Jump to content

Ses Kartı Bağlantısı

Boiqa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba eski masaüstü bilgisayarımın yerine laptop aldım laptop üzerinde 1 ses 1 de mikrofon girişi var z906 ses sistemim var bunun için birde ses kartı aldım sorum şu ilk resimdeki gibi 3 renk var ama ses kartında 2 giriş var bu renkler ne işe yarıyor hangisini nasıl bağlicam ses kartının arkasında iki girişte REAR ve C/SUB yazıyor öndeki girişlerde 1 kulaklık 1 mikrofon diğeride yanılmıyorsam aux girşi için işin içinden çıkamadım bana bir yardımcı olun 
yL7LxS.jpg

tT74eZ.jpg

Merhaba Boiqa,

Bir Z906 kullanıcısı olarak tavsiyem kablo çokluğu ve karışıklığı ile uğraşmadan pürüzsüz ve güzel ses için optik kablo kullanmanı tavsiye ederim. Ses kartının bağlantısı için aşağıdaki linkte kullanım kılavuzunu bulabilirsin. Kılavuzun 17nci sayfasında 5.1'e nasıl bağlayabileceğini şematik gösteriyor. 

Sanırım kutu içerğinden bir tarafı RCA giriş diğer tarafı ucu 3 renkli kablo gibi olan (yada dişi olabilir) bir çevirici kablo çıkması lazım. RCA girişine bu kabloyu bağlayıp diğer ucunu da yeşil uçlu kabloyu bağlamalısın. Yeşilin diğer ucunu da Z906'nın yeşil girişine takmalısın. Yeşil uçlu kablo FRONT LEFT (ÖN SOL ) ve FRONT RIGHT (ÖN SAĞ)'dır.

Siyah uçlu kablo REAR (ARKA) a takmalısın! Turuncu uçlu kablo C (CENTER-ORTA)-SUB (SUBWOOFER-BAS) a takmalısın! Böylelikle Z906 ile 5.1 ses alabilirsin! Ama dediğim gibi en temizi Optik Kablodur! 😉 👍

Kullanım Kılavuzu: 

Please register to see this content.

• Like 3

alias007, 55 dakika önce yazdı:

Merhaba Boiqa,

Bir Z906 kullanıcısı olarak tavsiyem kablo çokluğu ve karışıklığı ile uğraşmadan pürüzsüz ve güzel ses için optik kablo kullanmanı tavsiye ederim. Ses kartının bağlantısı için aşağıdaki linkte kullanım kılavuzunu bulabilirsin. Kılavuzun 17nci sayfasında 5.1'e nasıl bağlayabileceğini şematik gösteriyor. 

Sanırım kutu içerğinden bir tarafı RCA giriş diğer tarafı ucu 3 renkli kablo gibi olan (yada dişi olabilir) bir çevirici kablo çıkması lazım. RCA girişine bu kabloyu bağlayıp diğer ucunu da yeşil uçlu kabloyu bağlamalısın. Yeşilin diğer ucunu da Z906'nın yeşil girişine takmalısın. Yeşil uçlu kablo FRONT LEFT (ÖN SOL ) ve FRONT RIGHT (ÖN SAĞ)'dır.

Siyah uçlu kablo REAR (ARKA) a takmalısın! Turuncu uçlu kablo C (CENTER-ORTA)-SUB (SUBWOOFER-BAS) a takmalısın! Böylelikle Z906 ile 5.1 ses alabilirsin! Ama dediğim gibi en temizi Optik Kablodur! 😉 👍

Kullanım Kılavuzu: 

Please register to see this content.

Sen varya sen adamsın içinden çıkan kabloyla beyaz ve kırmızıya gireni bagladım diğer ucunada sistemden gelen yeşil kabloyu bagladım diğer siyah ve turuncuyuda dediğin yerlere harfiyen taktım ve şu an tüm kolonlardan süper ses geliyor 

• Like 2