Jump to content

Problem: Html Icindeki Flash Photoalbum Calismiyor

Recommended Posts

Selam Arkadaslar bisi sorucam,

Simdi HTML bir Homepage tasarladik (Kendimiz tasarlamadik, aslinda hazir templates) icinde resimleri göstermek icin Flash Photoalbum entegre ettik.

Simdi FTP ile server e yüklemeden önce denedigimizde Bilgisayarda hepsi calisiyor. Fakat Servere yükledigimiz zaman, birinci Fotoalbum haric, diger ikisi calismiyor. Sayfa aciliyor ama Flash resimler oynamiyor. Bi yerde code hatasi var sanirim ama bulamiyorum. Dosyayi oldugu gibi yükledik. Kac defa denedim olmuyor.

Yardimci olabilirmisiniz?

arkadaşım html i dream weaverde tasarladığını varsayıyorum bak serverin cpaneline gir bulunduğu dixindeki index.htm Düzenle De Kodların İçinde Flashın Kodları Belli Olur Orda Url Yazar O Url SEn Masaütünde Tasarladıysan Hala C:Document AND sETTİNG....... Die Gider Eğer Swf Dosyan Ana Dizindeyse Flash.Swf Yazman Yeterli Klasördeyse Flashlar/Flash.swf yazacaksın Bana Hompagenin Kodlarını Veya Adresini Verirsen Hallederim

arkadaşım html i dream weaverde tasarladığını varsayıyorum bak serverin cpaneline gir bulunduğu dixindeki index.htm Düzenle De Kodların İçinde Flashın Kodları Belli Olur Orda Url Yazar O Url SEn Masaütünde Tasarladıysan Hala C:Document AND sETTİNG....... Die Gider Eğer Swf Dosyan Ana Dizindeyse Flash.Swf Yazman Yeterli Klasördeyse Flashlar/Flash.swf yazacaksın Bana Hompagenin Kodlarını Veya Adresini Verirsen Hallederim

cevaplar icin tesekkürler. Ben microsoft expression u kullaniyorum. Host free degil. Okul projesi oldugundan dolayi ücretli aldik. Sayfaya burdan ulasabilirsiniz. www.innovtrend.com ama Explorer ile girmenizi tavsiye ederim, cünkü firefox la ayni görüntü olamiyor. hata ana sayfadaki flash bile görünmüyor. sadece explorer normal gösteriyor. pek anlamadigim icin, anca bukadarini becerebildim.

Photogallerie ye gelince. News sayfasinda sol kösede üc tane link var zaten resimlere ulasmak icin

birincisi calsiyor. ama ikinci ve ücüncüsüne tiklayinca bos cikiyo yada acilmior. o photogallerie ler bi sayfadan bedava templates olarak indirmistim, ve yazildigi gibi de uyguladim. ama biri haric digerleri calismiyor. fazla da büyük yapamiyorum, cünkü bir sinir var bu hostun traffic sinirini asarsak, bizim cepten para gidiyor. o yüzden baska büyük templates de kullanamiyorum. :D

arkadaslar hala problemimi cözemedim. dedigim gibi innovtrend.com sayfasina da bakabilirsiniz. Ilk Flash Photogallerie calisiyor. ama ikinci ve ücüncü calismiyor. ve Ana sayfadaki llobal dünya sadece Internet Explorer ile girerseniz gözüküyor. Firefox daha degisik gösteriyor.

Yardimlarini bekliyorum. :S

• 2 ay sonra...
arkadaslar hala problemimi cözemedim. dedigim gibi innovtrend.com sayfasina da bakabilirsiniz. Ilk Flash Photogallerie calisiyor. ama ikinci ve ücüncü calismiyor. ve Ana sayfadaki llobal dünya sadece Internet Explorer ile girerseniz gözüküyor. Firefox daha degisik gösteriyor.

Yardimlarini bekliyorum. :S

Merhaba arkadaşım...

Gördüğüm kadarı ile ilk foto albümünün linki :

ikinci albümün linki :

(Bulunamadı diyor.)

üçüncü albümün linki:

Please register to see this content.
(Bulunamadı diyor)

Bunlardan anladığım kadarı ile her albüb için farklı bir dosya (klasör) oluşturmuşsun. Muhtemelen bu Klasörler senin PC de olmasına rağmen Server'a yüklü değiller. ben ilk klasörüne (Yani Photgallerie klasörüne) girebiliyorum, ancak diğer klasörlere erişemiyorum. Muhtemelen sorunun diğer klasörleride yüklemediğin içindir. Yada bir harf (veya benzeri bir yazım yanlışı) yaptığın içindir.

Mantıksal olarak bu linklere göre ROOT un altında senin sadece bu albümler için 3 adet klasörün olmalı. Bunlar sırası ile:

1. Photogallerie (bunun altında da tekrar ikinci bir aynı adlı klasörün olmalı.)

2. Ph (bunun altında da tekrar ikinci bir aynı adlı klasörün olmalı.)

3. Photogallerie3 (bunun altında da gene aynı adlı bir klasörün olmalı.)

Bunların içinde de

1. Klasörünün içinde default.htm olmalı (VAR)

2. Klasörünün içinde 2.htm olmalı (YOK yada klasöradı yanlış olduğu için erişilemiyor.)

3. Klasörünün içinde default.htm olmalı. (YOK yada klasöradı yanlış olduğu için erişilemiyor.)

Eğer bu klasörler yoksa bu yolla yapmalısın yada varsa önce isimlerini kontrol etmeni; sonrasında da vermiş olduğum htm dosyalarını kontrol etmeni tavsiye ediyorum. Kaldıki bana göre bu klasörler yok zaten. Dolayısı ile 2.htm ve 3. albümünün default.htm side server üzerinde yok gözüküyor.

Bunları doğru şekilde yüklersen tahminim sorunun düzelecektir.

Birde görüntülerde Firefox ile ie arasında hiçbir fark göremedim ben. Anasayfandaki dönen dünya her iki tarayıcıda da gözüküyor.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

SAYGILARIMLA...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...