Jump to content

Wblinds Gerçek Addon & Katılımsız Kurulum

ASEV13

Recommended Posts

Asagida gonderdigim dosyada patch ve bat dosyasi bulunmakta. Patch dosyasi otomatik kurulumdur. Senin tek yapman gereken katilimsiz olarak hazirladigin windowblinds dosyasini bu klasorun icine koyman ve blindskur.bat dosyasinda ismini degistirmen. Daha sonra bu klasoru winrar ile tekrar katilimsiz yap. Onu biliyorsundur umarim.

Takildigin yerde tekrar sorabilirsin..

Please register to see this content.

kardeş bana çok yardımcı oldun....emeğin ve payşaşımların için sana çok çok teşekkür ederim :rolleyes::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

birde son olarak bişey sorabilirmiiiiiiiyim ?

1- bu rar wblinds 6.2 sürümüne uyarmı. sadece kendi bilgisayarıma değil tüm bilgisayarlara sidle değilde normal crack oluyor değilmi.

eğer ki oluyo diyosan kardeş ;

2- bu rar dosyası içerisindeki patc.exe virüslü olduğu için çıkarmaya bile kalmadan siliniyor...temiz halini verirsen sevinirim

3- bu taskils ne görev yapıyor ve patc ve crack dosyası var bunun her ikiside aynı şey değilmi acaba

kardeş bana çok yardımcı oldun....emeğin ve payşaşımların için sana çok çok teşekkür ederim :rolleyes::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

birde son olarak bişey sorabilirmiiiiiiiyim ?

1- bu rar wblinds 6.2 sürümüne uyarmı. sadece kendi bilgisayarıma değil tüm bilgisayarlara sidle değilde normal crack oluyor değilmi.

eğer ki oluyo diyosan kardeş ;

2- bu rar dosyası içerisindeki patc.exe virüslü olduğu için çıkarmaya bile kalmadan siliniyor...temiz halini verirsen sevinirim

3- bu taskils ne görev yapıyor ve patc ve crack dosyası var bunun her ikiside aynı şey değilmi acaba

Bu 6.2 surumu icin ve o patch dosyasi da windowblindsin normal patch dosyasi virus olmasi imkansiz. Ben Eset Nod32 kullaniyorum ve herhangi virus veya trojen hatasi almadim ama sen gene de suphe duyuyorsan 6.2 surumunun patch dosyasini kullanabilirsin.

Ama burda dikkat etmen gereken isimlerin ayni olmasi lazim. Cunku autoit ile otomatik kurulum yapilirken sana verdigim dosyasinin ismi ile kurulum yapacak.

ben norton kullanıyorum rar dosyaya tıklar tıklamaz nortan açılıyor ve patc virüslü olduğunu ve onarılamayacağını söylüyor ve hemen siliyor.........

iyide bu patc dosyası bendeki olurmu katılımsız değil diğer dosyalar ile birlikte çalışıncamı otomatik patcleniyor...

ben norton kullanıyorum rar dosyaya tıklar tıklamaz nortan açılıyor ve patc virüslü olduğunu ve onarılamayacağını söylüyor ve hemen siliyor.........

iyide bu patc dosyası bendeki olurmu katılımsız değil diğer dosyalar ile birlikte çalışıncamı otomatik patcleniyor...

O klasorun icinde bir de crack.exe dosyasi var farkindaysan AutoIt ile hazirlanmis. 6.2'nin patch dosyasini ayni isimle koyarsan olur. Yani kisaca ordaki crack.exe dosyasi autoit ile hazirlanmis yardimci yani cagirici dosya.

Taskkills.exe dosyasi islevi de windowblinds kurulduktan sonra sistemde yani taskmanager'da bir dosya calisiyor. O dosyayi kapatmadan patch yapilmiyor farkina vardiysan onu kapatmak icin yazilmis bir programcik.

Ama sayet katilimsiz yaparken videoda belirttigim iki dosyayi sildiysen Taskkills.exe dosyasini da iptal edebilirsin.Merak etme verdgim dosyalarda virus filan yok. Istersen baska bir virus programinda taratmayi dene.icin rahat olsun.

patch dosyası autoit ile yapldıgndan dolayı antivirus programları bunu virus gibi görür ama dğildir..bu arad taskkill komutu kullanmyorum ben patch leme işleminde herhangibir problem olusturmuyor.yani gerek yok...

