Jump to content

Xpcd Sine Destek Bölümü Eklemek

thafpha
 Share

Recommended Posts

oeminfo.ini diye google'da veya tnctr de arattır. Destek bölümü bu şekilde çıkar, system32'ye atılır. Logo ise oemlogo.bmp olacak. Boyut max 114*180 piksel yanlış hatırlamıyorsam.

barış kardeş hazır konu açılmışken sorayım :( bazı modifiye sysdm.cpl dosyalarında o kısım gelmiyo nedense. acaba çıkartıyolarmı onu nasıl oluyor bu? oeminfo.ini ve oemlogo eklememe rağmen çıkmıyor :D

Evet sysdm.cpl'nin tasarımından kaynaklanıyor. oeminfo görünmüyor destek bilgisi girdisini siliyorlar veya bozuyorlar sanırım.

Oemlogo da görünmeyebiliyor veya resim boyutu değiştiriliyor sığmıyor vs.. Onun için kullandığınız sysdm.cpl düzgün olmalı.

Benim editlediğim her fonksiyonu düzgün çalışan, 2009 model bir sysdm.cpl dosyası var.

oeminfo, oemlogo, donanım bilgileri vesaire sorunsuz..

oemlogo.bmp normalde max 180*114 olmalı. Ancak ben tam sığdıramadım pek sorun olmaz 170*110 çözünürlüğün üstüne çıkmazsanız.

180*114 yapınca böyle biraz sığmıyor..

logoaq9.jpg

Sysdm.cpl indirmek için; (reklamsızdır)

Please register to see this content.

Verdiğim dosyayı i386 içine at işte hazır olarak cablayıp verdim... Daha çok başlardasın sanırım.

Oeminfo.ini 'yi ve oemlogo.bmp'yi ise kendine göre düzenleyip system32 içine atmalısın.

Eh xpcd çalışmanda nasıl atacağım dersen oem dağıtım klasörünü bilmen gerekir en kolay yolu..

xpcd ana klasörün diyelim. $OEM$\$$\system32 içine at (yoksa oluştur) bu dosyaları da, sysdm.cpl bu 2 dosyadan alıyor bilgileri..

• 4 years yıl...