Jump to content

Anakart Ve Ekran Karti UyuŞmuyor Olabİlİrmİ!

Recommended Posts

Arkadaşlar ;Gigabyte GA-P35-S3G Anakart'ım ve NVIDIA Axle GeForce 6600 GT PCI-E Ekran Kartı'm var,

Benim Sorunum İse Counter Strike 1.6 Online Oyununda Fps normalde 60 ama ben bunu ekran kartı ayarlarından fps 100 yapınca pc oyunda cok kasılıyor acaba bu 2 donanımın yani anakart ve ekran kartının birbirlerine uyuşmamasınımı gösteriyor ,çünkü bildigim her yolu denedim olmadı ,uyuşmuyorlarsa ne yapabilirim bu ekran kartında fps yi 100 yapacak program driver veya başka birşey war mı veya benmı yanlıs ayarlardan 100 yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar şimdiden hepinizden allah razı olsun.

merhaba, fps konusunda genel bir açıklama yapacak olursam ekranın kendini yenilemesidir ve 60'dan 100'e doğru çıkardıkca misal 1sn'de ekranın kendini yenileme sayısını arttırmış yani tepki süresini azaltmış olcaksın buda bi ekran kartında kasma yaratabilir, online oynuyorsan oyunda ekran görüntüsünün normalden çok daha fazla kendini yenilemesime anlamına geliyor buda interneti felaket sömürür ve internet hızın düşükse donmalar yaratabilir..

anakart ve ekran kartı uyuşmazlığı %95 ilk kullanımda ortaya çıkar, sonrasında çıkacak sorunlarda bu yönde olmaz -bu yüzden uyuşmazlık değil.. ekran kartından dolayı veya internet hızından dolayı bir kasma yaşıyorsun..

Arkadaşım fps ekran kartından yapılan bi olay deil ki yanlış anlatım var ekran yenileme hızını kast ediyorsun gibi geldi bana monitore gore yapılan bi olay monitorun ne bilmiyorum yalnız eğer ekran kartın ayarlarında dikey eş zamanlama var onu kapat fps 100 den asagı süşmez tr deilse dikey vertical yazar oyunda konsola max_fps 100 yazmayı unutma yada cfg ne ekle bu oyun konusunda takıldığın konular varsa sorabilirsin

Arkadaşım fps ekran kartından yapılan bi olay deil ki yanlış anlatım var ekran yenileme hızını kast ediyorsun gibi geldi bana monitore gore yapılan bi olay monitorun ne bilmiyorum yalnız eğer ekran kartın ayarlarında dikey eş zamanlama var onu kapat fps 100 den asagı süşmez tr deilse dikey vertical yazar oyunda konsola max_fps 100 yazmayı unutma yada cfg ne ekle bu oyun konusunda takıldığın konular varsa sorabilirsin

Monitörüm Bu Kardeşm Samsung SyncMaster 920NW 19"LCD Şimdi Tam Bi Açıklama Yapsan

merhaba, fps konusunda genel bir açıklama yapacak olursam ekranın kendini yenilemesidir ve 60'dan 100'e doğru çıkardıkca misal 1sn'de ekranın kendini yenileme sayısını arttırmış yani tepki süresini azaltmış olcaksın buda bi ekran kartında kasma yaratabilir, online oynuyorsan oyunda ekran görüntüsünün normalden çok daha fazla kendini yenilemesime anlamına geliyor buda interneti felaket sömürür ve internet hızın düşükse donmalar yaratabilir..

anakart ve ekran kartı uyuşmazlığı %95 ilk kullanımda ortaya çıkar, sonrasında çıkacak sorunlarda bu yönde olmaz -bu yüzden uyuşmazlık değil.. ekran kartından dolayı veya internet hızından dolayı bir kasma yaşıyorsun..

Kardeşim Pc Yi Yeni Aldımda 3 Aylık Oldu Ekran Kartında Bi Problem Olacagını Zannetmiyorum Ama Ha Bide Bu Ekran Kartına Ekran Yenileme Hızı Falan War O Ayarlardanmı Onuda Bi Açıklarsanız Sevinirm

fps sorunun ekran çözürlüğü ile alakalı deil oyun ayarlarını 800x600 yada 1024x768 yap

ekran kartının ayarlarına gir dikey yenileme tr deilse dikey vertical yazar o ayarı sıfır yap fps yukselir

daha olmadı dersen niburics HOt ekle

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...