Jump to content

Dosya Aç - Güvenlik Uyarısı

elmor
 Share

Recommended Posts

İnternetten bir dosya indirip kurmak için tıkladığımızda program hemen açılmıyor ve internet üzerinden bir yere bağlanıp sorgulama yapıyor, daha sonra aşağıdaki ekran çıkıyor, bu ekranı kapatıp cd ye entegre etmenin bir yolu varmı ?

Windows Güvenlik Duvarı tamamen kapalı, diğer bazı güvenlik ve saçmasapan windows uyarılarıda kapalı, ayrıca biri çıkıpta sakın sisteminde virüs var tarat demesin, bunun virüs ile alakası yok, windowsun içinde olan birşey, microsoftun kendi dosyalarında bile saçmasapan bu uyarı çıkıyor...

66154956kg4.gif

Cd'ye entegre işini katılımsız kurulumlarla uğraşan arkadaşlar söylerler. Ben normalde bu uyarıyı nasıl kapatacağını yazayım.

1.Adım

- İnternet Explorer'ı açıyorsun.

2.Adım

- Menü Çubuğundan Araçlar>İnternet Seçeneklerine tıklıyorsun.

3.Adım

- Açılan pencerede Güvenlik sekmesine tıklıyorsun.

4.Adım

- Açılan sekmede Yerel intranet'e ardından Siteler butonuna tıklıyorsun. Gelen pencere resimdeki gibi olacak.

adsz2hy4.jpg

5.Adım

- Intranet ağını otomatik olarak algıla seçeneğini işaretini sil ve altında olan 3 seçeneği de işaretle.

adsz1jx2.jpg

güvenlik merkezi ayarlarından düzenlemeniz gerekir.

denetim masası>güvenlik merkezi>internet seçenekleri>gelişmiş sekmesine gelin

oarada imza geçersiz olsa bile yazılımın yüklenmesine izin ver seçeneğinin tikinin işaretli olmasına dikkat edin tamam dır.

Sıfır windows kurdum sanal makinada, dediklerini yaptım, yeniden başlattım ve sonuç

sende bu şekilde oluyorsa ilginç gerçekten..

Sonuçta işe yarayan yöntemleri yazmaya çalışıyorum. Yoksa ne diye zaman harcayıp cevap yazayım ki değil mi? :(

Sende niye değişiklik olmadı onu bilmiyorum.

Dosya indirmelerinizi İnternet Explorer ile değil Opera veya Fitefox ile yaparsanız indirmeden başka bir şey yapmak zorunda kalmazsınız.Bu uyarı İE ile indirilien tüm dosyalar için geçerlidir.Onunla indirme sorun kalmasın.Saygılarımla

E şimdi önceden İE ile indirdiğimiz yüzlerce MB'lik dosyaları opera yada firefox ile tekrarmı indirelim :(

Biz geçici bir çözüm peşinde değiliz, bu uyarıyı kapatmak peşindeyiz. Sizin dediğiniz şekilde olsa bile bir dahaki format da yine aynı problem olacak,

Biz geçici bir çözüm peşinde değiliz, bu uyarıyı kapatmak peşindeyiz. Sizin dediğiniz şekilde olsa bile bir dahaki format da yine aynı problem olacak,

Tamam sendeki problemi anladım.

İnternet seçenekleri, Güvenlik sekmesinde bu defa Yerel İntranet'in solundaki İnternet'e tıkla sonra aşağıdaki özel düzey'e tıkla. Açılacak listede Uygulamalar ve güvenli olmayan dosyalar başlatılıyor'u bul ve etkinleştir'i işaretle. Bundan böyle bir program çalıştırmak istediğinde o uyarı çıkmayacaktır.

Yahu yanlış yeremi bakıyorum diye tekrar tekrar dediğin yere bakıyorum ama bende Uygulamalar ve güvenli olmayan dosyalar başlatılıyor adında bir ayar yok inan ki, bir ekran resmi koyabilirmisin rica etsem...

Edited by elmor

Yahu yanlış yeremi bakıyorum diye tekrar tekrar dediğin yere bakıyorum ama bende Uygulamalar ve güvenli olmayan dosyalar başlatılıyor adında bir ayar yok inan ki, bir ekran resmi koyabilirmisin rica etsem...

k3w5yd.jpg

İnternet Explorer 7 kullanıyorum.

Edited by Macintosh

• 3 years yıl...

Bu sorunun kesin çözümü :
Başlat > çalıştır > registry

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies

Bu konumdayken sağ tıklayıp "Associations" diye yeni bir anahtar ekliyoruz. yeni eklediğimiz anahtar üzerine gelip yine sağ tıklayarak bu sefer "LowRiskFileTypes" isminde yeni bir Dize değeri ekleyip bunun üzerine çift tıklayarak değerini güvenmek istediğimiz uygulama uzantısı olan ".exe" şeklinde değiştiriyoruz...

Bu işlemin geçerli olabilmesi için makineyi kapatıp açıyoruz. Artık network paylaşımlarındaki "exe" uzantılı uygulamaları çalıştırırken bizi uyarmayacaktır.