Jump to content

Mevcut Sistemi Yükseltme

s_oguz

Recommended Posts

Arkadaşlar donanım işinden pek anlamıyorum ben mevcut bilgisayarımı zamanın şartlarına uydurmak istiyorum

sistemin özellikleri

Bilgisayar Türü ACPI Çok işlemcili Bilgisayar

CPU Türü Intel Pentium 4 524, 3066 MHz (23 x 133)

Anakart Adı Biostar P4M800-M7A (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Anakart Çipseti VIA P4M800 Pro

DIMM1: Nanya M2U51264DS88B1G-5T 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

BIOS Türü Award (03/07/06)

İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB)

3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce FX 5500

Monitör Philips 107E (107E6) [17" CRT] (BZ 655255)

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC655 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

IDE denetleyici Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici

Disk Sürücüsü SAMSUNG SP0822N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Optik Sürücü _NEC CDRW/DVD CB1100B (DVD:16x, CD:52x/32x/52x DVD-ROM/CD-RW)

DMI BIOS Sağlayıcısı Phoenix Technologies, LTD

pc nin özellikleri bunlar everest programından kopyaladım dediğim gibi pek anlamıyorum bu sistemi 3sene önce kamera yazıcı masa kulaklık vb. aksesuarlarıyla 1.890 tl verip almıştım ama şimdi yetersiz geliyo ve zamanın şartlarına uydurmak istiyorum bu işlerle ugraşan arkadaşlar fiyat verebilirse (cok iyi pazarlık yaparım :D ) değiştirmek istiyorum.

öncelikle konu başlığını donanım update olarak değiştirirsen daha çok ilgi çekecektir.

Agp slot ekran kartı kullana bileceğin bir anakartın var bu ana karttan verim almak isdiyorsan ram boyutunu yazmamışsın ama öncelikle yapman gereken 2 gb ram kullanmak ve Ati radeon Hd 3850 Agp 512 mb 256 Bit fiyatı 302 ytl bu ekran kartını almanı öneriyorum 2 gb ram ve bu ekran kartıyla piyasadaki çoğu pc ye kafa tuta bilirsin. Ram alırkende Ddr 400 alıcaksın ama biraz performaslı ve markalı olmasına dikkat et oyun oynayanlar için zamanlamaları 4-4-4-14 olna kingston hyperx ramlere bakmanı tavsiye ederim. İşlemcin güzel değiştirmene bile gerek yok 370 ytl para harcayarak tam bir performans canavarı agp ekran kartlı makina yapa bilirsin.

ekran kartı ile ilgili yorumlar

Bu ürün için toplam 16 yorum yapılmıştır. Ortalama Değerlendirme :

16.02.2009 SÜPER

BÜTÜN SIKINTILARIM BİTTİ... ARTIK AÇILMAYAN OYUN YOK. KISACA BUDUR. ÇOK MEMNUNUM. GÜÇ KONUSUNDA BİRAZ AÇ(ÇİFT GÜÇ İSTİYOR). BİRAZ HACİM OLARAKDA BÜYÜK. AMA BU ONU YİNEDE GÜZEL BİR KART OLMAKTAN ALIKOYMUYOR. HERKESE KOLAY GELE

--------------------------------------------------------------------------------

07.02.2009 agp8x

agp slot kullananlar için alınabilecek en iyi 3 ekran kartından biri.en büyük avantajıddr3 olması süper bence...güvenle alınabilir pc nizin ram özelleikleri iyi ise sorunsuz oyunlar oynanabilir bir ekran kartı

Kazım Akça - Yaş: 26 , BOYABAT/Sinop/Türkiye

--------------------------------------------------------------------------------

03.02.2009 AGP için en son nokta!

Bu ürünü 5-6 ay önce almıştım. Bu ürünü almadan önce efsanevi ATI RADEOn 9800XT ekran kartım vardı. Yeni nesil oyunları oynatmamaya başlayınca sistemi değiştirmeden ekran kartı alayım dedim ve doğru tercih yaptığıma eminim. Bu ürünü Kesinlikle AGP sistemi olanlar ve bir süre daha sistemini değiştiremeyecek olanlar için bulunmaz fırsat. Oyunların hepsini yüksek çözünürlüklerde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Tabike sisteminizde oyunlar için en azından 3gb RAM olsa daha ii performans alırsınız. en azından 2 sene daha idare eder gözüyle bakıyorum.

26.01.2009 ŞAŞIRTICI

Shader belası çıktığından beri yeni nesil oyunları oynayamıyordum. Sistemim ise Epox 8RDA+ Nvidia Nfroce 400 Mhz Board üzerinde AMD 2500+ (Overclocklu 3200+) Kullanıyorum. Ram ım 2.3 GHZ Açıkçası sistemim 6 yaşında olduğundan bu kartın işe yarayacağını fakat bukadar ŞAŞIRTICI olacağını hayal bile etmemiştim. Crysis Warhead Max, Tom raider Underworld, Fifa 09, Pes 09, Cod 4 gibi oyunları üstelik 1680 x 1050 çözünürlükte Full oynayabiliyorum. Gören Cpu sunu Core duo sanıyo, AMD 2500+ diyincede ağzı açık kalıyor.:D) Ben kartı 20 haziranda teslim aldım şuan tekrar tükenmiş bence gelince kaçırmayın performansı ŞAŞIRTICI.

Hüseyin Eşli - Yaş: 31 , EYÜP/İstanbul/Türkiye --------------------------------------------------------------------------------

16.01.2009 AGP Anakartlar için ilaç gibi ekran kartı

Performans olarak verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edecek bir ekran kartı var karşınızda. 256 bit olması ve diğer özellikleri ile üst seviye bir ekran kartı. AGP için daha üstü yok. Zaten bu kart piyasada kolay bulunmuyor. bence bitmeden alın bu fırsayı kaçırmayın.

