Jump to content

Switch Teknik Sorun Yaşiyorum

3yl3mci

Recommended Posts

Slm arkadaşlar öncelikle şöyle bir sorunum var

3 kişi net dağitimi yapitoruz ortaklaşa netin geldiği kablo yani modemden gelen utp kablo switch taktığımda gelen bağlantı 0 ( sıfır ) Bu durumda nete giremiyorum modem den gelen utp kablo çıkışını direk pc taktığımda net geliyor ama switch üzerinden gelmiyor swtich test ettik sağlam kabloları test ettik sağlam jak ları test ettik sağlam sıfır ethernet driver baktık oda yüklü ama net gelmyior sorun sadece switch taktığımızda net gelmyiorr ve sizden yardım bekliyorum...

kardeş bide cross baglamayı dene he bu arada elinizdeki switch mi yoksa hub mı? Modem yenimi yeni ise kendini ona gore ayarlıyor zaten sen yinede bi cross baglamayı dene

switch'tir Peki Cross Nasıl Bağliyacam

Switch adaptörünün yenisi varsa yada eşit volt 'ta ve ac ve dc olaylarına dikkat edip bi deneyin çakışma yapıyor bi yerde kolay gelsin

Doru valla çakışma yapıodur hatta switch in driverını yukle kaldır. Olmadı fazla ısınıodur fan al tak. Ama kesin cakışıodur modemin IRQ sunu değiştir.

Töbe yarabbim

switch'tir Peki Cross Nasıl Bağliyacam

kardeş swithinde uplink varsa ayarla yoksa cross cakcan gogle gir cross cat5 yaz cıkar forumdada ara bulursun. Ama sanmıyorum bişiyleri eksik soyluyorsun sanki neyse cross cak bakarız

kardeş swithinde uplink varsa ayarla yoksa cross cakcan gogle gir cross cat5 yaz cıkar forumdada ara bulursun. Ama sanmıyorum bişiyleri eksik soyluyorsun sanki neyse cross cak bakarız

ewet bişiler eksik söledim mesala herşey sağlamdı elektrik gitti bir daha net gelmedi bundan itibaren bu 3 cü gün :p uplink var nasıl bağlarım bunu

:good: uplink var nasıl bağlarım bunu

uplink girişine mevcut RJ45(bildiğiniz ethernet kablosu) soketi takmanız ve diğer girişlere de normal RJ45 kablo takmanız yeterli olacaktır. bildiğiniz sıralama. bunu yapmanıza rağmen bağlanamıyorsanız, pc lere manuel ip vererek bağlanabilirsiniz.

swich den makinalar ıp aldıktan sonra makinalarının her birinin dns sunucusu bölümüne modemin ıp sini gir tamma dır

not: modem - switc aynı ıp veriyosa ( 192.168.1.1 gibi çakışma yaşar nte giremezsiniz deli eder ethernet ışıgı ynar ama veri aktarımı olmaz o durumda modemin içine gir varsayılan ıp adreslemesini deyiştir örnek veriyorum 192.168.2.4 yap )

kolay gelsin

tşk ederim söleidğiniz herşeyi yapmama rağmen gelen bağlantı sıfır giden bağlantıda var :(

Kardeş yaptıgın ayarları soyle ip yi ellemi verdin? Switch e kaç kişi bağlanıyor? Modem e kendi switchinden baglanınca sorun cıkıyormu switchin ve modemin markası ne ayrıntılı yaz yaptıgın işlemleri yardımcı olacagım

Anladığım kadarıyla tek portlu bir modem kullanıyorsun. Herşeyden önce o Modemde Router desteği varmı ? O yoksa boşa uğraştırıyorsun bizi :(

Daha önce çalışıyormuydu ? Elektirik gitti falan demişsin. Derdini tam anlatabilirsen emin ol daha iyi yardımcı oluruz.

ya arkadaşım şimdi elinde bir modem birde swich var guzel

bu modeme kendi portundan baglanınca

1- direk ip yi kendimi alıyor yoksa manuel mi giriosun?

2- modeminin markası ne?

Switcle baglandıgında;

1 direk ip yi kendimi alıyor yoksa manuel mi giriosun?

2 cross mu baglı düzmü?

3- modemden gelen kablonun ışıgı yanıyormu?

4- baglı olan digre pc lere baglanıyormusun?

Arkadaş takdıgım hub ın switchin sayısı yok wsith ve hub lar pasif cihazlardır takarsın çalışır aynı hoparlör gibi. Modeminde sorun varsa swith ne yapsın?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...