Ya abiler benim şuana kadar kullanmadığım virüs programı kalmadıBütün virüs programlarının bütün sürümlerini kullandım.haftada bir sistem yüklemesi yapıyordum. ama şimdi yapmıyorum norton kullandığımdan beri ilk günkü kurulum yapmış olduğum gibi tertemiz. bilmiyorum belkide orjinal lisanslı nortonla farklı oluyor olabilir bi arkadaşın orjinal cd sinden lisanslı olarak kullanmaya başladım.istenirse orjinal cd paylaşablirim.benim sorunum tama yapmıyorum direk siliiyorsiğer exe lerde bir sorun yok sadece patc exe de virüs sorunu var.diğerleri temiz.virüs korumayı devre dışı bırakıp patc exe yi inceledim ve silinmedi inceleme şansım oldu.patc exe yi incelediğim kadarı ile üzerinde herhangi birşey yapılmamış crack dosyasıyla birlikte patc çalıştırılınca katılımsız oluyo sanırsam bu yüzden benim elimde 6.2 sürümün patc dosyası var onun yerine onu kullanabilirmiyim normal patc dosyası ise

Ya abiler benim şuana kadar kullanmadığım virüs programı kalmadıBütün virüs programlarının bütün sürümlerini kullandım.haftada bir sistem yüklemesi yapıyordum. ama şimdi yapmıyorum norton kullandığımdan beri ilk günkü kurulum yapmış olduğum gibi tertemiz. bilmiyorum belkide orjinal lisanslı nortonla farklı oluyor olabilir bi arkadaşın orjinal cd sinden lisanslı olarak kullanmaya başladım.istenirse orjinal cd paylaşablirim.benim sorunum tama yapmıyorum direk siliiyorsiğer exe lerde bir sorun yok sadece patc exe de virüs sorunu var.diğerleri temiz.virüs korumayı devre dışı bırakıp patc exe yi inceledim ve silinmedi inceleme şansım oldu.patc exe yi incelediğim kadarı ile üzerinde herhangi birşey yapılmamış crack dosyasıyla birlikte patc çalıştırılınca katılımsız oluyo sanırsam bu yüzden benim elimde 6.2 sürümün patc dosyası var onun yerine onu kullanabilirmiyim normal patc dosyası ise

Kardes sana verdigim dosyadaki crack.exe dosyasi haric diger patch.exe dosyasini sil. Sendeki 6.2 surumun patch dosyasini oraya koy. ama isimleri ayni sekilde olsun. Ornegin; benim verdigim klasordeki patch dosyasi patchblinds.exe ise sendeki 6.2 surumunun patch dosyasini oraya yapistirirken ismini patchblinds.exe yap.

Xekeru kardes orda patch dosyasi autoit ile hazirlanmadi crack.exe dosyasi autoit sonucu hazirlanan dosyadir. Arkadasin kafasi karismasin. Taskkills.exe dosylarini da silebilirsin ama katilimsiz proyu hazirlarken videoda bahsettigim iki dosyayi sildiysen. Simdik aklima gelmiyor isimleri.

Virus programi olarak ESET Nod32 Antivirus kullan. Gayet guzel ve kullanisli bir program.

Kardeş şimdi dosya içeriği aşağıdaki gibi olacak değilmi

"WindowsBlinds.exe" /s paremetresi ile bunların hepsini seçip winrarla sfx oluşturup yapmam lazım değilmi senin videonun sonunda yaptığın şekilde veya aşağıdaki linkteki anlatımda olduğu gibi yapıyorum yaptığım sfx program files yoluna aşağıdaki 5 dosyyıda atıyor

acaba çıkartıktan sonra çalıştır bölümünde mi yanlışlık yapıyorum buraya ussf den aldığım sessiz kurulum parametresini ekliyorum ben. blindskur.bat dosyasını mı gösremem lazım okısıma.ya normal programlarda hiç böyle zorlanmıyordum ama bu blinds bi hayli zorluyor üstelikde sen den hazır dosyalar almama rağmen...ya kardeş kınama lütfen öğrenip başarmak istiyorum...olduki bir mucize sonunda bunu yaptığımı varsayarak sormak istiyorum bu katılımsız blinds addon yaptığımda katılımsız cd projeye eklediğimde 13.dk kurulacak kurulduktan sonra yeniden başlaması gerekiyor ya zaten bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayacak demiştiniz ya bu blinds ilk açılışta tema uygulanacak değilmi(çalışmaya başlayacak)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=37086&st=0

