Jump to content

Multiboot Sorunlarım

XCLUSiVE

Recommended Posts

öncelikle multiboot hakkındaki dökümanlar için teşekkür ederim gerçekten çok yararlı bilgiler bende kendime basit bi' multiboot hazırlamak istiyorum görselliğe gerek yok içindekiler;

-vista

-hiren boot

-cd'den açılan xp (f_s_m arkadaşımızınki)

-acronis 12

-acronis rescue media (eski sürüm)

-ntldr hatası çözücü

hiren boot, acronisler, ntldr çözücü tamam ama vista ve cd'den açılan xp çalışmıyor

bunları nasıl çalıştırabilirim?

şimdiden teşekkürler...

uuuuffff.o sorun beni aşar.seni bir üst mevkilere bırakıyorum.ben multibootta sorun yaşamadımdaha yeniyim zaten.sana blakman veya barış seven gibi ustalar yardımcı olabilir.

not:aklında olsun yapay zeka programlama ve prolog+java ile ilgili sorunun olursa ben burdayım.

• 5 ay sonra...

Sevgili morning,

Easyboot ile Multiboot Cd oluşturdum.

Bu adresteki resimde, oluşturduğum Cd'nin ana dizininde yer alan dosya ve klasörlerim var.

Sorun Live XP ve Live Vista.

Kullandığım Live XP, Perfect XP'de kullanılan minixp.

PerfectXP CD'sinden aldığım mnxp adındaki klasörü ve Winnt.sif dosyasını ana dizine atıyorum.mnxp.bin dosyasını ise ezboot klasörüne atıyorum.mnxp.bin dosyasını ultraedit ile açtığımda, mnxp klasör yolunun gösterildiğini görüyorum.Multiboot isosunu easybootla oluşturup test ettiğimde diğer araçlarımda sorun yokken, bunda, "Couldn't find NTLDR" hatası veriyor.NTLDR ve NTDETECT dosyasını ana dizine ve mnxp klasörüne kopyalayıp isomu oluşturuyor ve test ediyorum.Sonuç aynı.Oysa ben bu klasör ve dosyalarla iso oluşturup, bu iso'yu test ettiğimde sorunsuz çalışıyor.

Vista'ya gelince;Bende mevcut olan minivista isosunu tek başına sanal makinede test ettiğimde hiç bir sorun yok.Ancak bunun img dosyasını oluşturup ezboot klasörüne atıyorum ve iso içeriğini ise ana dizine atıp isomu oluşturuyorum.Hata yine Live XP'deki gibi.Bundada NTLDR ve NTDETECT dosyasını boot adlı klasöre ve ana dizine kopyalıyorum.Yine sonuç aynı.

Bu defa, senin cd'den vistaldr.bin, boot adlı klasörü ve bootmgr dosyasını kullanıyorum.Bu defa aşağıdaki adreste yer alan resimdeki hatayı alıyorum.

Please register to see this content.

Sorunu nasıl çözerim?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...