Jump to content

Nvidia Fx 5500 Ekran Kartını Tanıtamıyorum

serkanucar35

Recommended Posts

Arkadaşlar NVIDIA 256 MB Ekran Kartım Var Driverlarımı Kurdum Fakat Kurulmamış Vaziyette Duruyor Aygıt Yöneticisine Girdim Ekran Kartına Tıklayınca Tabloda Bunu Gösteriyor ;

adszrha.png

Kullandığım İşletim Sistemi http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=69243 Bu Konudaki Perfect XP

Yardımlarınızı Bekliyorum

Evet bazı Xp lerde bu kartı bende tanıtamıyorum, bu iyi yine bende 4 bit renk oluyor. Üstelik driver sürümünü nVidia dan indirmiş olmamam rağmen hemde. Bazı Xp lerde ise sorunsuz kuruyorum. Kuramadığım sistemlerde sürücü olarak 71.89_win2kxp_english.exe sürümünü kullandığım zaman hatasız kurulum oluyor. Netten bulabilirsen birde bunu dene istersen. ATI ekran kartlarında dirver-donanım uyuşmazlığı sık yaşanan bir durumdu fakat bu nVidia larda da yaşanmaya başladı.

aynı sorun benim başıma gelmişti fx 5200 128 mb ekran kartında bi arkadasımız sağolsun bi yol söyledi ve düzeldi bu yol ekran kartını çıkarıp bi güzel temizle yerini de sonra monte et ve tekrar driver yüklemesi dene bende işe yaradı

arkadasım son guncel drıver kurduysan mavı ekran veya donanım yuklenemedı hatası verir sen onun icin 71.89 yukle cunku son ekran kartı drıverlerı senın ekran kartın eskı oldugu ıcın gpu (grafık islem bırımı) cok kasıyor ondan hata veriyor...

Zannerdersem serkanucar35 ilk başta nVidia dan son sürüm yazılımı indirdi bu kart için ve buda olmadı. Aslında aynı şekilde 3 farklı sistem üzerinde 12 pc ye bu son yazılımı sorunsuz kurmuştum. Fakat 3-4 makinadaki sistemlerde bu yazılım hata verdiriyor. O yüzden bende eski versiyonla bu sorunu aşıyorum. Bu birazda kart üretici firmalardan da kaynaklanıyor. Mesela bende HIS ATI HD 3650 512 MB ekran kartı var ve ATI Radeon Catalyst 9.2 kurduğumda GPU bulunamadı uyarısı geliyor. CD den kurulan ise 8.4 versiyon ve sorunsuz. Şimdi normal kart yeni modellerden ve o zaman yeni yazılımın çalışması gerekmezmi? Mesela yeni versiyon Sapphire HD 3650 ile uyumlu çalışmakta :) Saçma safan işler işte.

Zannerdersem serkanucar35 ilk başta nVidia dan son sürüm yazılımı indirdi bu kart için ve buda olmadı. Aslında aynı şekilde 3 farklı sistem üzerinde 12 pc ye bu son yazılımı sorunsuz kurmuştum. Fakat 3-4 makinadaki sistemlerde bu yazılım hata verdiriyor. O yüzden bende eski versiyonla bu sorunu aşıyorum. Bu birazda kart üretici firmalardan da kaynaklanıyor. Mesela bende HIS ATI HD 3650 512 MB ekran kartı var ve ATI Radeon Catalyst 9.2 kurduğumda GPU bulunamadı uyarısı geliyor. CD den kurulan ise 8.4 versiyon ve sorunsuz. Şimdi normal kart yeni modellerden ve o zaman yeni yazılımın çalışması gerekmezmi? Mesela yeni versiyon Sapphire HD 3650 ile uyumlu çalışmakta :) Saçma safan işler işte.

bende bır oncekı msj bu soruna degınmıstım yenı ekran kartı drıverlerı hata verıyor mesela atı catalyst 9.2 yukledıgımde ındırdıgımde bı adres gelmıstı gpu hatası gıdermek ıcın ordan ındırdıgın foldergpu dosyayı kurdum sorun ortadan kalktı

arkdaşım bende aynı ekran kartını kullanıyorum

drayvır cd sini takacaksın tanıtacaksın tanıtamadıysan ekran kartını kasadan sök terardan tak o zman oluyor denedim

Merhaba Arkadaşlar. Bende benzer bir sorun yaşamıştım ve sorunu çözmüştüm. Aşağadı Nvdianın sitesindeki driveri indirin. inen dosyayı winrar, winzip, 7zip gibi sıkıştırma programları ile bir klasörün içine açın. Aygıt yöneticisinden Ekran bağdaştırıcılarının altındaki ekran kartınızın üzerinde sağ tuş tıklayıp sürücüyü güncelleştiri tıklayın. Donanım güncelleştirme sihirbazının ilk adımında Listeden yada belirli bir konumdan yükle seçeneğini işaretleyip ileri butonuna tıklayın. Gelen pencerede aşağıda bulunan Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeyim seçeneğini işaretleyip ileriyi tıklayın. (bu esnada bilgisayarınızın hızına göre sizi biraz bekletebilir) Gelen pencerede disketi var butonunu tıklayıp gelen pencerede gözatı tıklayın. indirdiğiniz driveri açtığınız klasösörüne gidin ve ordaki "nv4_disp" dosyasını seçip aç deyin. Sonra gelen listeden ekran kartı modelinizi seçip ileri butonuna tıklayın. yükleme esnasında bir şey sorarsa devam et deyin ve pc ninizi yeniden başlatın.

Umarım sorunuzu çözer ve bu bilgi işinize yarar

http://us.download.nvidia.com/Windows/175.19/175.19_geforce_winxp_32bit_english_whql.exe[/CODE]

arkadaşlar bu seri FX 5000, FX 6000, 7000, 8000, 9000, GT200, GT 300 donanım sürücü desteği bitti zannederim stabil sürücüyü edinin

modifiyeli xp kullanıyorsanız kurulumdan sonra sürücüyü silip elinizdeki sürücüyü yükleyin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...