Jump to content

Keylogger Dan Kurtulma..

zinnnn
 Share

Recommended Posts

ilk önce pc nizde keylogger olup olmadığını nasıl anlarız:

CTRL+ALT+DELETE Ye Basın ve Oradan işlermere gelin Orda services.exe wardır bunun yanında SYSTEM yazması lazım

Eğer SYSTEM değilde yanında Kullanıcı ismi yazarsa Örn: ADMİN gibi

Anlayın ki pc dinzde keylogger war !

Keylogger dan kurtulma:

1.ilk önce Başlat/Çalıştır/msconfig Bunu yazın Ordan Başlangıca GElin ve Bütün işlemleri Devre dışı Bırak De Sonra pc nizi yeniden başlatın

2.Bilgisayarım/C/windows/system e gelin ORdaki services.exe i silin

3.Sonra yine Calıştır/msconfig a girin Tekrar başlangıc bütün işlemleri Uygulaya tıklayın Ve pc nizi yeniden başlatın Ve artık Keylogger dan kurtuldunuz!...

İsterseniz CTRL+ALT+DELETE ye gir işlemlere gel services.exe in yanına bakın Yanında SYSTEM yazar

alıntıdır..

• 2 hafta sonra ...
Eline sağlık fakat birşey sormak istiyorum bu keylogger her pcde mi var yani ben microsoftun xp üzerinde keylogger tuttuğunu duymuştum fakat bu farlı birşey sanırım

Keylogger demek senin bilgisayarında yaptığın herşey ama herşeyin bir kaydı tutularak bunu 3.şahıslara gönderen program denir. Bu gönderme gerek e-mail gerekse ftp üzerinden yapılabilir. Bu keyloggerlı bir bilgisiyarda online bankacılık işlemlerini yaparsan senin hessap bil. direk karşıdaki kendini hacker olarak tanımlayan kişiye gider. O da bu bilgileri kullanarak senin hesabını istediği gibi kullanabilir.

• 1 ay sonra...

arkadasım ne sısten yazıyo nede admın nede baska bır sey sadece services.exe o kadar kullanıcı yok anlamadım boyle olunca keylog var anlamına mı gelıyor.??bıgı verırsen sevınırım.

• 2 years yıl...

[quote name='zinnnn' date='19 March 2009 - 11:56 ' timestamp='1237463768' post='441733']
[color="#8B0000"][font="Arial Black"][size=2]ilk önce pc nizde keylogger olup olmadığını nasıl anlarız:
CTRL+ALT+DELETE Ye Basın ve Oradan işlermere gelin Orda services.exe wardır bunun yanında SYSTEM yazması lazım
Eğer SYSTEM değilde yanında Kullanıcı ismi yazarsa Örn: ADMİN gibi
Anlayın ki pc dinzde keylogger war !

Keylogger dan kurtulma:
1.ilk önce Başlat/Çalıştır/msconfig Bunu yazın Ordan Başlangıca GElin ve Bütün işlemleri Devre dışı Bırak De Sonra pc nizi yeniden başlatın
2.Bilgisayarım/C/windows/system e gelin ORdaki services.exe i silin
3.Sonra yine Calıştır/msconfig a girin Tekrar başlangıc bütün işlemleri Uygulaya tıklayın Ve pc nizi yeniden başlatın Ve artık Keylogger dan kurtuldunuz!...
İsterseniz CTRL+ALT+DELETE ye gir işlemlere gel services.exe in yanına bakın Yanında SYSTEM yazar[/size][/font][/color]

[color="#FF0000"][size=4]alıntıdır..[/size][/color]
[/quote]
hocam benim bilgisayarda kurulu ama dediğin gibi Services.exe nin yanında System yazıyor kullandığım keylogger da Refog Keylogger