sshot1ep9.jpg

Kardeş şimdi dosya içeriği aşağıdaki gibi olacak değilmi

"WindowsBlinds.exe" /s paremetresi ile bunların hepsini seçip winrarla sfx oluşturup yapmam lazım değilmi senin videonun sonunda yaptığın şekilde veya aşağıdaki linkteki anlatımda olduğu gibi yapıyorum yaptığım sfx program files yoluna aşağıdaki 5 dosyyıda atıyor

acaba çıkartıktan sonra çalıştır bölümünde mi yanlışlık yapıyorum buraya ussf den aldığım sessiz kurulum parametresini ekliyorum ben. blindskur.bat dosyasını mı gösremem lazım okısıma.ya normal programlarda hiç böyle zorlanmıyordum ama bu blinds bi hayli zorluyor üstelikde sen den hazır dosyalar almama rağmen...ya kardeş kınama lütfen öğrenip başarmak istiyorum...olduki bir mucize sonunda bunu yaptığımı varsayarak sormak istiyorum bu katılımsız blinds addon yaptığımda katılımsız cd projeye eklediğimde 13.dk kurulacak kurulduktan sonra yeniden başlaması gerekiyor ya zaten bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayacak demiştiniz ya bu blinds ilk açılışta tema uygulanacak değilmi(çalışmaya başlayacak)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=37086&st=0

sshot1ep9.jpg

blindskur.bat icerigi soyle olmasi lazim;

@Echo Off
cwnd /HIDE @

start /wait WindowBlinds.exe

sleep.exe 3

TaskKillS.exe Activate.exe

sleep.exe 3

TaskKillS.exe wbconfig.exe

sleep.exe 3

start /wait crack.exe

exit

Daha sonra winrar ile katilimsiz yaparken "Cikardiktan sonra Calistir" kismina blindskur.exe gostereceksin ve katilimsiz yapacaksin.

Ikinci olarak bir daha sessiz kurulum parametresi neden kullaniyorsun ki. Zaten WindowBlindsi katilimsiz yaparken sessiz kurulum parametresi kullan. Hatirliyorsan AdminStudio'da WindowBlindsin dosyalarini hazirladiktan sonra .msi dosyasi olusuyor ve bunu winrar ile katilimsiz yapiyoruz. Burada msi dosyasinin sessiz kurulum parametresini kullaniyoruz sanirim su sekilde olmasi lazim "msiexec.exe /i "WindowBlinds.msi" /qn" .

Sen tekrar sessiz kurulum yaptigin programin sessiz kurulum parametresini ariyorsun :D

Kisaca sen blindskur.bat dosyasini benim verdigim kod ile degistir. Daha sonra winrar ile katilimsiz yaparken bu dosyayi goster. Daha sonra duzgun sekilde calisacaktir.

Kardeş bundan sonra eğer işlemi tammalar isem restarttan sonra ilk açılışta çalışacak ve tema uygulanacak değilmi addon yaparsam

Aynen o sekilde olmasi lazim eger herhangi bir yerde hata yapmadiysan. Hatanin cikabilecegi yer reg kayitlarinda olabilir. Ona gore bu ayarlarda cok dikkatli ol.

Kardeş ben bütün işlemleri doğru bir şekilde video anlatımınız ve devamında benimle paylaşımlarda bulunduğunuz işlemleri harfiyen yaptım. Yaptığım çalışmada programın kurulması cracklenmesi paclenmesi vs hepsini işlem yaparken görebiliyorum.sonuç doğru ama şöyle bişeyle karşılaşıyorum acaba çalışan sisteme kurmaya çalıştığımdan mı böyle oluyor restart olmadığından dolayımı aşağıda resimledim wbsrv bulunamadı gibi. bir diğer husus isede

C:\Documents and Settings\All Users\Belgeler\Stardock Yoluna temaları atması yerine C:\Documents and Settings\All Users\Stardock yoluna atıyor temaları nerede hata yapıyo olabilirim acaba

sshot1ux5.jpg

50703806ea0.jpg

C:\Documents and Settings\All Users\Belgeler\Stardock Yoluna temaları atması yerine C:\Documents and Settings\All Users\Stardock yoluna atıyor temaları nerede hata yapıyo olabilirim acaba

egerki bahsttiğin gibi bir hata ile karsılasıyorsan installshield s ile paketlerken yolu yanlış gösteriyosundur. yani allusers a direkt olarak stardock yazmandan kaynaklanıyor.arkadasın yaptıgı videoda orayı aynen bu sekilde yaptıgndan yanlış yaporsun.alluser a ilk olarak paylasılan belgeler klasoru yaratıp onun içine stardock klasorunu olusturursan bu hatayı almazsın.zaten bunuda yazmıssın ama fark demdin sanırım.msi i tekrar olusturcaksın ama cok dikkatli ol o bolumde..

