Jump to content

Black Arch Linux (2021.09.01)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Son bir haftadır dikkatimi çeken bir Linux dağıtımını sizlerle paylaşmak istedim. Sanırım daha çok kodlama ve hacking tarzı işlemler için hazır uygulamalar barındırıyor. Açıklama kısmında sızma amaçlı kullanıldığı yazıyor. Bugün indirme fırsatı buldum. Sanırım indirmeler de 2 farklı seçenek var. Birisi 14-15 gb civarlarında, diğeri de  1 gb civarı sadece kurulum için gerekli dosyaları barındırıyor. Ben 14 GB civarı olanı indirdim. Diğer 1 GB civarı olanda ArchLinux gibi sadece kurulum amaçlı bir iso olabilir. ArchLinux kurulumu yaparken birçok ayarı ve uygulamayı Bios ekranında kodlar girilerek yüklüyorsunuz. Sanırım 1GB civarı olanda aynı mantık var. Bu şekilde olma sebebi de anladığım kadarıyla sistemin kurulduğu an da en güncel dosyalara sahip olması için bu yol tercih ediliyormuş...

BlackArch-linux.jpg

BlackArch Linux, sızma testi uzmanları ve güvenlik araştırmacıları için tasarlanmış Arch Linux Tabanlı bir dağıtımdır. Fluxbox, Openbox, Awesome ve Spectrwm dahil olmak üzere çeşitli hafif pencere yöneticileriyle birlikte gelen canlı bir DVD görüntüsü olarak sağlanır. Sızma testi ve adli analiz için binin üzerinde uzman araçla birlikte gelir...

ANA SAYFA

İNDİRME SAYFASI

ÖNİZLEME

Spoiler

NASIL KURULUR

Spoiler

Edited by deli_petro06
  • Like 5

• deli_petro06 changed the title to Black Arch Linux (2021.09.01)