Jump to content

Nr Update Pack Mi Addonlar Mı?

EKE58

Recommended Posts

Ekleme Sıralaması:

1-NR Update Pack ve Addonlar

2-Görsellik Paketi

3-nLite Bileşen Silme Katılımsız Yapma

4-Driver Ekleme

5-İnce Ayarları Yapma

6-ISO Alıp Test Etme.

Sıralama Bu Şekilde Olmalı.Ha Bir Nokta Daha var Addonlarda Görselliği Değiştirecek Addonlarınızı Görsellik Paketi Uyguladıktan Sonra Entegre Edin.Böylece İstediğiniz Biçimde Gelecektir.

• 1 yıl yıl...
nesim arkadaşımız bıraktı ama başka bir arkadaşa öğreti o kendi capında hazırlıyor, her nekadar nesimin yerini tutmasada yinede diğer tüm yöntemlerden cok cok iyi

Diğer tüm yöntemlerden iyi derken.Mesela hfslipten belirgin olarak ne gibi bir avantajı var?

Bunu o paketi yazan arkadaşı (gececi_78) kötülemek için yazmıyorum.

Çünkü updatepack hazırlamak gerçekten zor iştir.Emek,sabır,çaba ve bilgi ister.

Ben "real addon" olarak basit bir tema eklentisi yazmakta zorlanıyorum.

UpdatePack'i hiç düşünemiyorum.

Her seferinde güncelleme takibiyle uğraşmak,o kadar dosyayı cablamak, onları kuracak inf dosyasını yazmak, entries.ini hazırlamak, bunları test etmek vs. çok yorar adamı.

Bu yüzden Updatepack hazırlayıp bunu güncelleyip destek veren bu arkadaşı yani gececi_78'i ayakta alkışlamak gerekir.Tabii Nesim abi unutulmaz.

nesim arkadaşımız bıraktı ama başka bir arkadaşa öğreti o kendi capında hazırlıyor, her nekadar nesimin yerini tutmasada yinede diğer tüm yöntemlerden cok cok iyi

Sanırım A & R idi o arkadaş.Güzel çalışmaları var fakat o da bu aralar pek gözükmüyor ortalıkta.

onun paketlerini inceledim. nesim abininkinden çok farklı.

şimdi nesim abinin pack'ini uyguladıktan sonra görsel pack uygulayın(7'ıso gibi). internet seçeneklerinde resimler gözükür.

ama piece isimli kişinin yaptığı programla hazırlanan pack'lerde internet seçeneklerinde bitmap'ler güzkmez. sebebi ise nesim hocamızın pack'in içine mui dosyalarını barındıran bir *.cab yerleştirmesi idi. 7'ıso'larda bu cab ın içine mui dosyalarını atıyor. sadece internet seçenekleri menüsündeki resimler *.mui dosyasına yerleştiriliyor. bu yüzden sadece internet seçeneklerinde sorun çıkıyor.

belki bu yaz başlarım...

şimdi nesim abinin pack'ini uyguladıktan sonra görsel pack uygulayın(7'ıso gibi). internet seçeneklerinde resimler gözükür.

ama piece isimli kişinin yaptığı programla hazırlanan pack'lerde internet seçeneklerinde bitmap'ler güzkmez. sebebi ise nesim hocamızın pack'in içine mui dosyalarını barındıran bir *.cab yerleştirmesi idi. 7'ıso'larda bu cab ın içine mui dosyalarını atıyor. sadece internet seçenekleri menüsündeki resimler *.mui dosyasına yerleştiriliyor. bu yüzden sadece internet seçeneklerinde sorun çıkıyor.

belki bu yaz başlarım...

İnş. bekliyorum Onur.Senin çalışmaların kral oluyor genelde :)

belki bu yaz başlarım...

V'ISO zaten temelde NR güncelleme paketi için yapılmıştır,7'ISO paketleri de onu temel aldığı için doğaldır olmaması.

Güncelleme paketinin 7'ISO'lar ile uyumlu olmasını istiyorsan senin de o tarz cab paketleri yapman gerekli ;)

A & R şuan msn'de :D oda nesim abi gibi bıraktı. uğraşmıyormuş...

Doğrudur,uğraşılmaz. Değmez aslında.

XP zaten git gide popülerliğini yitiren bir sistem.

Ayrıca yapısı Vista gibi olmadığı için her dosyanın teker teker değiştirilmesi, kaydettirilmesi, incelenmesi vs. gerekli.

Bunun dışında güncelleme paketi yapmak zaman almaktan başka ne işinize yarayacak.