Kardeş ben bütün işlemleri doğru bir şekilde video anlatımınız ve devamında benimle paylaşımlarda bulunduğunuz işlemleri harfiyen yaptım. Yaptığım çalışmada programın kurulması cracklenmesi paclenmesi vs hepsini işlem yaparken görebiliyorum.sonuç doğru ama şöyle bişeyle karşılaşıyorum acaba çalışan sisteme kurmaya çalıştığımdan mı böyle oluyor restart olmadığından dolayımı aşağıda resimledim wbsrv bulunamadı gibi. bir diğer husus isede

sshot1ux5.jpg

50703806ea0.jpg

İlk resimdeki hatanın kaynaklanma sebebi sanırım adminstudio ile katılımsız yaparken bazı dosyaları yanlış atmışsın. Ben şu anda kendi pcimin başında değilim bundan dolayı ancak yorum üreterek cvp verebiliyorum. Hafta içi daha detayı yardımcı olabilirim sen o zamana kadar tekrar yapmaya çalış. Umarım hatanı bulacaksın. İlk başlarda ben de çok yerde hata yaptım.

Reboot ekranın çıkmasının sebebi de kurulu sistemde programı kurdugundan dolayı. Eğer normal xp kurulumu yaparsan böyle bir hata almayacaksın.

Temalar yolu konusunda da all user yerine kendin bir yol belirleyebilirsin.

Örneğin program c:\program files\stardock\windowblinds altına yüklüyor programı sen temalar için c:\program files\stardock\windowblinds\themes klasoru oluşturabilirsin ve tema dosyalarını buraya atabilirsin adminstudioda katılımsız hazırlarken. Ama bunu yaparken reg dosyalarında da bütün yolları buna göre yapacaksın. Burası çok öenmli. Şimdilik bu kadar yardımcı olabiliyorum. Hafta içi daha detaylı yardımcı olmaya çalışacağim inş.

İlk resimdeki hatanın kaynaklanma sebebi sanırım adminstudio ile katılımsız yaparken bazı dosyaları yanlış atmışsın. Ben şu anda kendi pcimin başında değilim bundan dolayı ancak yorum üreterek cvp verebiliyorum. Hafta içi daha detayı yardımcı olabilirim sen o zamana kadar tekrar yapmaya çalış. Umarım hatanı bulacaksın. İlk başlarda ben de çok yerde hata yaptım.

Reboot ekranın çıkmasının sebebi de kurulu sistemde programı kurdugundan dolayı. Eğer normal xp kurulumu yaparsan böyle bir hata almayacaksın.

Temalar yolu konusunda da all user yerine kendin bir yol belirleyebilirsin.

Örneğin program c:\program files\stardock\windowblinds altına yüklüyor programı sen temalar için c:\program files\stardock\windowblinds\themes klasoru oluşturabilirsin ve tema dosyalarını buraya atabilirsin adminstudioda katılımsız hazırlarken. Ama bunu yaparken reg dosyalarında da bütün yolları buna göre yapacaksın. Burası çok öenmli. Şimdilik bu kadar yardımcı olabiliyorum. Hafta içi daha detaylı yardımcı olmaya çalışacağim inş.

hocam benim yapmış olduğum msi de mi!!!!! sorun var acaba kota sorununuz yoksa inceleyebilirmisiniz....

InstallShield 2009 kurulu sistemde msi üzerinde sağ tık ve edit with InstallShield yaparak inceleye bilirsiniz...

hocam benim yapmış olduğum msi de mi!!!!! sorun var acaba kota sorununuz yoksa inceleyebilirmisiniz....

InstallShield 2009 kurulu sistemde msi üzerinde sağ tık ve edit with InstallShield yaparak inceleye bilirsiniz...

Onu demek istemedim kardeş programda sistem dosylarını atarken eksik dosya atmış olabilirsin.

Arkadaşlar tüm kurulumu gizlemek için birşey yapmak mümkünmü,yada installshield ile yapılan katılımsızları addon olarak eklediğimizde kurulumu gizlemek mümkünmü ?

Arkadaşlar tüm kurulumu gizlemek için birşey yapmak mümkünmü,yada installshield ile yapılan katılımsızları addon olarak eklediğimizde kurulumu gizlemek mümkünmü ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...