Jump to content

Bilgisayar Kasılıyor

warez

Recommended Posts

5862.jpg

5875.jpg

bilgisayar ben askere gitmeden önce harika hızlıydı. king kong olsun san andreas olsun. hatta crysis'i bile oynayabiliyordum bu bilgisayarda. o zaman bilgisayarda 2 tane 80gblik Hdd vardı.

fakat askerden geldikten sonra abim 200gblik hdd almış onu bağlamış. bilgisayar şu anda yerlerde sürünüyor. en basitinden dungeon and dragon. oyununu bile oynayamıyorum. bırakın oyunu bilgisayar sanki 95 model gibi çok hantal. aşırı hantal.

combofix dracula antivirus programlarıyla tarattım. nod32 ile tarattım. kaspersky ile tarattım. virus yok.

tuneup programını kullanarak disk birleştirme temizlik registry temizliği vs hepsini yaptım.

3 defa sistemi yeniden kurdum. ultimate xp . perfect xp. ve hiç modifiye edilmemiş xp professional yükledim.

fakat yinede hantallık düzelmedi.

resimlere bakarsanız görev yöneticisinde ne ram harcanıyor nede işlemci. fakat bilgisayar kasılıyor.

aklıma gelen hdd ler mi acaba buna sebep oluyor.

200 gb lik hdd sata diğer iki 80lik ata.

sizce neden yapar bunu? bilgisayarı çöpe atasım geliyor

cok fazla hdd kullanıyosun benimde böle bi sorunum olmuştu raid denilen bişey var hddlerin hepsini birleştir inan bana pc 5 10 kat hızlanacaktır raid olayını tam bilmiyorum ama bi araştır dene gercekten büyük bi performans yükselişi oluyo

cok fazla hdd kullanıyosun benimde böle bi sorunum olmuştu raid denilen bişey var hddlerin hepsini birleştir inan bana pc 5 10 kat hızlanacaktır raid olayını tam bilmiyorum ama bi araştır dene gercekten büyük bi performans yükselişi oluyo

raid olayına hiç girme sakın dinamik disk oluşturursan hele bide ukarıdaki arkadas daha ne yaptıgının farkında değil 2 max hızlanır oda dogru raidde

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=80677&st=0&p=402404entry402404[/CODE]

göz at

pc ne gelince hirenin boot cd sinden kontrol ve test et ram cpu hddleri ama sta ile pata hdd nin birlikde calışması sakıncalı bence satayı cıkar sistem pata daysa bana sorarsan sistemi sataya kur patayı cıkar yedekleme için kullan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...