Jump to content

Modem Ayarları & Driver Veya Kurulum Cd'si ?

jackie1

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ,

Pikatel ComboMax modem kullanıyordum.Bu sıralar bozuldu.Sürekli kendiliğinden resetleniyordu.Bazende internet ışığı yanmadığı halde , internete girebiliyordum.Ve ttnet ile iletişime geçip kendiliğinden resetleme olayı için yardım aldım.Modemi şirketine gönderdim.15 iş günü içinde yapılıp geri gönderilecek diye arkadaştan idarelik ACER AIR 101 diye bir modem aldım.Evde modemi kurdum.Bağlantılarını yaptım fakat , internete giremiyorum.Ve net bağlantısı sınırlı veya alınamıyor diyor..Bu yüzden oto ip seçmek yerine kendim ip girdim.Durum bağlandı olduğu halde yine internete giremiyorum.Ayrıca modem ayarlarını yapabilmek için şunları internet explorer'da deniyorum.

192.168.1.1

192.168.1.2

10.0.0.1

10.0.0.2

Yinede yazdığım adreslerin hiçbirine giremiyorum.. Ne yapmalıyım bilemiyorum artık ;) Driver cd ' si veya başka birşey gerekliyse yardımcı olurmusunz :)

arkadaşım sanırım problem PC le modem arasındaki kablodan kaynaklanıyor onu bi değiştir derim yoksa cok rahat bi şekilde balanırsın ayarlara oşifrelerle balantı olmadından ayarların sayfası acılmıyor (kabloyu kontrol et pc'ile modem arasındakini)

saygılarımla....

Valla arkadaşım mac adresini bilmiyorum ;) İp adresi ağ geçidini felan değiştiriyorum ama hiçbirşey olmuyor yani normalde oto ip algıla ayarlı olduğu halde net '' Sınırlı bağlantı '' oluyor.Elle ip atama yapınca Durum bağlandı diyor ama internete giremiyorum :S Driver sorundur felan diye düşünüyorum.Cd'si gerek bana galiba:( Yinede kablolarla uraşacağım tşk ederim yorumlarınız için :))

Google da biraz arayınca driver olarak böyle bişi çıkıyor .

Please register to see this content.

AOPEN AIR-101 Router Firmware R102299

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...