Jump to content

Şifre Sıfırlama Talebi Geliyor Sürekli!

Recommended Posts

Hemen hergün sürekli kullandığım email adresime şifre sıfırlama talebi emaili geliyor Microsofttan...

Benim herhangi bir talebim olmadığı halde birileri sürekli şifemi sıfırlama talebi gönderiyor..

Çalmayamı çaılıyorlar!!! Bilgilerimi değiştirdim ve gerçek bilgilerimden farklı alakasız bilgiler girdim, doğum günü yaşadığım yer posta kodu, gizli soru ve yanıtı gibi bilgilerimi gerçek kimliğimi yansıtmıyor...

Daha güvenli olması için neler yapabilirim! veya Butür emailleri Microsofta bildirme şikayet etme gibi gibi bir durum söz konusumu? Email adresimi çaldırmak istemiyorum :)

Gelen email Şu Şekilde :

minimetin.png

Kullandığım bilgisayarlar şahsi bilgisayarlar, Umuma açık değil, Yani key Logger gibi bir durum ile çalamazlar..

MSN yide hemen hemen hiç kullanmam, kullansamda yeteri kadar dikkatli ve temkinliyimdir..

Canımı sıkmaya başladılar, neredeyse hergün aynı sıfırlama mesajları alıyorum, sıkıldım :80:

Varmı sizlerdende benzeri durum ile karşılaşanlar??? Tavsiyeleriniz Nelerdir.??

Gelen emailin tam halide şu şekilde

tammetin.png

Hocam Şifrenizi Kırmaya ÇALIŞIYORLAR :) Ama Sadece Çalışmakla Kalıyorlar Sanırım. Şifreyi Bulamadıkları İçinde Sürekli Sıfırlama Talebinde Bulunup Sizi Tedirgin Etmeye Çalışıyorlar. Sanırım Psikolojik Harp :80:

# Şifremi Zor bulurlar, Büyük Küçük Harfler Rakamlar ve Karakterler içeriyor :80:

# Gizli soru ve kimlik bilgilerimi zor bulurlar çünkü hepsi gerçek bilgilerimle bağdaşmayan atmasyon bilgiler..

# Alternatif email adresim tahmin edilebilinir değil artı onuda şifresi farklı ve karışık yine..

# Gerek msn den gereksede emailden şüpheli dosyalara ve sitelere asla tıklamam..

# Bu email adresimi formlarda sitelerde vb.. hiçbiryerde kullanmam sadece yakın çevrem bilir..

# Güncel Nod32 kullanmaktayım..

# Bu email adresim umuma açık (internet kafe gibi) yerlerde asla kullanmam. Sadece ev ve iş yerimdeki şahsi kendi bilgisayarımda açarım..

Dahada artık çaldırırsak bana yuh çalanlarada helal olsun demek gerekir herhalde :)

kardeşim sana fake yani sahte lamer maili gönderiyorlar.senin saf olduğunu zannedip mailini hacklemeye çalışıyorlar.istersen bunları tuzağa düşür:)

bak önce bir msn adresi aç yeni.bu gelen maile bu adresin bilgilerini gir.ve kendi msnne ekle.kişi yada kişiler bu maili çalınca direk msn açılacağı için ip adresleri bulacağız.kendi pcne msn plus ve ip bulma uygulamasını yükle.ve bekle.ip adresini bulunca önce araştır netten.eğer yaşadığın yere kayıtlıysa tanığın olabilir.değilse ttnete şikayet et.zaman bu kadar kötüye gidiyor.artık sosyal ve özel hayat kavramları kalmadı neredeyse.bunu engellemek yine bizim elimizde bu tür oyunlarla bu saf ve adi herifleri bulup şikayet edin ki bari net oratımı güvenli olsun:)

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...