13.01.2009 Daha iyisi yok

12.01.2009 itibariyle ürün elime geçti ve ben harika diyorum kesinlikle tavsiye ederim. En kral oyunları oynuyorum çok rahat, kasılma falan yok perfect...

Mustafa Basturk - Yaş: 25 , DERİNCE/Kocaeli/Türkiye

07.10.2008 agp ekran kartı düşünenler için üst düzey...

agp ekran kartı düşünenler için üst düzey bir ekran kartı.Malum artık agp ekran kartları pek üretilmiyor, dolayısıyla fiyatlar bundan sonra daha da artacak(eski ramlerin başına gelen gibi..) bu sebeple geç olmadan ,teknolojinin gerisinde kalmadan temin etmek lazım. ben yeni aldım 350 wattlok güç kaynağıyla kullanıyorum,bir sıkıntı olmadı ancak 450 wattı tavsiye ederim..kargoyla ilgili herhangi bir problem yaşamadım..

Muhammet VAROL - Yaş: 26 , ÜSKÜDAR/İstanbul/Türkiye

27.09.2008 Daha ne olsun

Kartı yaklaşık iki haftadır kullanıyorum.Piyasada bulunan tüm oyunları rahatlıkla oynabileceğiniz bir kart.Tek olumsuz yanı fanın biraz sesli çalışması ama oda sogutma için gerekli.E her güzelin bi kusuru vardır.Ama AGP platformu için en üst düzey kart.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Şimdiden hayırlı olsun derim.Hersiburadanın hizmet kalitesinede değinmeden edemeyeceğim.Başarılar dilerim.

Sabri UYGUN - Yaş: 32 , Bursa/Türkiye

23.07.2008 agp için çok iyi

bende bunun bir önceki serisi olan 2600xt var.onunlada crysis gibi oyunları orta seviyede kasılma olmadan oynayabiliyorum.fakat supply en az 500 olursa makinanız bayılmaz.fiyatı da çok iyi.kesinlikle agp için en iyisi

10.06.2008 Super

Bu ekran kartı için söylenecek fazla söz yok. alınabilecek en iyi agp kart. sistemin komple değiştirilmesine gerek kalmadan sonoyunları oynamanız için yeter de artar bile. ancak hepsiburada için herzaman soylediğimiz en ucuz sözü burada geçerli olmuyor. kartın fiyatı daha uygun olabilirdi.

Berk KOÇ - Yaş: 28 , ÇANKAYA/Ankara/Türkiye

20.03.2008 SAPPHIRE IN ÜSTÜNE YOK......

BENDEDE BUNDAN ÖNCEKİ AGP PLATFORMUNUN KRALI 1950PRO VAR. AMA BU KARTI GÖRÜNCE GERÇEKTENDE DEGİŞTİRSEMMİ DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. SAPPHIRE İYİ VARSIN AGP PLATFORMLU MAKİNELERİNİN TEK KURTARICISI. HELAL OLSUN. TABBİKİDE HEPSİBURADA.COM U DA UNUTMAMAK LAZIM SAPPHIRE LE İYİBİR İKİLİ OLDULAR.......

;)))))))#

Serter Kılıç - Yaş: 29 , SELÇUKLU/Konya/Türkiye

10.03.2008 oyun canavarı

agp için en iyi kart olduğu gerçek hakikaten mükemmel performanslı bir ürün en yeni oyunları dahi full detay hiç bir problem olmadan oynatabiliyor. crysis oyununu 1280-1024 full detay anti-aliasing 8x de rahatlıkla oynayabiliyorum kesinlikle tavsiye ederim

ADEM DEMİRCAN - Yaş: 26 , AVCILAR/İstanbul/Türkiye

10.03.2008 Kutu içeriği

Ürün henüz elime ulaştı.Daha PCye takıp denemedim.Kutunun içinden DVI-VGA dönüştürücü de çıkıyor yani VGA monitörü olanlar da rahatça alabilir.Kutusunda ekran kartını direkman güç kaynağının 2 adet 12V güç çıkışına bağlamaya yarayan bir kablo da var. Korkarım benim 420W Powersupply bu kartı kaldıramayacak.

Mert Çınar - Yaş: 27 , TARSUS/İçel/Türkiye

03.03.2008 eski sistem pc lere bu ekran kartı ile yeni nesil oyunlar

gerçekten atıyi kutlamak lazım sistemi degiştirmeden bu 8x ekran kartını alarak yeni nesil oyunları cok rahat oynama imkanı sunan bir ekran kartı.hepsiburada magzalarınıda tebrık etmek lazım ürün cıkar cıkmaz elimize sunabiliyor

kamil can

ankara

kamil can - Yaş: 31 , ARAÇ/Kastamonu/Türkiye

Anlaşılan bunu alırken çok iyi pazarlık edememişsin ama. 3 sene öncesi için tuzlu bir fiyat bu sistem için. Bence sat bu makinayı yenisini al. Monitörde tüplü zaten. sen bunu iyi bir pazarlıkla 150 ye satarsın bu işle uğraşanlara.

@moonspell

sana katılıyorum zaten sistemin performansını artırmak istiyorsan ilk önce işlemci değişmeli bunun içinde anakart değişmeli kısaca sen komple sistem satıp daha iyi bir sistem toplayabilirsin eğer anakartın c2d işlemci destekleseydi upgrade yapmak daha kolay olurdu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...