilgili dosyayı kopyalar bilgisyarım ekranına girip gerçek bilgisyarda paylaşıma açtığınız klasöre veya diske yapıştırabilirsiniz.Ben 1.yöntemi kullanıyorum.Daha pratik.Saygılarımla

Çok Kolay Göndereceğin Tüm Klasörleri iso icner yerlestir ve sanal pc ye nail xp cd sini gösteriyorsan onuda o sekilyapa bilriisn :D bundan basit ne var

YAGMURADAM'ın anlattığı seninkinden daha basit ve hızlı. dosya ekle,iso yap ohoo.. Kim uğraşacak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...