Güncelleme yapmış olan ufak bir kesimi tatmin etmiş olacaksınız. Onlar da size yardımcı olmak için hata bulacaklar.Siz de bu hataları düzelteceksiniz. Sonra tekrar yayınlayacaksınız.Sonra güncelleme çıkacak yine. Hadi bakayım paketi baştan hazırla.

Sonra bir bakmışsınız ki 3-5 kişi CD'sini güncellesin diye aptalca bir işle vakit öldürüyorsunuz.

Bu işler böyle. Güncelleme paketi hazırlamak çok zahmetli ve alkışlanması gereken bir iş fakat bir o kadar da "yaptığınız işe değmeyen" ve "boşuna vakit öldüren" bir çalışma.

Bu mesajı yazdığım için bazı arkadaşlar bana kızacaklar.

Fakat oturun bir düşünün, Nesim abi neden bıraktı, A & R neden bıraktı diye.

V'ISO zaten temelde NR güncelleme paketi için yapılmıştır,7'ISO paketleri de onu temel aldığı için doğaldır olmaması.

Güncelleme paketinin 7'ISO'lar ile uyumlu olmasını istiyorsan senin de o tarz cab paketleri yapman gerekli ;)

Doğrudur,uğraşılmaz. Değmez aslında.

XP zaten git gide popülerliğini yitiren bir sistem.

Ayrıca yapısı Vista gibi olmadığı için her dosyanın teker teker değiştirilmesi, kaydettirilmesi, incelenmesi vs. gerekli.

Bunun dışında güncelleme paketi yapmak zaman almaktan başka ne işinize yarayacak.

Güncelleme yapmış olan ufak bir kesimi tatmin etmiş olacaksınız. Onlar da size yardımcı olmak için hata bulacaklar.Siz de bu hataları düzelteceksiniz. Sonra tekrar yayınlayacaksınız.Sonra güncelleme çıkacak yine. Hadi bakayım paketi baştan hazırla.

Sonra bir bakmışsınız ki 3-5 kişi CD'sini güncellesin diye aptalca bir işle vakit öldürüyorsunuz.

Bu işler böyle. Güncelleme paketi hazırlamak çok zahmetli ve alkışlanması gereken bir iş fakat bir o kadar da "yaptığınız işe değmeyen" ve "boşuna vakit öldüren" bir çalışma.

Bu mesajı yazdığım için bazı arkadaşlar bana kızacaklar.

Fakat oturun bir düşünün, Nesim abi neden bıraktı, A & R neden bıraktı diye.

Morning duydun mu bilmiyorum, ben de bir yerde okudum.

Microsoft, Windows XP'nin Fişini Çekti...

Microsoft’un stoklarla yetiştiremediği, beklentilerin karşılığını aldığı ve kullanıcıları memnun eden Windows 7 işletim sistemi ile birlikte, Windows XP işletim sisteminin de sonuna imza atılmış olundu. Microsoft’un Vista ile yaşadığı başarısızlığı, Windows 7’de yaşamaktan korkmasına rağmen satışa sunulan ilk günden beri patlama yaratan satışlarıyla aslında nasıl başarılı bir işletim sistemi geliştirdiğini ortaya koydu.

( Windows 7, XP'nin papuçunu dama attı! )

Bu başarıyı göz önünde bulunduran Microsoft, senelerdir firmanın çilesini çeken ve hale temin edilip tüketiciler tarafından kullanılan Windows XP’nin fişini gözünü yummadan 22 Haziran tarihinde çekeceğini açıkladı. Emektar işletim sistemi ile bütün bağıntılarını kopartan ve güncelleme bile yayınlamayacağını açıklayan Microsoft, 22 Ekim'den itibaren notebook ve netbook üreticilerine, XP temini yapılmayacak dedi. 13 Temmuz 2010'da da SP2'ye yönelik güncelleme desteği kesilecek.

Şimdi bu durumda, güncellemeler kesilirse son olarak tüm güncellemeleri kapsayan bir paket çıkarılması XP modifiyesine devam edecekler için faydalı bir olay olur.

evet aslında morning doğru diyor. ben geçen yaz bırakmıştım aslında pc'imde ne kadar modifiye ile ilgili dosya varsa hepsini silmiştim. 2 gb'lık tutorial arşivi gittti :) ama yapamıyor insan. dışarıda, sokaklarda, kafelerde bilemem ne yapacağına burada insanlara faydalı şeyler yapmak daha iyi. Bence...

artık bende xp modifiye etmiyorum. win7'ye geçtim. 2 ay önce bir tane yaptım onu kullanıyorum başkada yapmam artık.

dünyada yeri değişmeyecek şeyler vardır ama bu XP olamaz. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...