Jump to content

Ağımda 3 Kişi Var Ama Bağlantı Yok

candemiruzun

Recommended Posts

ya arkadaşlar çok ama çok acil değerli bilgilerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin.

evimde 1024/256 kbps sınırsız ttnet adsl(Allah belasını versin) var.modemim pikatel combomax tek port kablolu modem.modemde 8 port luk bir switche bağlı ve 3 kişi(ben dahil) switchden internete bağlanıyoruz.benim internetimde sorun yok şimdilik ama ağımdaki diğer bilgisayarlar sürekli sorun çıkarıyor.bugün yine biri sorun çıkardı internet bağlantısı yok.gidip bilgisayara baktım ne yaptıysam düzeltemedim.bende ne yaptığımı bilemedim.ya bunun bir çaresi varmı ya modemin ayarlarından bir şeymi yapmam gerekiyor.

lütfen arkadaşlar çok aşırı derecede acil yardım bekliyorum...

sen aynı switch ile internete giriyorsan onlarda gire bilir ama dielimki modem dhcp server kapalıdır senin pc ye elle ip verilmiştir onlar otomatiktedir baglanamazlar egerki dhcp server acıksa sorunsuz baglanmaları lazım yinede baglanamıyorlarsa bilgisayarlarında virüs ola bilir aynı zamanda kablo larında veya kablo jak larındada sorun ola bilir bunların hepsi tek tek denenerek onarılmalıdır yaniii bu konu hakkında burda hiç kimse sana kardeşim sorun budur yap düzelcek diyemez ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...