Jump to content

Lg Dvd-ram Sürücüm Bazı Cd Ve Dvd Leri Okumuyor.

selanikus

Recommended Posts

İlk önce herkese iyi akşamlar. Benim sorunum pc'min optik okuyucusu yani DVD-RW sine bazı Cd leri taktığımda CD veya Dvd lerin dosya sistem yapılarını tanımıyor ve boş gösteriyor ve (700Mb cd yi "0 bayt boş 474 Mb toplam" şeklinde gösteriyor) "Bu Boş Diski Hazırla" şeklinde cd veya dvd yiyi formatlamak istiyor. Bu problem hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.

(Vista Ultimate Sp1 x64 kullanıyorum. optik okuyucum:Lg DVD-RAM GSA-H55N )

Bende de lg dvd yazıcılar var.Örneğin hyundai marka dvd/cd leri okumuyor.Boş diske yazdırıyorsunuz.Nero başarılı diyor ama cd veya dvd okunmuyor.Bu medyadan kaynaklanıyorçYazıcınızla uğraşmayın.Bazen böyle seçici olabiliyorlar.

Bazende yazma sırasına nero çoklu ortam olmadan yazdır uyarısı verir.Bunu gene de yazdır derseniz medya okunamayabilir.

Ama sizdeki asıl sorun sanırım 1. neden.Tavsiyem her zaman kullandığınız cd /dvd markalarını kullanınız.Saygılarımla

Genellikle ODD (Optice Disk Driver) yani optik disk sürücülerinde görülen cd veya dvd okumama yazmama yada marka seçme sorunları firmware güncellemesiyle giderilebilmektedir.

http://www.x-drivers.com/catalog/bios_firmware/optical_drives/companies/lg/models/gsa-h55n/7465.html[/CODE]

Linkteki güncel firmware dosyasını indirin ve çalıştırın...

Sorun düzelebilir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...