Jump to content

İşletim Sistemi Sorunu

MaNfRiD

Recommended Posts

s.a arkadaşlar bende vista cdsi vardı pcye fomat attım işte vista kurdum ama bilgisayar açılırkenbi siyah ekran geliyor Windows ön yükleme yöneticisi açılyor ve altta daha önceki windows sürümü ve windows vista yazıyor bundan birini seçmemi sölüyor vistaya tıkladım zaman veya 10 saniye bekledikten sonra bilgisayar açılıyor bunun nedeni ne olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum

Daha önce bende böle sorunla karşilasmistim Bilgisayarin D sinede sistem kurmuşlar acilirken hangi sistemi acicaksan onu secmeni istiyor..

Arkadaşim Yeniden format at pc ne bölüm olurşturma yerine geldigin C,D bölümleri kaldirip yeniden oluşturup formata devam edersen sorunun çözülecegini saniyorum..

eskı kurdugun sııstemde mevcut oldugu ıcın uyarı vermektedır

ya usttekı msjdakı yolu ızleyınız

yada

C:

boot.ini dosyasının ıcını acınız

[boot loader]

timeout=10

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

burasını sızın sıstemdekı vıstaya gore duzenleyınız

yada

BASLAT -CALISTIR - msconfig enterleyın

BOOT.INI sekmesınden gereklı duzenlmeyı yapınız

Please register to see this content.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler deyin. Sonra gelişmişe tıklayın. Altta başlangıç ve kurtarma ayarlarından, varsayılan işletim sistemini vista seçip, işletim sistemleri gösterme süresini yazan yerin de işaretini kaldırıp tamam deyin. Bu şekildede yapabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...