Jump to content

Mobil Uygulama Yapmak İstiyorum

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

Java ile yapabilirsin veya kotlin visual studio değilde android studio üzerinden kodlamaya başlayabilirsin. Youtube'da bir sürü ders var.

Şu sıralar flutter diye bir dil var ve baya bir gözde.

framework hybrid diller seçebilirsin kısacaası tek bir dille birden fazla mobil platformda uygulama çıkartabilirsin. İonic gibi :) 

senyor3, 17 dakika önce yazdı:

Java ile yapabilirsin veya kotlin visual studio değilde android studio üzerinden kodlamaya başlayabilirsin. Youtube'da bir sürü ders var.

Şu sıralar flutter diye bir dil var ve baya bir gözde.

framework hybrid diller seçebilirsin kısacaası tek bir dille birden fazla mobil platformda uygulama çıkartabilirsin. İonic gibi :) 

DecSoft App Builder Yükledim ancak sonuç alamadım Android Studio Başka Uygulkama Yok Demi. Hiç Yükelemdim Ama yükleyeceğim şimdi

Anarchosa, 29 dakika önce yazdı:

DecSoft App Builder Yükledim ancak sonuç alamadım Android Studio Başka Uygulkama Yok Demi. Hiç Yükelemdim Ama yükleyeceğim şimdi

Sen hazır olanlara el atmışsın, kodlama olmadan hazır uygulama yapan o tür programlar çöp.

Anarchosa, 02.10.2020 - 15:24 yazdı:

Acaba Kullanışlı  Visual Studio Mantığı Bir Yazılım Mevcutmu Geliştirmek Ve Özelleştirmek İçin Yazılım Önerisi.

Visual Studio nun kendisini kullanabilirsin.

Mobile tootlkit yükleyerek Visual Studio da mobil uygulama geliştirebilirsin , Java ve NDK desteği mevcuttur.

Yeni proje şablonları , ve emulator desteği vardır  , buna ek olarak Xamarin ile çoklu platform uygulama desteğide vardır.

Android Studio da kullanabilirsin ama o program tam bir RAM israfı , yani o programı kullanacaksan iyi bir bilgisayarın olması lazım ve yeni başlayan biri için çok karmaşık.

Birde Eclipse IDE var ama oda Android Studio dan çok da iyi sayılmaz , bir çok şeyi manuel olarak ayarlaman gerekiyor.

Daha önceden Visual Studio deneyimin var ise , bence en iyi seçenek Visua Studio dur.

Ama eğer I7 İşlemci ve 16GB ram ve iyi bir ekran kartı olan bir bilgisayarın var ise Android Studio yu deneyebilirsin.

Birde RAD türü bir sürü program var bunlar genelde hazır şablonlar üzerinde düzenleme yaparak bir uygulama ortaya çıkarır ama çok sınırlıdırlar

Bazı ihtiyaçlara iyi cevap verselerde bir çok konuda eksik kalırlar , mesela uygulamana yeni bir spesifik özellik eklemek istediğinde bunu yapamazsın.

Bunu o programı geliştirenler yapabilir ve sende güncellenmiş şablon ile uygulamanı gücellersin , sonuç olarak o programmın belirlediği sınırların dışına çıkamazsın.