Jump to content

Office 2007 Açılışında Yapılandırma Sorunu.

alone_mustang

Recommended Posts

Office 2007 enterprise'ı bir çok bilgisayara defalarca kurdum. Lisans sorunu yaşamamak için office'in doğrulama paketini yüklemiyordum. En son yeni laptop'uma da kurduğumda güncelleme bile yapmadan kaçak lisans uyarısı verdi. Forum'dan aldığım yöntemlerle lisans sorunu çözüldü ancak, aşağıdaki uyarılardan bir türlü kurtulamadım. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Yeniden kaldırıp kurmama rağmen işin içinden çıkamadım.

Office programlarından herhangi birini açarken "microsoft office enterprise 2007 yapılandırılıyor" diye bir uyarı çıkıyor.

a8c9ec14-3dc8-4088-abc9-f069fc2d830101.jpg

f4174cf5-9eaa-438b-9766-669eb7f0885002.jpg

Acil yardım ederseniz memnun olurum, çünkü office'i her açışta bir süre bekliyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bir çok derdime derman olan forumumuzda office ile ilgili derdimize derman bulmadım. Şu ana kadar 37 kişinin bakmasına rağmen bir Allah'ın kulu da çıkıp bir şey söylemedi. Kızmıyorum ama, ortadoğunun balkanların, asyanın vb bilumum memleketlerin bir numaralı yazılımının üretildiği bir ortamda bendenizin bu ufak sorununa cevap yazılmadığı için, küçük bir sitem etme hakkım da vardır herhalde.

Neyse herşeye rağmen canınız sağolsun. Biz yine tncforum müdavimi olmaya devam edeceğiz.

Herkese kolay gelsin.

Selamlar.

arkadaşım program ekle kaldırdan> office > kaldıra tıklayın,oradan ''onar'' seçeneğini seçin problem çözülecektir.

Sevgili dostum, problem yine çözülmedi. Sistemi yeniden kuracağım ama formatla uğraşmak istemiyorum, neredeyse bir günümü alıyor.

Lütfen bir arkadaş bana yardım etsin.

• 2 hafta sonra ...

Bunun bir cözümü var ama o kolay iş bence biz bunu o kalayı yapmdan su sekil nasıl cözeriz onu bulmak lazım bendede aynı sorun var format atsam düzelcek ama bir cöüzüm bulamadım kimisi Office Tanılayı calıstır kimi komple sil yeniden kur kimi diyor crackten olyor demiş ama hicbirinden degil denilen hepsini yaptım cözülmüyor eger bunu cözecek babayigit varsa bizle paylasırsa herkezin duasını kazanır şimdiden tesekkür ediyorum yardımlarınızı şimdiden bekliyorum bilen veye bilmeyen saygılar

• 2 hafta sonra ...

Alıntı:

beyler bütün yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim.Microsoft Türkiye yaptığım konuşma sonrasında Sorunun Office kısayollarında olabileceğini söylediler. Ve bana bazı adımları anlattılar. Yaptığımız araştırmalar sonucunda

Kısayollarında Ör: MS Office Word Kısayolunda başlatılacak konum yazmıyor. programın nerden çalışacağı bu nedenle de Ms Sürekli Yapılandırarak o anlık çözüm buluyor .Ancak Office 12 dosyasındaki Win word u masaüstüne kısayol yapıp burdan açınca sorun kalktı.

Bilgilerinize . . .

Alıntı:

Sürekli yapılandırma yapıyorsa Office sp1 yükledikten sonra sorunlar bitiyor...

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar uğraşa didine sorunu çözmeyi başardım. Daha açıkçası sorunun sebebini buldum.

Sorun vista'nın kuruluşu ile ilgili. Şöyleki,

Vistayı kurarken seri numarasını boş geçip, daha sonra ilaçlama yapılınca sistem ilk açıldığında TEMP diye bir kullanıcı oluşturuyor. Siz ilacı kullansanız bile registry de bir yerlerde bu kullanıcı Office tararfından asıl kullanıcı zannedilip ona göre kuruluyor. Siz ilaçlama yaptıktan sonra kendi kullanıcınızı oluştursanız bile, Office TEMP üzerinden kendini açmaya çalışıyor. Bu da benim yaklaşık bir aydır uğraştığım gibi ilaçlı vista kullanmaya çalışanlarda sorun teşkil ediyor.

Yani vista kurulurken ya lisanslı yazılım kullanılacak veya değilse kurulum esnasında mutlaka seri numarası girilecek, sonra ilaçlama veya aktivasyon yapılacak, o zaman office yapılandırma sorunu ortadan kalkıyor. Ben farklı vista sürümlerinde hem lisanlı (home basic, bussiness, starter) hem de ilaçlı (ultimate) olarak bizzat denedim ve çalıştırdım. Gayet güzel çalışıyor şimdi.

Bu sorundan muzdarip olanlara itinayla duyurulur.

Kolay gelsin.

Valla hocam helal olsun kendi sorunu ve sorununu kendin hallettin gibi bir şey oldu.Gerçi sanırım arkadaşlarımızın haberleri yoktu.Yoksa yardım ederlerdi.

Ayrıca cevap yazmamaları da iyi oldu.En azından bir şeyi içselleştirmiş ve pekiştirmiş oldun.

Selametle kal

• 1 yıl yıl...
Arkadaşlar uğraşa didine sorunu çözmeyi başardım. Daha açıkçası sorunun sebebini buldum.

Sorun vista'nın kuruluşu ile ilgili. Şöyleki,

Vistayı kurarken seri numarasını boş geçip, daha sonra ilaçlama yapılınca sistem ilk açıldığında TEMP diye bir kullanıcı oluşturuyor. Siz ilacı kullansanız bile registry de bir yerlerde bu kullanıcı Office tararfından asıl kullanıcı zannedilip ona göre kuruluyor. Siz ilaçlama yaptıktan sonra kendi kullanıcınızı oluştursanız bile, Office TEMP üzerinden kendini açmaya çalışıyor. Bu da benim yaklaşık bir aydır uğraştığım gibi ilaçlı vista kullanmaya çalışanlarda sorun teşkil ediyor.

Yani vista kurulurken ya lisanslı yazılım kullanılacak veya değilse kurulum esnasında mutlaka seri numarası girilecek, sonra ilaçlama veya aktivasyon yapılacak, o zaman office yapılandırma sorunu ortadan kalkıyor. Ben farklı vista sürümlerinde hem lisanlı (home basic, bussiness, starter) hem de ilaçlı (ultimate) olarak bizzat denedim ve çalıştırdım. Gayet güzel çalışıyor şimdi.

Bu sorundan muzdarip olanlara itinayla duyurulur.

Kolay gelsin.

aynı sorun bendede var microsoft un sitesinden belirtilen işlemleride yaptım malesef şu ana kadar bir çözüm bulamadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...