Jump to content

Server2003sp2generic Host Process For Win32 Hatası

Armanj

Recommended Posts

Server2003 Sp2 kurulu bir serverimiz var.

Bu hafta birden bire bu Generic Host Process For Win32 hatası vermeye basladı.

Server ağ paylaşımını ve uzak masaustunu kesiyor.

Defalarca format attım duzelmedi

. Ayrıca netten araştırdığım cozumlerde fayda etmedi

. Bunun sebebi nedir bilen varmı?

Teşekkürler.

Aşağıda yazılı yontemleri denedim.

Port 135 ’i Kapatmak

1. ActivePorts programını çalıştırarak 135 numaralı portun açık olup olmadığına bakalım.

2. Başlat --> Çalıştır --> komut satırına regedit yazalım. Açılan Kayıt defteri düzenleyicisi menüsünden sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE --> SOFTWARE --> Microsoft --> Ole yi tıklayalım yan taraftaki listeden ENABLE DCOM seçeneğini açarak Y (Yes) değerini N (No) olarak değiştirelim.

Boş olan bölüme sağ tıklayıp --> "Yeni" menüsü içinden Dize değerini seçelim --> Oluşan yeni dize değerinin ismini EnableRemoteConnect olarak belirleyelim --> Tıklayarak açalım ve dize değerine N harfini ekleyelim.

3. Sol taraftaki listeden "Rpc" üzerine tıklayarak sağ taraftaki menüden "DCOM Protocols" değerini seçelim ve açalım --> Listedeki sadece ncacn_ip_tcp yi silelim Tamam diyerek tüm pencereleri kapattıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda 135 numaraları portun kapandığını görüceksiniz.

Port 137 138 ve 139 ’u Kapatmak

1. ActivePorts programını çalıştırarak 137 138 139 numaralı portların açık olup olmadığına bakalım.

2. Eğer varsa sağ alt köşedeki yerel ağ bağlantısı simgesini tıklayalım yoksa Bilgisayarım simgesini tıklayarak açalım --> Ağ Bağlantılarım --> Ağ bağlantılarımı görüntüle --> Yerel ağ bağlantınızı seçin --> Özellikler

3. Yerel Ağ bağlantısı özellikler penceresindeki Internet Iletişim Kuralları (TCP/IP) yi açalım --> Gelişmiş --> üst menüden WINS --> TCP/IP üzerinde NETBIOS u devredışı bırak seçeneğini işaretleyelim ve Tamam diyerek tüm pencereleri kapatalım ActivePorts programıyla tekrar kontrol ettiğimizde portların kapandığını görüceksiniz.

Port 445 ’i Kapatmak

1. ActivePorts programını çalıştırarak 445 numaralı portun açık olup olmadığına bakalım.

2. Başlat --> Çalıştır --> komut satırına regedit yazalım. Açılan Kayıt defteri düzenleyicisi menüsünden sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE --> SYSTEM --> CurrentControlSet --> Services --> NetBT --> Parameters yi tıklayalım yan taraftaki listeden TransportBindName seçeneğini açarak \\Device\\ verisini silelim Tamam diyerek pencereyi kapatalım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra portları kontrol ettiğimizde 445 numaralı portun kapandığını görüceksiniz.

1. Oncelikle bu adresteki SP2 programlarini indirin.Microsoft'un sitesinden bu yazılımını yüklemeniz olanaksız.Doğrulama istiyecektir. Lisansınız yok ise daha fazla sıkıntı sahibi olmanıza neden olabilir.

2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139:TCP -n BLOCK -x

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x

Bu 2 Komutuda çalıştır'a yazıyoruz.139 ve 445 portlarını kapatmamız için kullanılıyor komutlarımız.Oluşan sistem açığını bir nevi kapatıyoruz.

3. tekrar baslat - calistir:

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK

IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK

4. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.

5.

Please register to see this content.
Bu adresteki Dosyayı indirin ve kurun.

6. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.

Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.

7.baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\NetBT\Parameters

TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden başlatın.

8. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.

9. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.

İşlem bu kadar arkadaşlar.Portarı kapatılmış artık görmekten iğrendiğiniz o hata ekranı karşınıza gelmeyecektir.

Not : İşlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınız takdirde daha çok verim alıcaksınız.

Alıntıdır.

Rica ederim ne demek lafı bile olmaz. Asıl Sen Sağol.

unstabble arkadaşım teşekkür ederim farkındayım yardımların için fakat ben 3 gecedir uyumadan çalışlıyorum bu meret yuzunden 40 ıncı formatınıda yiyecek birazdan makina. henüz sorunu cozemedim saç baş yolma modundayım.

• 1 ay sonra...
unstabble arkadaşım teşekkür ederim farkındayım yardımların için fakat ben 3 gecedir uyumadan çalışlıyorum bu meret yuzunden 40 ıncı formatınıda yiyecek birazdan makina. henüz sorunu cozemedim saç baş yolma modundayım.

Arkadaşim generic host diye bir trojen bu.Çözümü bende cok araştirdim ama bir sonuç alamadim.Bu virüs veya trojen ne halt ise bilgisayarda hizmetler altinda bilgisayar tarayicisi ve windows sesi kapatiyor.O uygulamalri yeniden başlatinca o anlik ses ve ag erişimini eski haline dönderebiliyorsun .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...