Jump to content

Hotmail Mail Ayarları [ Outlook Resimli Anlatım ]

Recommended Posts

Evet arkadaşlar gece gece canım sıkılıyordu. 1 2 ay once hotmailin pop3 erişimini ucretsiz yapdıgını duyup (turkiyeninde arasında oldugu) denemek için kolları sıvadım ama hüsran sonuc hotmail erişim vermiyordu. Bunu uzerine bulundugum ülkeyi değiştirdimi yine olmadı megerse en fazla 24 saat beklenmesi gerekiyormuş (ayarların etkin olması için) bu gecede yanlışla outlook a tıkladım ve maillerim tıkır tıkır geldiğini gordum. Bazı arkadasların işine yarayacagını düşünürek nasıl yapıldıgını yazıyorumm: ( bende outlook express vardı tum xp lerde vardır onu denedim diğer outlooklarda pek fark yoktur.)

out1.jpg

İlk once mail ayarlarımmızı hotmaile girerek duzeltiyoruz (Yakında turkiyeye de erişim verilcek şuan verilmiyor.)

Sag üstteki Seceneklerden diğer secenekleri tıklıyoruz

out2.jpg

hesabınız yönetinden kişiisel bilgilerinizi goruntuleyin yada duzenleyini seciyoruz.

daha sonra kayıtlı bilgilerden resimdeki gibi kanada diyoruz. kaydedip mailimizden cıkıyoruz.

NOT: ayarların etkin olması için beklemeniz gerekmektedir siz outlok ayarlarını yapın ole kalsın 1 gun içinde çalışmaya başlıyacaktır. Ayaralr etkin olmadan kullanmazsını şifreniz doğrulanamadı der (doğru şifre girseniz bile)

out5.jpg

outlook umuzu acıyoruz araçlardan hesaplara geliyoruz ben burda secenekleri gostermişim yanlışlık olmuş.

internet hesapları acılınca ekle posta hesabı diyoruz gerekli bilgileri giriyoruz.

gelen posta sunucum bir pop3 sunucusudur diip

POP sunucu: pop3.live.com

POP SSL? Evet

Kullanıcı adı: Örneğin: skypc_destek (AT) hotmail (.) com ( forum engelledigi için ole yazdım) Msn ile aynı

Şifre: E-posta şifreniz

SMTP sunucu: smtp.live.com

Authentication required? Evet (kullanıcı adı ve şifreniz ile aynı)

TLS/SSL gerekli mi? Evet

yukarıdaki bilgileri giriş yapıyoruz pop3 sunucu kısmına pop3.live.com smtp sunucu kısmına smtp.live.com giriyoruz

out7.jpg

posta hesabı oluşturduktan sonra ayarlarımızı resimdekiler gibi yapıyoruz.

Son olarak Gönder AL a basıyoruz hayırlı olsun.

Not: Gmail pop3 hesabını da outlook a ekleyebilir tum postalarınızı outlookla alıp gonderebilirsiniz.

gmail için outlook ayarları:

http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=tr&u=http%3A%2F%2Fgmail.google.com%2Fsupport%2Fbin%2Fanswer.py%3Fanswer%3D77659%26cbid%3Dj0g9o2f2p5xn%26src%3Dcb%26lev%3Danswer&sl=en&tl=tr[/CODE]

Mynet için gold uyelik gerekiyor bilginize...

Bu başlığın ilk açıldığı yer Her Zaman Gerekliler. Taşındığı yer: IM Taşınma zamanı: Bugün, 02:01

Konuları nereye açacağınızı bilmiyorsanız burayı okuyunuz.

konuyu farklı bir bolume actım ordan Her Zaman Gerekliler. e taşıdılar şimdide IM ye taşımışlar alalala

hocam söylediğin ayarları yaptım alım için hiç beklemedi ancak mail gönderimini outlook üzerinden yapmıyor hata mesajı sunucu hiçbir pop3 ü desteklemiyor gibi bir mesaj verdi sende durum nasıl gönderim yapabiliyormusun?

arkadaşım pop3 alma sunucusudur alımda sorun yoksa pop3 sunucusu hata vermez. Gonderim sunucusu SMTP dir.SMTP ssl gerektirir fotodaki gibi ayarla ve giden sunucum kimlik dogruması gerektiyoru işaretle fotodakinin aynısını yaparsan sorun cıkmayacaktır 3 hotmail hesabımda denedim sorun yok

office 2003 Outlook çok rahat işini yapıyor ama Outlook Express te bi ayar gerekiyor

hesap özelliklerinde Genel sekmesinde Yanıt Adresi : kısmına Email adresini yazmanız gerekiyor.Bizzat denedim şimdi çalışıyor

Merhaba;

Öncelikle çok teşekkür ederim.Tam istediğim şeydi bu konu.

2 adet hesabım var.Bu ayarları 2 hesap için ayarladım fakat sadece 1 tanesi tam olarak çalışıyor ( hotmail.fr ) diğeri ( live.com ) ise sadece mail alıyor gönderme yapmıyor.Verdiği hatayı ve ayarların resimlerini ekledim.Umarım bir çözümü vardır.

tnctr1lp8.jpgtnctr3wd6.jpg

tnctr2zv6.jpg

Merhaba;

Öncelikle çok teşekkür ederim.Tam istediğim şeydi bu konu.

2 adet hesabım var.Bu ayarları 2 hesap için ayarladım fakat sadece 1 tanesi tam olarak çalışıyor ( hotmail.fr ) diğeri ( live.com ) ise sadece mail alıyor gönderme yapmıyor.Verdiği hatayı ve ayarların resimlerini ekledim.Umarım bir çözümü vardır.

tnctr1lp8.jpgtnctr3wd6.jpg

tnctr2zv6.jpg

üstad benimde tam kastettiğim buydu sanırım ben tam derdimi anlatamadım ben de de aynı şey şey oluyor aynı yukarıdaki hatayı veriyor bende de 2 hesap var hatta biri gmail diğeri senin verdiğin ayarlar ile düzenlenmiş hotmail hesabı hotmailden gönder dediğimde yukarıdaki mesajın aynısını veriyor

haklıymışsın arkadaşım bendeki sorunda aynısıymış ben sadece resimlerden yola çıkınca o kısmı atlamışım otomatiği seçince benim outlookta gönderim yapmaya başladı sağol

• 10 ay sonra...

benim problemim et msn nokta com uzantılı maiiller için outlook kullanamıyorum mikrosoft sitesindeki açıklamalarıda takip ettim olmuyor konu hakkında bilgidi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba

• 3 hafta sonra ...

arkadslar yukardaki ilk yapılıştaki menu bende cıkmadı ama kendi imkanlarımla farkı bişeyler cıksada yaptım ve 1 gün beklemeye gerke kalmadan tıklamam la email sayfamdaki tüm emialler suan takır takır yükleniyor başarılıyor calısıyor suan bakalım bi sorun ile karşılaşmayız umarım.

peki burdan gönderdigimiz tüm emailler ayriyeten hotmailin kendi sayfasındada gönderilenlerde kaydediyormu bilgisi olan varmı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...